فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02155266112
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

کاناپه راحتی

کاناپه چیست و چه مشخصاتی دارد؟ فرق مبل راحتی با کاناپه چیست؟ انواع کاناپه راحتی را می شناسید؟ نکات مهم در خرید کاناپه راحتی کدام ها هستند؟ بهترین قیمت کاناپه راحتی را در کجا پیدا کنیم؟

بعد از یک روز سخت کاری وقتی به خانه بر می گردید دوست دارید با خیال راحت استراحت کنید. بهترین گزینه برای استراحت کردن در خانه به همراه انجام فعالیت هایی مانند تماشای تلویزیون، مطالعه کتاب، سرگرم شدن با گوشی و... در اختیار شما است یک مبل راحتی می باشد. همچنین وجود فضایی برای دورهم جمع شدن اعضای خانواده نیز از دیگر مزایای وجود یک دست مبل راحتی در خانه است. برای اینکه به تمامی اهداف ذکر شده دست پیدا کنید و خستگی بعد از کار را فراموش کنید پیشنهاد ما این است که یک دست کاناپه راحتی را برای منزل خود خریداری نمایید.

فرق مبل راحتی با کاناپه

کاناپه راحتی چیست؟

کاناپه (Canapé) کلمه ای خارجی است که ریشه در زبان فرانسوی داشته و فرانسوی ها با هدف نشستن چند نفر در کنار هم آن را طراحی کردند. کاناپه را می توان نوعی مبلمان تعریف کرد که با هدف نشستن بیش از یک نفر طراحی شده و ظرفیت آن معمولا دو یا سه نفره و گاها نیز 4 نفره می باشد.کاناپه راحتی مدرن دارای 2 دسته در دو طرف خود بوده که امکان قرار گیری دست ها بر روی آن وجود داشته و در طراحی آن موضوع لم دادن و همچنین تکیه دادن کمر در نظر گرفته شده است.

در واقع می توان گفت که اساس طراحی و ساخت کاناپه راحتی تامین آسایش و راحتی بیشتر نسبت به سایر مبلمان بوده است. برای اینکه نشستن و یا دراز کشیدن بر روی مبلمان راحت تر انجام شود نیاز بود که یک نوع مبل بزرگ تر و راحت تر طراحی شود و به همین دلیل بود که کاناپه ها با الگوبرداری از شکل یک تخت خواب به وجود آمدند. البته این بدین معنی نیست که شما به جای یک مبل از یک تخت استفاده می کنید بلکه الگوی طراحی کاناپه به شکلی است که شما می توانید کارهایی مانند دراز کشیدن، لم دادن و خوابیدن را که روی تخت انجام می دهید را بر روی کاناپه نیز انجام دهید.

کاناپه های راحتی در فضاهای گوناگونی کاربرد دارند که از جمله آنها می توان به اتاق نشیمن، اتاق ویژه تماشای تلویزیون، اتاق ناهارخوری و همچنین اتاق خواب اشاره کرد. همچنین از کاناپه های راحتی در لابی هتل ها، اتاق های انتظار و برخی مغازه های لوکس نیز استفاده می شود. در واقع ویژگی هایی کاناپه راحتی مانند ابعاد کاناپه راحتی به گونه ای می باشد که امکان استفاده از آن را در فضاهای مختلف خانه به وجود آورده است. برای اینکه با ظاهر کاناپه های راحتی آشنا شوید می توانید به کانال تلگرام مبلمان تخت طاووس مراجعه کنید.

فرق مبل راحتی با کاناپه

مبل راحتی و کاناپه تفاوت های اساسی با یکدیگر ندارند که بتوان بین آنها تمایز مشخصی را قائل شد. حتی شاید بتوان مبل راحتی را معادل کاناپه دانست. البته مبل راحتی دارای دسته بندی هایی مانند مبل راحتی ال شکل، مبل تختخواب‌شو، مبل دایره ای و... می شود اما می توان همین انواع مبل راحتی را نیز به نوعی به عنوان کاناپه در نظر گرفت. شاید تنها تفاوت های مبل راحتی و کاناپه در برخی نکات ریز ظاهری مانند طراحی دسته ها باشد.

