تلفن فروشگاه تخت طاووس

 فروشگاه تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02146084205
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

قیمت تخت طاووس

نحوه محاسبه قیمت کابینت

تولید کابینت متوقف شده و هیچ مدلی برای فروش موجود نمیباشد. لطفاً به هیچ وجه تماس نگیرید

(0 votes, average 0 out of 5)

نحوه محاسبه قیمت کابینت از سوال هایی است که همه افراد به هنگام سفارش کابینت با آن رو به رو هستد. عوامل زیادی بر انتخاب کابینت تاثیرگذار است؛ یکی از مهمترین عوامل که بر انتخاب افراد تاثیر می گذارد قیمت کابینت است؛ با توجه به اهمیت قیمت کابینت، آشنایی با نحوه محاسبه قیمت کابینت مهم و حائز اهمیت است.
عوامل زیادی بر قیمت کابینت تاثیرگذار است؛ با توجه و اطلاع از این عوامل و همچنین با آگاهی از روش محاسبه قیمت کابینت، می توان خریدی مناسب و مقرون به صرفه داشت.
قیمت کابینت زمینی
از مهم ترین عواملی که بر قیمت کابینت تاثیرگذار است، متریالی است که به کاربرده می شود. ملامینه ارزان ترین و چوب، گران ترین متریال است که در ساخت کابینت به کار می رود. در کابینت ملامینه، مغزنئوپان و یک روکش نازک ملامینه به کار می رود. ملامینه در برابر خط و  خش مقاوم است. و به علت حساسیت ملامینه به رطوبت، نباید از این متریال در قسمت هایی که در معرض آب است، استفاده شود.
برای ساخت کابینت با ام دی اف، هایگلاس و ممبران، باید هزینه ای بیشتر از ملامینه پرداخت کرد. استفاده از چوب نیز از تمام متریال ها هزینه بیشتری دارد.
چوب یک متریال گران قیمت است؛ به همین دلیل برای کاهش هزینه، گاهی از بدنه ام دی اف و درب چوبی استفاده می شود. تنوع گسترده ای از چوب طبیعی وجود دارد، که استفاده از هرکدام قیمتی متفاوت دارد. نوع روکش و نوع چوب تاثیر زیادی بر قیمت کابینت دارد. برا انتخاب روکش چوب، روکش ملچ و روکش بلوط از روکش های پرطرفدار در کابینت با روکش چوبی می باشد.
قیمت کابینت تمام چوب ازکابینت با روکش چوب بسیار گران تر است. کابینت تمام چوب از زیباترین و لوکس ترین انواع کابینت است.
از دیگر عوامل که بر قیمت کابینت تاثیرگذار است، کیفیت و جنس یراق آلاتی است که در ساخت کابینت استفاده می شود. دستگیره ها، لولا ها و ... باید از جنس مرغوب و با کیفیت باشد؛ زیرا این انتخاب بر دوام و طول عمر کابینت تاثیرگذار  است.
متریال و یراق آلات عواملی هستند که بر قیمت کابینت تاثیر گذارند؛ در ادامه نحوه محاسبه قیمت کابینت بررسی خواهد شد. بر خلاف باور رایج، نحوه محاسبه قیمت کابینت بر اساس متر مربع نبوده و بر اساس متر طول می باشد. در ادامه با جزئیات بیشتر نحوه محاسبه قیمت کابینت زمینی، نحوه محاسبه قیمت کابینت ایستاده، نحوه محاسبه قیمت کابینت هوایی، نحوه محاسبه قیمت کابینت های خارج از استاندارد و نحوه محاسبه قیمت درب کابینت مورد بررسی قرار گرفت. موارد ارائه شده بر اساس ابعاد استاندارد کابینت می باشد. در صورتی که ابعاد بزرگتر مورد نظر باشد، بر قیمت کابینت افزوده خواهد شد.

