تلفن فروشگاه تخت طاووس

 فروشگاه تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02146084205
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

قیمت تخت طاووس

نکات مهم قبل از خرید سرویس خواب کودک (دخترانه و پسرانه)

در خصوص انتخاب سرویس خواب کودک، والدین نقش اساسی را ایفا می‌کنند. ولی راهکارهایی وجود دارند که والدین در صورت رعایت می‌توانند اتاق خواب کودک را به مکانی مناسب برای وی تبدیل کنند. در این نوشته ما قصد داریم تا شما را با چیدمان و سرویس خواب کودک و ویژگی‌های آن آشنا کنیم.

انتخاب سرویس خواب کودک

 

برای چند دهه، دو چیز نقش اساسی و عمده در دکوراسیون سرویس خواب کودک ایفا می‌کرد یکی زیبایی و دیگری و قابلیت تمیز شدن. در حال حاضر طراحان و والدین پا را فراتر از رنگ ها و کاربردی بودن وسائل گذاشته اند و طرح هایی را انتخاب می‌کنند که والدین خود از آن لذت می برند. شاید این طرح یک رنگ یا موضوع مربوط به دوران کودکی و یا نقاشی باشد که هم برای کودکان و بزرگسالان جذاب است. در ادامه ما شما را با نکاتی آشنا می‌کنیم که شما را در چیدمان اتاق کودک و نوع وسائل به کار گرفته شده در سرویس خواب کودک یاری خواهند داد.

1-    سلامت و راحتی سرویس خواب کودک مهم ترین فاکتور است.

سرویس خواب کودک در عین زیبایی، ایمنی هم بایستی داشته باشد و لبه های تخت عاری از هرگونه تیزی یا اشیایی باشد که ممکن است در هنگام خواب بر روی کودک بیافتند. دکوراسیون اتاق باید به گونه ای باشد که والدین با نگاه کردن و گذراندن وقت در آن احساس رضایت و خوشحالی داشته باشند چرا که قرار است وقت زیادی را در آن جا با کودک خود سپری کنند. صندلی راحتی بسیار مهم است، چه در زمان شیر دادن و چه در زمان نشستن کنار تخت کودک. این صندلی باید به گونه ای باشد که مادر، پدر، پرستارو هر کسی که از کودک مراقبت می کند بتواند به راحتی در صورت نیاز در روی آن نیز بخوابد یا استراحت کند.

سرویس خواب کودک

2-   سرویس خواب کودک

یکی از وسایل مورد نیاز در اتاق خواب، تخت کودک است. این بستگی به سلیقه ی والدین دارد که تخت ننو بخرند یا تخت ثابت ولی ترجیحاً تخت بهتر است چون کودک به سرعت رشد می کند بنابراین ننو رفته رفته مناسب سن او نخواهد بود. وقتی والدین برای خرید تخت به مراجعه می‌کنند لازم است به برخی نکات توجه داشته باشند:

-        زبیایی و گران قیمت بودن سرویس خواب کودک نشانه استاندارد بودن و متناسب بودن آن نیست.

-        برای حفاظت از سر و بدن کودک تخت کودک حتما باید نرده‌های محافظ داشته باشد و فاصله بین نرده‌ها حداکثر ۵/۶ سانتی‌متر باشد.

-        فاصله نرده‌های تخت باید به هم نزدیک‌ باشد که برای کودک شما امن‌تر است.

-        بالش و ملحفه اضافی احتمال مرگ ناگهانی را در وی افزایش می دهد بنابراین از بالش وملافه اضافی اجتناب کنید.

نکات خرید سرویس خواب کودک

3-  عروسک و اسباب بازی آویزان

آویز بالای تخت از جمله وسایل تزیینی تخت کودک است که اگرچه خرید آن ضروری به نظر نمی رسد اما این قبیل خوبی برای خواباندن کودک است و برای سرگرم شدن او موقع بیداری نیز مناسب است. بهتر است اسباب بازی های آویزان از تخت کودک از رنگ های گوناگون داشته باشند و در ارتفاع قابل دسترس کودک باشند. حتی از دیگر اسباب بازی های صدادار نیز می توان استفاده کرد.

4-   کمد و بوفه بدون شیشه!

در هنگام خرید کمد و بوفه برای سرویس خواب کودک دقت کنید که زیبایی تنها ملاک نیست و والدین بایستی به ایمنی بیشتر توجه کنند. معمولاً کودک عادت به پرتاب اشیائ و اسباب بازی دارد بنابراین بهتر است کمد و بوفه کودک شیشه نداشته باشد چون شکستن آن می‌تواند خطرآفرین باشد.

5-   کشوها ودرب غیر فلزی

در خصوص درب ها و کشو ها هم بهتر است والدین نوعی را انتخاب کنند که درهای آن ها به آرامی بسته می‌ شوند. در این صورت، احتمال ماندن انگشتان کودک در لای کشو و درب و آسیب دیدن انگشتان کودک کمتر است.

6-   رنگ مورد علاقۀ والدین!

