پیشنهادات برتر دکوراسیون داخلی برای 2019

11 ماه پیش

دکوراسیون داخلی طبق نظرات متخصصین دنیا

آغاز یک سال جدید مترادف است با تغییر و نوسازی…

و این موضوع درباره خانه‌هایمان هم صدق می‌کند؛ این یک فرصت است تا تمام چیز‌هایی که دیگر برایمان الهام بخش نیستند را پشت سر بگذاریم، و راه را برای ایده‌های نو هموار کنیم.

پس برای کسانی که به دنبال یک نقطه شروع هستند، ما با برخی از متخصصان این زمینه صحبت کرده‌ایم و نظرشان را درباره ایده‌هایی که برای 2019 پیش بینی می‌کنند پرسیدیم:

تمرکز بر روی تندرستی:

تمرکز بر روی تندرستی

با فرا رسیدن سال نو، آرزوی سلامتی و تندرستی از اولین چیز‌هاییست که هم برای خودمان و هم برای دیگران درخواست می‌کنیم. اما این نوسازی و بهبود شرایط تنها مربوط به خودمان نیست و شامل محیط اطرافمان نیز می‌شود.

حال متخصص رنگ‌ها Andrea Lucena-Orr پیشنهاد می‌دهد که در سال جدید باید به قدرت نقاشی و رنگ‌ها پی ببریم و از آن‌ها استفاده کنیم.

به گفته آندره، “رنگها، به راستی می‌توانند حال و هوای ما را تغییر دهند. از این رو، رنگها به شما کمک کنند که بایستید، تنفس کنید، و به عبارتی ساده، در لحظه زندگی کنید.”

از ترکیب رنگهایی که آندره برای سال 2019 پیشنهاد میدهد، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

ترکیب رنگهایی پیشنهاد شده سال 2019

ترکیب رنگهایی پیشنهاد شده سال 2019

ترکیب رنگهایی پیشنهاد شده سال 2019

ترکیب رنگهایی پیشنهاد شده سال 2019

ترکیب رنگهایی پیشنهاد شده سال 2019

ترکیب رنگهایی پیشنهاد شده سال 2019

این کلکسیون از رنگ‌های آرامش بخش، مانند Dulux New Life، Pinkham، و Modest Mauve یک حس ریلکس بودن و تندرستی به انسان می‌دهند، که همگی به شروعی تازه و جسم و ذهنی سالم اشاره می‌کنند.

حس خوب با اثاثیه خوب:

حس خوب با اثاثیه خوب

مبلمان‌ها روز به روز کوچکتر ، و تمرکز بر روی الیاف با کیفیت بیشتر می‌شود.

در حالی که بسیاری از سازندگان صنعت مبلمان بر روی جامع بودن طرح‌هایشان تمرکز می‌کنند،Laure Bebbington  مدیر طراحی داخلی Coco Republic  می‌گوید، انتخاب الیاف‌ طبیعی برای اثاثیه و مبلمان، که داوم بیشتری هم داشته باشند، می‌تواند به نفع همه باشد.

بخوانید  فنگ شویی اتاق خواب

به گفته او “سلیقه‌ها دارد به سمتی سوق پیدا میکند که قطعات بزرگتر مبلمان به حداقل می‌رسند و کوچکتر می‌شوند، و از طرفی تمرکز بر روی اثاثیه‌هایی است که ریلکس کننده باشند و خطوط و شلوغی کمتری داشته باشند، که همه اینها مستلزم کیفیت بالای ساخت بوده تا بتواند زندگی راحت تری را به ارمغان بیاورد”

“در سال جدید بیشتر تمرکز سازنده‌ها بر روی دست ساز بودن و طبیعی بودن اثاثیه است، زیرا مردم به دنبال قطعاتی سفارشی و خاص هستند که با طراحی خوب و کیفیت بالایشان، داستانی برای بازگو کردن داشته باشند و حس خاص بودن را القا کنند.”

رنگهای الهام گرفته از طبیعت:

زندگیهای امروزه، هر روز هر چه بیشتر به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود، اما تمایل افراد برای استفاده از عناصر طبیعی در محیط زندگیشان هم درحال رشد است.

شاید این نشانه‌ی این باشد که مردم همیشه به اصالت خود بر می‌گردند، و همیشه کم و بیش سعی به استفاده از رنگ‌هایی که در طبیعت می‌بینند دارند.

رنگهای الهام گرفته از طبیعت

رنگهای الهام گرفته از طبیعت

رنگهای الهام گرفته از طبیعت

رنگهای الهام گرفته از طبیعت

کد رنگهای طبیعی

Lucena-Orr پیشنهاد می‌دهد برای سال 2019 از رنگ‌های پالت Dulux Repair در اتاق پذیرایی امتحان کنیم، رنگ‌هایی مانند Cinnamon Sand، Cornstalk و Cobbler، زیرا این‌ها رنگهایی هستند که مکررا در طبیعت اطرافمان می‌بینیم.

به گفته‌ی او: “این رنگ‌های طبیعی معمولا حس آرامش بخشی را القا می‌کنند، و ما را به بازسازی رابطه‌مان با طبیعت و داشتن یک زندگی مدور دعوت می‌کنند.”