 


نحوه محاسبه قیمت کابینت زمینی

کابینت زمینی  در اصطلاح به کابینتی گفته می شود که بر روی زمین قرار گرفته است. به منظور بررسی قیمت کابینت، باید ضریب کابینت زمینی و ضریب کابینت هوایی در نظر گرفته شود. 60 درصد  ضریب کابینت زمینی و 40 درصد ضریب کابینت هوایی می باشد. بنابر این اگر یک متر کابینت با قیمت 800 هزار تومان برآورد می شود، بر اساس ضریب 60 درصد و 40 درصد، یعنی هر متر کابینت زمینی 480 هزار تومان و هر متر کابینت هوایی 320 هزار تومان محاسبه خواهد شد.
ارتفاع 90 سانتی متر، عمق 55 سانتی متر و طول 100 سانتی متر ابعادی است که در محاسبه قیمت کابینت زمینی بر اساس ابعاد استاندارد ارائه شده است.
 در حقیقت عمق 55، ارتفاع 72 (که با در نظر گرفتن پایه و صفحه برابر با 90 سانتی متر می شود)، ابعاد استاندارد کابینت زمینی است. در صورتی که ابعاد یونیت ها برابر با این ابعاد استاندارد باشد، برای محاسبه قیمت، متر طول شامل ضریب 1 می شود. با اطلاع از قیمت هر متر کابینت و با اطلاع از متراژ طول امکان برآورد قیمت برای سازنده و خریدار وجود دارد.
لازم به ذکر است این قیمت به غیر از هزینه درب و سایر جزئیات و یراق آلات است.

 


نحوه محاسبه قیمت کابینت ایستاده

قیمت کابینت ایستاده
کابینت ایستاده به منظور ایجاد فضا برای مایکروفر و فر توکار طراحی می شود. ارتفاع و عمق زیاد از ویژگی های کابینت ایستاده است.. ابعاد کابینت ایستاده مانند قرار گرفتن سه کابینت زمینی بر روی هم می باشد.  طول کابینت ایستاده صرب در عدد سه نحوه محاسبه مابینت ایستاده است.
اگر طول یک کابینت ایستاده برابر با 50 سانتیمتر باشد و دارای عمقی برابر با 55 سانتیمتر باشد، با درنظر گرفتن این نکنه که کابینت ایستاده برابر با سه کابینت زمینی می باشد، طول کابینت 150 سانتی متردر نظر گرفته می شود؛ برای محاسبه قیمت کابینت، در اینجا قیمت برابر با 180 درصد کابینت زمینی برآورد می شود.

 

 

نحوه محاسبه قیمت کابینت هوایی

قیمت کابینت هوایی
کابینت هوایی بر روی دیوار نصب می شود و در ارتفاعی از کف قرار دارد. همان طورکه گفته شد برای محاسبه قیمت کابینت هوایی، ضریب 40 درصد استفاده می شود. اما استفاده از ضریب 40 درصد مشروط به این است که ارتفاع کابینت برابر با 70 سانتی متر و عمق آن 30 سانتی متر باشد. برای کابینت هایی که ارتفاع آن بیش از 70 درصد است، با افزایش هر سانتیمتر، ضریب کابینت هوایی نیز 1 درصد افزایش می یابد.
برای مثال برای یک کابینت هوایی که دارای ارتفاع 90 سانتی متر است، ضریب کابینت برای محاسبه قیمت برابر با 60 درصد می باشد.
ارتفاع 70 سانتی متر، عمق 30 سانتی متر و طول 100 سانتی متر ابعادی است که برای محاسبه قیمت کابینت هوایی بر اساس ابعاد استاندارد ارائه شده است. در صدرتی که ابعاد تغییر کند، بر قیمت تاثیرگذار خواهد بود.
در حقیقت عمق 30 سانتی متر و ارتفاع 70 الی 75 سانتی متر، ابعاد استاندارد کابینت هوایی می باشد.
اگر ابعاد یونیت ها برابر با ابعاد استاندار باشد، برای محاسبه قیمت طول متر، شامل ضریب یک می شود و می توان با اطلاع از قیمت هر متر و اطلاع از متراژ طول، قیمت کابینت را برآور کرد.
به علت پِرتی ورق ها در زمانی که ابعاد کابینت کمتر از ابعاد استاندار است، به هنگام محاسبه قیمت کابینت زمینی و یا کابینت هوایی با ابعاد کوچکتر، از ضریب یک برای محاسبه قیمت استفاده می شود. زیرا در این صورت ورق های کابینت هدر می شود و مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

