تلفن فروشگاه تخت طاووس

 فروشگاه تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02146084205
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

Seat-Open

گالری صندلی اوپن را مشاهده می کنید.برای دریافت قیمت صندلی اوپن با شماره زیر تماس بگیرید.عکس بیشتر از زوایای مختلف محصول مورد نظر وایبر ، واتس آپ، تلگرام می شود.

09108866308 عسگریان

 

با مدرن شدن طراحی خانه، تغییراتی در طراحی و دیزاین آَشپزخانه اتفاق افتاده است؛ یکی از مهم ترین تغییرات ساخت آشپزخانه اپن در خانه مدرن است؛ با این سبک از آشپزخانه، فضای میان آشپزخانه و نشیمن، فضایی پرکاربرد شده است؛ با قرار دادن صندلی اپن در دو طرف میز اُپن آَشپزخانه، این فضا بسیار کاربردی شده و افراد می توانند برای صرف غذا و یا میان وعده در کنار هم بنشینند و از دور همی خانوادگی لذت ببرند. همچنین دوستان و آشنایان نزدیک می توانند در حالی که صاحب خانه کارهایش را انجام می دهد در این فضا دورهم بنشینند و یا کودکان بر روی این صندلی بنشینند و در حالی که نزدیک مادرشان هستند، تکالیف خود را انجام دهند.

در فضای محدود آپارتمان های امروزی، صندلی اپن یکی از اجزاء ضروری چیدمان منزل است؛ زیرا علاوه بر کارکردهای فراوان، موجب حذف میز غذاخوری می شود.

اگر آشپزخانه خانه شما هم اپن است  و هنوز برای آن صندلی اپن خریداری نکرده اید، با ما همراه باشید تا با نکته های خرید صندلی اپن که یکی از اجزای اصلی آشپزخانه اپن هست آشنا شوید.

در نظر داشته یاشید که صندلی اپن یکی از اجزای اصلی چیدمان آشپزخانه و فضای بیرون(نشیمن/ پذیرایی) است؛ پس در انتخاب آن باید دقت کافی داشته باشید.

صندلی اپن

انواع صندلی اپن

(0 votes, average 0 out of 5)

صندلی اپن یک نوع صندلی بلند است که در طراحی آن اغلب یک مکان برای استراحت پا در نظر گرفته شده است؛

صندلی اپن انواع مختلفی دارد و صندلی اپن موجود در بازار هم از نظر ظاهری متفاوت هستند و هم از  نظر متریال ساخت. اما اغلب از چوب و یا فلز ساخته شده اند؛ صندلی اپن هم با دسته و هم بدون دسته طراحی می شود؛ همچنین صندلی اپن می تواند قسمت پشتی داشته باشد و یا بدون قسمت پشتی باشد.

صندلی اپن در قسمت نشیمن نیز می تواند بالشتک داشته باشد و یا اینکه بدون بالشتک و پارچه طراحی شده باشدد

این وسیله کاربردی و ضروی آشپزخانه می تواند یک طرح چوبی ساده داشته باشد و یا یک طراحی پیچیده که ارتفاع آن قابل تنظیم باشد. بعضی از انواع صندلی اپن هم چرخدار و متحرک است.

یکی دیگر از تنوع های صندلی اپن، تنوع در ارتفاع و ابعاد ان است.

جنس  و سبک صندلی اپن

در بسیاری از مواقع در ساخت صندلی اپن از چوب و یا استیل استفاده می شود؛  به هنگام انتخاب جنس چوب برای صندلی اپن، امکان تنظیم ارتفاع برای صندلی وجود ندارد و معمولا طرح های ساده تری دارد؛ صندلی اپن با چوب در صورتی که باسایر اجزاء دکوراسیون هماهنگ باشد، زیبایی و گرمی به فضای خانه می دهد؛.این سبک از صندلی اپن مناسب فضای خانه کلاسیک است.

در انتخاب این نوع صندلی باید دقت زیادی شود؛ زیرا برای حفض تعادل و دوام پایه های چوبی، باید چوب مرغوب به کار رفته باشد و همچنین اتصلات آن استحکام لازم را داشته باشد.