او همچنین اضافه میکند که “این رنگ‌ها بدلیل برگرفته شدن از طبیعت محدود به زمان خاصی نیستند، که یعنی تطبیق پذیری بالایی برای دکوراسیون دارند و همیشه زیبایی خود را حفظ میکنند.”

بخوانید  تاریخچه مبل کلاسیک چسترفیلد

گیاهان داخلی:

گیاهان داخلی خانه

در چند سال اخیر، محبوبیت حفظ و نگهداری گیاهان در فضای داخلی خانه رشد چشمگیری داشته است.

با گذشت زمان، مردم هرچه بیشتر به درک این مسئله پی میبرند که گیاهان میتوانند محیط داخلی منزل را، چه از نظر زیبایی و چه از نظر سلامت جسم و ذهن، بهبود ببخشند.

به همین سبب، Lauren Camilleri از شرکت Leaf Supply تاکید می‌کند که مُد 2019، سال استفاده از گیاهان داخلی در دکوراسیون خانه است.

به گفته لارن “برای ماهایی که بیشتر وقت خود را در محیطی شهری و شلوغ، و معمولا آپارتمانهای کوچک می‌گذرانیم، ارتباط داشتن با طبیعت و گیاهان می‌تواند تفاوت بزرگی در زندگیمان ایجاد کند؛ وجود گیاهان بخصوص در اتاق پذیرایی، که معمولا پرکاربرد ترین فضای خانه‌هایمان است و زمان زیادی را در آن می‌گذرانیم، می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.”

او همچنین اضافه میکند که: “ما باور داریم که وجود گیاهان در محیط اطرافتان، می‌تواند خلاقیت و بهره‌‌وری را نیز افزایش دهد، و از طرفی هنگامی که به گیاهان می‌رسید و سالم نگهشان می‌دارید، حس خوبی به شما می‌دهد. و وجود گیاهان در خانه قطعا فواید بسیاری برای شما به همراه دارد.”

وسایلی که هر کدام داستانی برای بازگو کردن دارند:

جدا از مد‌های مختلف، شکی نیست که مردم همیشه به دکور‌های خاص و شخصی در یک خانه جذب می‌شوند، مانند قاب عکسی از دوستان و آشنایان نزدیک، یک کلکسیون از لوازم شخصی، رنگ‌ها یا هر چیزی که یادوار خاطراتی خوش باشد.

به گفته Bebbington “وقتی ما با مشتریان طراحی داخلی کار می‌کنیم، سعی در ترغیب آن‌ها برای استفاده از وسایلی داریم که برایشان حسی عاطفی به همراه داشته باشد، زیرا این امر کمک می‌کند به معنای واقعی با محیط خود در ارتباط باشند و آن را برای خود بدانند؛ مردم دوست دارند با چیز‌هایی که به عنوان نتیجه تجربه‌هایشان جمع آوری کرده‌‌اند زندگی کنند، که این می‌تواند یک راه برای بازگو کردن داستان‌های گذشته و بیان راه و روش زندگی هر شخص باشد.”

بخوانید  5 توصیه برای انتخاب روتختی و ملافه تخت خواب

“در نتیجه، افزودن وسایلی که طی سفر جمع آوری کرده‌اید، کتاب‌های مخصوص رو میزی، عکس‌ها و آثار هنری، همگی مثال‌هایی عالی برای دکور و شخصی سازی اتاق پذیرایی هستند.”

رنگ‌های واقعی خود را نشان دهید:

رنگ‌های واقعی

اتاق پذیرایی شما بهترین جا برای امتحان کردن رنگ‌هاست.

Lucena-Orr می‌گوید نقاشی می‌تواند نقش مهمی در بیان کردن افکار واقعیتان در اتاق خواب و اتاق پذیرایی بازی کند، جایی که قوانین دست و پاگیر را دور می‌ریزید، و به شما اجازه می‌دهد آنطور که دوست دارید سلیقه و افکار خود را پیاده کنید.

تاثیر نقاشی

تاثیر نقاشی روی دکوراسیون

رنگهای متفاوت

به گفته او “با استفاده از پالت رنگ Dulux Identity ، هر چیزی ممکن است. این مجموعه از رنگ‌های روشن و سرزنده، مانند Apricot Fool، Mitchell Blue، و Strong Strawberry، همگی ما را به شجاع بودن و اعتماد به نفس داشتن و همچنین به خود بالیدن دعوت می‌کند، چون در آخر این افکار رنگارنگ ما هستند که تعیین می‌کنند ما که هستیم!”

وی همچنین اضافه میکند که: “به یاد داشته باشید که لازم نیست تمام دیوارها این چنین رنگ شوند تا جرات و ماجراجویی شما را به رخ بکشند، در عوض می‌توانید با جزئیات معماری و کوچکتر کار کنید، و رنگی را اضافه کنید که تاثیرش را بسیار بزرگتر جلوه دهد.”

برای مشاوره و خرید مبلمان و سرویس خواب با مد 2019 با شماره زیر تماس بگیرید

 شماره مشاوره و خرید

0
برچسب ها :