تفاوت مبل راحتی و کاناپه

انواع کاناپه راحتی

کاناپه های راحتی دارای انواع گوناگونی بوده و طرح و شکل های متنوعی دارند. اکثر کاناپه ها دارای دو دسته دو طرفه بوده اما برخی نیز دارای یک دسته می باشند. برخی دیگر از کاناپه ها نیز شبیه به یک پاف مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه قصد داریم تا انواع کاناپه های راحتی را مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا انواع کاناپه را به لحاظ شکل و ظاهر کلی بررسی خواهیم کرد.

کاناپه دسته‌دار

این نوع کاناپه ها در دو طرف خود دسته داشته و می توانید برای دراز کشیدن و قرار دادن و سر و پا بر روی دسته ها روی آن حساب کنید. اگر از کاناپه بیشتر برای تماشای تلویزیون استفاده می کنید بهتر است که دسته های کاناپه را کوتاه انتخاب کنید.

کاناپه دسته یک‌طرفه

کاناپه هایی که فقط در یک طرف خود دسته دارند برای فضاهای کوچک تر مناسب تر هستند زیرا خود دسته میزانی از فضای خانه را اشغال می کند.

کاناپه ماساژور

اگر قیمت کاناپه راحتی برایتان اهمیت چندانی ندارد پیشنهاد می کنیم که از کاناپه های ماساژور استفاده کنید تا در هنگام استراحت یا هر نوع فعالیت دیگری خستگی روز کاری از تن شما دربیاید.

علاوه بر دسته بندی کلی که بدان اشاره شد می توان نوع دیگری از دسته بندی کاناپه را نیز انجام داد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. در ادامه مطلب با انواع مدل کاناپه راحتی مورد آشنا خواهید شد.

کاناپه چسترفیلد

چسترفیلد نوعی از کاناپه است که دارای پشتی بلند بوده و دسته های آن گرد و خمیده شکل هستند. کاناپه چسترفیلد در دو نوع پارچه ای و چرمی تولید می شوند که نوع چرمی آن حالتی برجسته و تپل را دارد. سابقه طراحی این کاناپه به دو قرن پیش بر می گردد که اولین کاناپه های چسترفیلد در کشور انگلستان طراحی و تولید شدند.

کاناپه کوهان‌دار یا Camelback

نام این کاناپه از شکل کوهان شتر گرفته شده است و سابقه آن به قرن 18 میلادی بر می گردد. این نوع کاناپه نیز مانند مدل قبلی توسط شخصی انگلیسی طراحی شده است. کاناپه کوهان دار در دنیای امروز نیز مورد استفاده قرار گرفته و جنس آن به طور معمول از پارچه کتان می باشد.

انواع کاناپه راحتی

کاناپه Slipper

یک نوع کاناپه راحتی که از نامش هم مشخص است کاملا راحت بوده و برخلاف سایر انواع کاناپه بدون دسته طراحی شده است. از این نوع کاناپه در هر جایی می توانید استفاده کنید اما برای فضاهای کوچک تر انتخاب مناسب تری می باشد.

کاناپه تاکسیدو

این کاناپه دارای ظاهری هندسی و مکعب شکل بوده و توسط طراحی به نام بیلی بالدوین طراحی شده است. به دلیل ظاهر خاصی که این نوع کاناپه دارد بیشتر مناسب فضاهای رسمی مانند اتاق کار و مدیریت می باشد. این کاناپه یک پشتی بلند داشته و فرم خطی دارد و در طراحی آن از سبک مینیمالیستی پیروی شده است. این نوع کاناپه برای خانه های شیک و مدرن نیز جذاب خواهد بود.