جنس استیل در صندلی برای سبک خانه مدرن مناسب است؛ در صندلی اپن استیل امکان طراحی پیجیده تر و همچنین ایجاد قابلیت تنظیم ارتفاع وجود دارد. در صورتی که فضای خانه شما مدرن می باشد، انتخاب صندلی اپن استیل به زیبا تر شدن فضای خانه کمک می کند

در طراحی جنس و سبک صندلی اپن، مدل های ترکیبی نیز وجود دارد که ترکیبی از چوب و استیل است.

انتخاب جنس و سبک صندلی اپن باید با در نظر گرفتن سبک چیدمان آشپزخانه و سایر قسمت های منزل باشد؛ این هماهنگی فضای خانه را زیبا تر می کند.

صندلی اپن پلاستیک یکی دیگر از انواع صندلی اپن است؛ به علت قیمت پایین تر از سایر صندلی ها و همچنین سبک بودن و جابه جایی آسان، برای این سبک صندلی، تقاضای زیادی وجود دارد؛

در منزل به سبک روستیک می توان از صندلی اپن حصیری نیز استفاده کرد؛ این نوع صندلی زیبایی فراوانی برای آشپزخانه به همراه دارد، اما ممکن است برای نشستن راحتی مورد نظر را فراهم نکند؛ و برای افرادی که می خواهند مصرف زیاد و طولانی مدت از صندلی اپن خود داشته باشند انتخاب مناسبی نیست.

انواع صندلی اپن

کیفیت صندلی اپن

کیفیت صندلی اپن در دو قسمت اسکلت و نشیمن باید مورد بررسی قرار بگیرد؛ در قسمت اسکلت در صورتی که چوب به کار رفته است، باید چوب محکم و با کیفیت استفاده شود. در صندلی با اسکلت استیل هم باید از مواد با کیفیت در ساخت آن استفاده شده باشد؛ به ویژه در صورتی که صندلی اپن استیل جک دار است، باید با کیفیت باشد که در فاصله زمانی کم آسیب نبیند.

در ارتباط با کیفیت قسمت نشیمن، در صورتی که از فوم سرد استفاده شده باشد، کاربر بر روی آن احساس راحتی می کند و به راحنی فرو نمی رود؛ در بحث جنسیت نشیمن، جنس رویه نشیمن صندلی اپن هم باید با کیفیت و مرغوب باشد؛

در برخی از صندلی ها قسمت نشیمن چوبی است؛ در این مدل صندلی حتما قبل از خرید باید نشیمن آن امتحان شود که راحتی لازم را برای کاربر فراهم کند؛ زیرا ممکن است اگر قسمت نشیمن خیلی سفت باشد، برای فرد ایجاد ناراحتی کند.

 ارتفاع و ابعاد صندلی اپن

توجه به ارتفاع اپن برای خرید صندلی اپن اقدامی ضروری است؛ ارتفاع میز اپن آشپزخانه بر انتخاب صندلی مناسب تاثیر گذار است؛ در صورتی که صندلی اپن مورد نظر قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد، می توان آن را متناسب با ارتفاع میز تنظیم کرد؛ و به اصطلاح جک دارد هستند؛ اما در صورتی که صندلی مورد نظر قابلیت تنظیم ارتفاع نداشته باشد، لازم است قبل از خرید، ارتفاع میز اپن را اندازه گیری نمود. تا صندلی اپن مناسب با میز باشد و بلندتر و یا کوتاه تر از استاندارد نباشد؛

برای استفاده از میز اپن،  در صورتی که صندلی حدود 20 الی 30  سانتی متر با میز اختلاف ارتفاع داشته باشد، بسیار مناسب است. این اختلاف 20 الی 30 سانتی متری بر اساس استانداردهای ارگونومیک در نظر گرفته شده است. معمولا کانتر آشپزخانه 90 سانتی متر الی 100 سانتی منر(1 متر) است؛ بنابر این انتخاب صندلی اپن با ارتفاع 60 الی 70 سانتی متر معمولا انتخابی صحیح است. صندلی های اپن در این ارتفاع را در اصطلاح صندلی کانتر می گویند.