ترجیح رنگ به سلیقه والدین بستگی دارد، اما بهتر است از رنگ های تند و الگوهای متضاد انتخاب نشود. هنگامی که کودکان شروع به دیدن رنگ می‌کنند، کنتراست می تواند بسیار تحریک کننده باشد. قرار دادن آیتم های آموزشی بر روی دیوار - حروف، اعداد، عکس‌ها، شکل ها و موارد دیگر عالی است حداقل یک گوشۀ دنج و آرام نیز برای خود در اتاق برای خود تعبیه کنید.

رنگ تخت کودک یا ملافه آن بهتر است به رنگ روشن و ملایم (ترجیحا صورتی، سبز، آبی همراه با وسایل دکوری زرد) باشد. در صورت نیاز می‌توانید مطابق با رنگ سرویس خواب کودک رنگ دیوارها را هم تغییر دهید.

7-   کاربردی بودن مهم تر است.

این اتاق بیشتر از هر اتاق دیگری در خانه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بنابراین این اتاق نه تنها جایی است که کودک شما می خوابد، بلکه یک کافه تریا، اتاق تعویض لباس، یک حمام و یک اتاق برای نظافت شخصی کودک است. سازماندهی امری کلیدی و مهم است چرا که شاید بخواهید نصف شب و یا ظهر زمانیکه کودک خواب است وسیله ای را پیدا کنید. اگر همه چیز در جای مناسب خود باشد احساس بهتری خواهید داشت.

8-  محصولات ارگانیک

بسیاری از والدین می خواهند بدون خرج اضافی، قدمی برای حفظ محیط زیست بردارند. توصیه ی متخصصان این است که اگر والدین قصد دارند خرید پایدار انجام دهند، خرید ملافه های ارگانیک بهترین راه حل است، بنابراین بدون اینکه دغدغه‌ی لحاف پنبه برای تابستان و فلانل برای زمستان را داشته باشید با خیال راحت به کودکتان اجازه خواهید داد با بستر خود ارتباط داشته باشد. بافت‌های مصنوعی و نایلونی برای کودک مناسب نیست و جنس تشک، ملحفه و بالش کودک باید از الیاف طبیعی باشد. در الیاف طبیعی هوا به راحتی رد و بدل می‌شود و به پوست کودک آسیبی نخواهد رسید.کما اینکه محصولات ارگانیک آلرژی زا نیستند و راحت و نرم هستند.

9-   لوازم تاشو و دو منظوره!

وجود لوازم و سرویس خواب تاشو کودک امکانات زیادی را برای افرادی که در خصوص کمبود جا مشکل دارند فراهم می کنند. به عنوان مثال صندلی که قابلیت تبدیل به گهواره را دارد می تواند به صرفه جویی در فضا در اتاق خواب نیز کمک کند یا کمدی را در نظر بگیرید که قابلیت تبدیل شدن به یک میز را دارد. در نتیجه شما تا فضای آزاد زیادی در اتاق خواب کودکتان خواهید داشت. مونتاژ لوازم به دیوار آنها را به راحتی در دسترس قرار می دهد و فضای بیشتری را در اختیار قرار می دهد.

تختخواب مناسب کودک

10- پرده ضخیم

احتمالا، شما و کودک شما برنامه های خواب متفاوت دارید، به طوری که ممکن است در اتاق خواب خود به یک پرده ضخیم برای جداسازی نیاز داشته باشید، تا کودک شما خواب آرام و راحت داشته باشد. پرده های سنگین در سراسر محوطه کابین آویزان می توانند از بقیه اتاق مانع تماشا ها و صداها شوند. حتی اگر اتاق خواب کودک به طور جداگانه ندارید با استفاده از پرده ضخیم می توانید بخشی از اتاق خواب خود را به کودک اختصاص دهید و تاریکی مورد نیاز را در زمان خواب وی فراهم کنید.

11- تخته فیبر ممنوع!

براساس تحقیقات صورت گرفته چوب‌ های تولیدی مانند تخته فیبر حاوی چسب‌هایی هستند که در معرض هوا و گرما از خودشان گاز متصاعد می‌کنند. این گاز که رنگ و بویی خاص ندارد از گازهای سمی است که می‌تواند برای کودک خطرناک باشد. بهتر است به خاطر حساسیت بالا، وسایل چوبی اتاق کودک مانند تخت، کمد، صندلی و غیره از نئوپان تولید شده باشند.

12- تنظیم درجه حرارت اتاق

تنظیم دمای اتاق کودک نیز یک امر مهم است بنابراین خرید یک سنسور دما می تواند شما را از این دغدغه رها کند. شما می توانید سنسور دما را در اتاق کودک قرار دهید و دستگاه دما را گزارش می دهد. نیازی به چک کردن مداوم و لمس گونه های کودک برای دانستن دمای بدن وی نیست چرا که کودک ممکن است بیدار شود. بعضی از کودکان وقتی هوا سرد است خوب می‌خوابند برخی دیگر وقتی هوا گرم است بهتر می خوابند، بنابراین این امر بستگی به فرزند شما دارد.

 خرید سرویس خواب مناسب کودک

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

تلفن فروشگاه تخت طاووس

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 22:30

تلگرام تخت طاووس

کارشناس فروش تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 51 تخت طاووس

شماره تلفن: 02146084205 _ 09129630185

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page