کاناپه لاوسان

این نوع کاناپه بیشتر مناسب اتاق نشیمن بوده و فضای خانه را گرم و صمیمی نشان می دهد. البته باید دقت کنید که به دلیل ابعاد کاناپه لاوسان این نوع مبل راحتی بیشتر برای خانه های کوچک تر و زوج های جوان جذاب خواهد بود.

کاناپه انگلیسی

کاناپه انگلیسی یا کاناپه دسته انگلیسی دارای دسته هایی با ارتفاع کم بوده و پشتی محکمی دارد. معمولا پشتی این کاناپه ها با چند کوسن یا تشک پر شده و نشیمن آنها نیز از تشک های نرمی بهره می برد و به همین دلیل برای استراحت و خوابیدن عالی هستند. پایه های این نوع کاناپه به طور معمول از جنس چوب می باشد.

کاناپه KNOLE

کاناپه نول پشتی بلندی داشته و قسمت بالایی آن هیچگونه فراز و فرودی ندارد و کاملا یکنواخت است. ارتفاع دسته های این نوع کاناپه به اندازه ارتفاع پشتی آن بوده و دارای زاویه ای به سمت بیرون می باشد. کاناپه نول از جمله کاناپه های راحتی است که بیشتر حالت رسمی داشته و چندان راحت نیست.

کاناپه بریج واتر

کاناپه بریج واتر از جمله کاناپه های راحتی مدرن است که دسته های آن بسیار کوتاه هستند. قسمت پشتی و نشیمن آن از تعدادی تشک نرم تشکیل شده است و پارچه های به کار رفته در ساخت کاناپه بریج واتر معمولا دارای رنگ های گرم هستند. این نوع کاناپه بیشتر در کشورهای آسیایی طرفدار دارد.

علاوه بر مدل های گفته شده مدل های دیگری از کاناپه مانند نیمکت فرانسوی، کاناپه مدرن با طرح های خاص، کاناپه چندبخشی و... نیز وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارا هستند.

خرید کاناپه راحتی

راهنمایی در خرید کاناپه راحتی

برای اینکه بتوانید یک کاناپه راحت و متناسب با نیاز خود را تهیه کنید باید یک سری نکات را مد نظر قرار دهید. در ادامه قصد داریم تا در مورد خرید کاناپه راحتی صحبت کرده و شما را راهنمایی کنیم.

محل قرارگیری کاناپه راحتی

حتما قبل از اینکه اقدام به خرید کاناپه کنید باید محل قرارگیری آن را مشخص کرده باشید. چیدمان کاناپه راحتی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید قبل از خرید برای شما کاملا مشخص شده باشد تا در هنگام خرید کاناپه بتوانید ابعاد دقیق و همچنین طرح و رنگ کاناپه را به خوبی انتخاب نمایید. همچنین تعیین نوع استفاده ای که قرار است از کاناپه بکنید نیز به شما در خرید کاناپه کمک خواهد کرد. مثلا اگر کاناپه را بیشتر برای تماشای تلویزیون و یا بازی های کنسول خریداری می کنید باید دقت کنید که مدل کاناپه با نیاز شما انطباق داشته باشد.

جنس کاناپه راحتی

نکته مهم بعدی در خرید کاناپه توجه به جنس کاناپه است. جنس پارچه و روکش کاناپه راحتی می تواند تعیین کننده کیفیت آن باشد. در صورتی که روکش و پارچه کاناپه راحتی شما کیفیت بالایی داشته باشد طول عمر و دوام آن بیشتر خواهد شد. ضمن اینکه جنس کاناپه و پارچه و روکش آن در تعیین میزان راحتی شما نیز تعیین کننده خواهد بود.