کیفیت صندلی اپن

در بعضی از کانتر ها ارتفاع 105 سانتی متر در نظر گرفته شده است؛ برای این فضا ارتفاع مناسب برای صندلی اپن حدود 75 سانتی متر است؛ در اصطلاح به صندلی اپن با ارتفاع 75 سانتی متر صندلی بار می گویند.

در برخی از طراحی ها، به ویژه رستوران ها ممکن است ارتفاع کانتر 120 سانتی متر در نظر گرفته شده باشد؛ صندلی مناسب با این کانتر باید حدود 85 الی 90 سانتی متر ارتفاع داشته باشد.این صندلی ها را در اصطلاح، صندلی های تماشاگر یا استادیومی می نامند.

اگرچه امروزه در بسیاری از صندلی ها امکان تنظیم ارتفاع وجود دارد، اما در غیر این صورت حتما ارتفاع میز اپن را به هنگام خرید صندلی اپن در نظر داشته باشید.

در انتخاب صندلی اپن، عرض صندلی هم باید مورد توجه قرار بگیرد؛ افراد با توجه به تعداد اعضای خانواده و همچنین نیاز خود، به تعدادی صندلی اپن برای چیدمان منزل احتیاج دارند؛ به هنگام خرید صندلی، باید با توجه به فضایی که میز اپن در اختیار افراد می گذارد، و عرض صندلی، باید ببینند امکان قرار دادن تعداد صندلی مورد نیاز در فضای مورد نظر وجود دارد یا خیر؛ در غیر این صورت صندلی با عرض مناسب را انتخاب کنند.

راحتی صندلی اپن

با توجه به پر مصرف بودن صندلی اپن در نظر گرفتن نکاتی که موجب احساس راحتی بر روی صندلی می شود قابل توجه است؛

یکی از عوامل موثر بر راحتی صندلی اپن، اختلاف ارتفاع صندلی اپن با میز اپن است که همانطور که گفته شد با استاندارد ارگونومیک تطابق داده می شود

یکی دیگر از  نکات مهم در احساس راحتی صندلی اپن، تعادل صندلی اپن است؛ با توجه به ارتفاع صندلی اپن،در صورتی که استانداردهای لازم در ساخت آن مورد توجه قرار نگیرد ممکن است افراد به هنگام نشستن بر روی آن احساس تعادل نکنند

در طراحی برخی از صندلی های اپن، بر روی بدنه جای پا در نظر گرفته شده است که کاربر هنگام نشستن بر روی این صندلی ها احساس راحتی بیشتر می کند. این جا پاها بسیار ضروری است؛ زیرا اغلب افراد دوست ندارند پاهایشان بدون تکیه گاه باشد.

راحتی صندلی اپن

دسته صندلی اپن

برخی از انواع صندلی با دسته طراحی شده اند و برخی بدون دسته؛ در صندلی هایی که دسته دار است، باید ارتفاع دسته مورد توجه قرار بگیرد. اگر دسته صندلی بیش از حدِ استاندارد بلند باشد، ممکن است برای چیدمان مشکل ایجاد کند؛ زیرا صندلی باید در زیر میز اپن قرار بگیرد و در صورتی که ارتفاع دسته زیاد باشد ممکن است در زیر میز جا نشود.

پشتی دار یا بدون پشتی بودن صندلی اپن

احساس راحتی و آرامش از فاکتورهای مهم خرید صندلی اپن است؛ یکی از عواملی که بر راحتی این وسیله تاثیرگذار است، پشتی دار بودن یا بدون پشتی بودن صندلی اپن است؛صندلی های بدون پشتی فضایی مدرن و فانتزی به آشپزخانه می دهند اما ممکن است راحتی لازم را برای کاربر فراهم نکنند؛ به ویژه در صورتی که افراد سالمند و یا کودکان می خواهند از این صندلی استفاده کنند، انتخاب صندلی پشتی دار، انتخاب مناسب و امن تری است.