 


نحوه محاسبه  قیمت کابینت های آشپزخانه خارج از استاندارد

قیمت کابینت خارج از استاندارد
بخش هایی در آشپزخانه وجود دارد که متفاوت از ضریب کابینت زمینی و کابینت هوایی محاسبه می شود؛ محل قرار گیری لباسشویی، ظرفشویی، یخچال، کابینت بالای یخچال، هود، کابینت های ایستاده که قابلیت نصب اکسسوری دارد، محل قرار گرفتن فر، مایکروفر و ...... از مواردی است که محاسبه قیمت کابینت متفاوت از محاسبه رایج است.
در قسمت هایی مانند لباسشویی و ظرفشویی، یک صفحه روی کابینت استفاده می شود و محاسبه این قسمت ها متفاوت از سایر قسمت ها می باشد.
قیمت میز اپن و یا جزیره نیز به نحو دیگر برآورد می شود. در محسبه قیمت اپن و یا جزیره، نحوه محاسبه قیمت کابینت بر اساس عمق کابینت، استفاده از در نما و ......متفاوت محاسبه می شود.
هزینه ساخت ویترین های هوایی 60 درصد هزینه کل کابینت، هزینه ساخت ویترین های رو صفحه ای، 80 درصد هزینه کل کابینت، و هزینه ساخت ویترین های ایستاده 150 درصد هزینه کل کابینت می باشد.

 

 

نحوه محاسبه  قیمت درب نما

قیمت کابینت درب نما
دو  عدد دیواره، یک کف و یک تاق،  به طول یک متر، مجموعه ای است که در اصطلاح یک متر کابینت زمینی و یا یک متر کابینت هوایی می باشد. معمولا برای دیواره ها، کف و تاق کابینت ام دی اف استفاده می شود و درب کابینت از متریالی انتخاب می شود که بر اساس سلیقه خریدار انتخاب شده است.. علاوه بر درب کابینت هزینه لولا ها و دستگیره های کابینت،صفحه روی کابینت، پایه ها و ریل های کشو نیز محاسبه می شود.
علاوه بر دربی که در جلوی کابینت نصب می شود، قسمت هایی از کابینت نیز به درب نما احتیاج دارد. کاور دور هود، پشت اپن یا جزیره، کاور دور یخچال از جمله مکان هایی است که به درب نما احتیاج دارد. درب نما پوششی هم رنگ با ام دی اف رنگی  می باشد که مشتری برای کابینت انتخاب کرده است. و برای زیباسازی و نمای کابینت در قسمت هایی از بدنه که در معرض دید قرار دارد استفاده می شود.
در گذشته به علت استفاده از کابینت فلزی و رنگ کردن کابینت فلزی هزینه هایی مانند درب نما در نظر گرفته نمی شد؛ اما امروزه به علت اینکه قسمت هایی از کابینت را نمی شود سفید باقی گذاشت و امکان رنگ کردن هم وجود ندارد، هزینه های درب نما جدا محاسبه می شود.

 

 