میزان راحتی کاناپه

نکته بعدی در خرید کاناپه میزان راحتی آن می باشد. همانطور که در بحث انواع کاناپه گفته شد هر نوع کاناپه ای میزان خاصی از راحتی را دارد. برخی از کاناپه ها رسمی تر و برخی دیگر راحت تر هستند. بنابراین بر اساس نیاز خود و میزان راحتی که از کاناپه انتظار دارید باید اقدام به خرید مناسب ترین مدل کاناپه راحتی کنید. اگر فضای کافی در اختیار دارید سعی کنید کاناپه ای بزرگتر را انتخاب کنید که طول آن با قد شما هماهنگی داشته باشد. همچنین برای راحتی بیشتر می توانید از پاف جلو مبلی نیز استفاده نمایید.

قیمت کاناپه راحتی

یکی دیگر از عواملی که نقش مهمی در خرید کاناپه ایفا می کند قیمت کاناپه های راحتی می باشد. قیمت انواع کاناپه راحتی بر اساس جنس، مدل و ابعاد آنها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال بدیهی است که قیمت کاناپه راحتی تک نفره با قیمت کاناپه راحتی دو نفره تفاوت خواهد داشت. بهتر است قبل از خرید لیست قیمت کاناپه راحتی را از مراکز فروش کاناپه راحتی دریافت کرده و آنها را با هم مقایسه کنید. ضمنا قبل از خرید مشخص کنید که چه میزان بودجه را برای خرید کاناپه کنار گذاشته اید. برای مشاهده قیمت انواع کاناپه راحتی می توانید با کارشناسان فروش تخت طاووس تماس بگیرید. ضمن اینکه قیمت کاناپه راحتی سه نفره، کاناپه راحتی دو نفره و کاناپه راحتی تک در کانال تلگرام مبلمان تخت طاووس ارائه شده است.

قیمت کاناپه راحتی

مرکز فروش کاناپه راحتی

یکی از سوالاتی که برای افراد به وجود می آید این است که کاناپه راحتی باکیفیت را از کجا بخریم. با توجه به اینکه مراکز فروش متفرقه و گوناگونی برای کاناپه وجود دارد و هر کدام نیز کیفیت و قیمت های مختلفی را ارائه می دهند پیشنهاد می کنیم که برای جلوگیری از انتخاب اشتباه و خرید یک کاناپه بی کیفیت، یک مرکز فروش معتبر را برای خرید کاناپه انتخاب کنید. خرید کاناپه راحتی از فروشگاه کاناپه راحتی که معتبر و خوشنام می باشد خیال شما را از بابت کیفیت کاناپه راحتی راحت خواهد کرد.

یکی از مراکز معتبر فروش کاناپه در کشورمان تخت طاووس است که انواع کاناپه های راحتی را در مدل های گوناگون عرضه می کند. کیفیت کاناپه های راحتی این مرکز از نوع درجه یک بوده و بهترین قیمت کاناپه راحتی را می توانید در تخت طاووس جست و جو کنید. تخت طاووس برای راحتی مشتریان خود امکان خرید اینترنتی کاناپه راحتی را از طریق سایت و کانال تلگرام مبلمان خود فراهم کرده است. همچنین اگر در خرید کاناپه راحتی مناسب خودتان دچار شک و تردید هستید می توانید با کارشناسان تخت طاووس تماس حاصل کرده و مشاوره بگیرید. تخت طاووس این فرصت را برای همگان فراهم کرده تا بر اساس نیاز خود اقدام به خرید مدل های کاناپه راحتی از جمله کاناپه راحتی سه نفره، کاناپه راحتی دو نفره، کاناپه راحتی چهار نفره و کاناپه راحتی تک نفره کنند. ضمن اینکه انواع کاناپه راحتی ارزان قیمت نیز برای رفاه حال مشتریان در انبارهای مبلمان تخت طاووس موجود می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 21

تلگرام تخت طاووس اینستاگرام تخت طاووس

کارشناس فروش تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دوم دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 70  تخت طاووس

شماره تلفن: 02155266112 _ 09129630185

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page