صندلی پشتی دار برای افراد دیگری هم که علاوه بر هنگام غذا خوردن، برای کار و یادداشت های روزانه از صندلی اپن استفاده می کنند بهتر است صندلی پشتی دار را انتخاب کنند، زیرا به هنگام خستگی می توانند به پشتی تکیه دهند و احساس خستگی کمتری کنند.

رنگ صندلی اپن

تاثیر رنگ بر روحیه افراد از مباحثی است که برای همه افراد ثابت شده است؛ در انتخاب صندلی اپن هم با توجه به اینکه یکی از اجزاء آشپزخانه است که بیشتر از سایر اجزاء برای بییننده جلب توجه میکند، باید در انتخاب رنگ آن دقت و توجه کافی اعمال شود.

به هنگام خرید صندلی اپن، باید رنگ قسمت بدنه و رنگ پارچه قسمت نشیمن متناسب با فضای آشپزخانه و سایر اجزای خانه انتخاب شود؛

در انتخاب بدنه چوبی و یا استیل باید هماهنگی میان رنگ چوب با سایر اجزاء و همچنین هماهنگی رنگ استیل با اجزاء آشپزخانه و ...مورد توجه قرار بگیرد.

بعضی از صندلی های چوبی، نشیمن گاه چوبی دارند و از پارچه در آن استفاده نشده است؛ در این صندلی ها می توان با تهیه تشک های رنگی متناسب با ابعاد نشیمن صندلی، علاوه بر ایجاد حس راحتی برای کاربر، زیبایی و رنگ برای آشپزخانه ایجاد کرد؛ مزیت این تشک ها این است که می توان متناسب با سایر تغییرات در آشپزخانه، رنگ آنها را هم تغییر داد. برای مثال می شود متناسب با رنگ پرده آشپزخانه، آن را هم تغییر داد.

 اما سایر صندلی ها دارای روکش هستند؛ این روکش می تواند پارچه ای و یا چرمی باشد که هر کدام مناسب با فضای مورد نظر می تواند زیبایی خاصی به همراه داشته باشد.

قیمت صندلی اپن

 شما می توانید با در نظر گرفتن بودجه ای که برای خرید صندلی اپن در نظر گرفته اید، محصول مورد نظر را خریداری نمایید؛ صندلی اپن تنوع بسیار دارد و عوامل موثری بر قیمت آن تاثیرگذار است. برای مثال صندلی اپن با بدنه چوبی گران تر از صندلی اپن با بدنه استیل استو

 صندلی اپن پشتی دار

خرید صندلی اپن

عناصر زیادی در چیدمان فضای منزل نقش دارند، یکی از اجزاء مهم دکوراسیون در بخش آشپزخانه، صندلی اپن است که علاوه بر زیبایی بسیار کاربردی نیز هست؛ به علت تاثیر زیبای صندلی اپن بر فضای آشپزخانه و دکوراسیون منزل از یک سو،  و  اهمیت راحتی و کیفیت صندلی اپن از سوی دیگر، خرید این محصول باید با دقت و آگاهی انجام شود و باید محصولی با کیفیت خریداری شود؛ توجه به سایر اجزای چیدمان؛ ارتفاع و عرض صندلی اپن، جنس بدنه، رنگ و همچنین دسته دارد بودن و یا بدون دسته بودن، با پشتی بودن و یا بدون پشتی بودن صندلی اپن، از مواردی است که باید هنگام خرید مورد توجه قرار بگیرد. در کنار این موارد، کیفیت جنس بدنه و پارچه مورد استفاده از مهمترین عوامل موثر به هنگام خرید این وسیله کاربردی است.

شما می توانید با خرید از فروشگاه تخت طاووس، یک صندلی اپن زیبا و با کیفیت و مقرون به صرفه خریداری نمایید و علاوه بر زیبا شدن فضای منزل، از دور همی کنار عزیزانتان لذت ببرید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 22:30

تلگرام تخت طاووس

کارشناس فروش تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 51 تخت طاووس

شماره تلفن: 02146084205 _ 09129630185

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page