خرید با قیمت مناسب از مجموعه فروشگاه های تخت طاووس


آشپزخانه از مهمترین فضاهایی است که افراد برای چیدمان آن دقت و حساسیت به خرج می دهند؛ اهمیت آشپزخانه به این علت است که اعضای خانواده زمانی از روز را درآشپزخانه سپری می کنند. با توجه به اهمیت چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه، توجه و دقت در انتخاب کابینت که از مهم ترین و کاربردی  ترین عناصر این فضا می باشد، حائز اهمیت است. با توجه به اینکه کابینت بیشتر از سایر عناصر در نظر بیننده جلب توجه می کند، بُعد زیبایی شناسی آن اهمیت پیدا می کند؛ و با توجه به اینکه کاربردی ترین عنصر در آشپزخانه است، بُعد کیفیت آن مورد توجه قرار می گیرد.
با توجه به اهمیت کابینت آَشپزخانه، افراد معیارهای زیادی را به هنگام خرید مد نظر قرار می دهند؛ مهمترین معیار، سبکی است که افراد برای آشپزخانه می پسندند؛ افراد می توانند میان سبک مدرن و سبک کلاسیک ،اولویت خود را انتخاب کنند. پس از انتخاب سبک، خریدار باید با بررسی مدل ها و طرح های موجود، طرح مورد نظر را انتخاب کنند؛  در مرحله بعدی باید متریالی که در ساخت کابینت مورد استفاده قرار بگیرد، انتخاب شود. پس از این مرحله با توجه به رنگ سایر عناصر، ابعاد آَشپزخانه و سلیقه کارفرما، رنگ کابینت انتخاب می شود. افراد به هنگام انتخاب سبک، و متریال مورد نظر قیمت را نیز باید در نظر بگیرند. زیرا انتخاب سبک کلاسیک معمولا به علت استفاده از چوب، و همچنین کار دست، هزینه بیشتری را به مشتری تحمیل می کند و کابینت مدرن با توجه به استفاده از ام دی اف و یا هایگلاس و ساده بودن آن، هزینه ای کمتر به مشتری تحمیل می کند.
در انتخاب طرح کابینت نیز، بعضی از طرح های کلاسیک، نیازمندکار دست بیشتری می باشد که افراد برای انتخاب آن باید هزینه بیشتری تقبل کنند.
افراد با در نظر گرفتن ویژگی هایی که مطرح شد، پس از انتخاب سبک، طرح، جنس و رنگ کابینت، باید بر اساس نیاز، تعداد و ابعاد کابینت را نیز متناسب با استاندارد ها و یا متناسب با نیاز خود تعیین کنند. در این مرحله امکان برآورد قیمت وجود دارد.
افراد می توانند با در نظر گرفتن ابعاد کابینت مورد نظر، و آگاهی از قیمت یک متر کابینت، و آگاهی از نحوه محاسبه قیمت کابینت، قیمت کابینت را برآورد کنند.
در اصول نحوه محاسبه قیمت کابینت، به هنگامی که ابعاد استاندار مد نظر باشد، برای محاسبه کابینت زمینی، ضریب 60 درصد از قیمت کابینت ضرب در متر طول می شود؛ وبرای محاسبه کابینت هوایی ضریب 40 درصد از قیمت کابینت ضرب در متر طول می شود. همچنین در نحوه محاسبه قیمت کابینت ایستاده نیز، یک کابینت ایستاده برابر با سه کابینت زمینی در نظر گرفته می شود.
علاوه بر کابینت زمینی، کابینت هوایی و کابینت ایستاده، نحوه محاسبه قیمت کابینت در قسمت هایی مانند محل قرار گرفتن ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال، اپن و جزیره متفاوت می باشد و هر کدام دارای فرمول خاص خود می باشد. علاوه بر این موارد قیمت درب کابینت و درب نما نیز جدا محاسبه می شود.
در محاسبه قیمت کابینت علاوه بر ابعاد و متریال که برقیمت تاثیر گذار است، یراق آلات مانند دستگیره ها و لولا ها و سایر جزئیات نیز محاسبه می شود.
نحوه محاسبه قیمت کابینت بر اساس دستور العمل اتحادیه کابینت سازان می باشد. اما وجود واسطه ها موجب  افزایش قیمت نهایی کابینت می شود. اگر شما قصد خرید کابینت برای آَشپزخانه خود دارید می توانید با خرید از مجموعه فروشگاه های تخت طاووس، کابینت زیبا و با کیفیت تهیه کنید.
شما می توانید با مطالعه این مطلب با آگاهی از نحوه محاسبه قیمت کابینت، اقدام به خرید نمایید و علاوه بر محصولی زیبا و با کیفیت، خریدی مقرون به صرفه داشته باشید.

 

تولید کابینت متوقف شده و هیچ مدلی برای فروش موجود نمیباشد. لطفاً به هیچ وجه تماس نگیرید

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

دسته بندی مقالات

تلفن فروشگاه تخت طاووس

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 22:30

تلگرام تخت طاووس

کارشناس فروش تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 51 تخت طاووس

شماره تلفن: 02146084205 _ 09129630185

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page