فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

 • تلفن: 02155266112
 • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

معرفی انواع پارچه های مبل

پارچه

از دیرباز تا کنون صنعت مبلمان در ایران پیشرفت های و در تولید چوب و ساخت انواع مبلمان حرکت جهش مناسبی داشته و توانسته سهم خوبی از بازار مبل کسب نماید.

برای خرید پارچه فقط و فقط با شماره 09121219702 تماس بگیرید.

 

پارچه لوکس یامور

از زمان های قدیم تا به امروز چوب و کالاهای ساخته شده از آن، تامین بخش مهمی از نیازمندی های جوامع بشری را عهده دار بوده است. اگرچه محصولات مختلفی باهدف جایگزینی پابه عرصه گذاشته و می‌گذارند لکن، در بسیاری از موارد کمتر کالایی را می توان یافت که جامعیت خصوصیات بهینه چوب را دارا باشد.


از دیرباز تا کنون صنعت مبلمان در ایران پیشرفت های و در تولید چوب و ساخت انواع مبلمان حرکت جهش مناسبی داشته و توانسته سهم خوبی از بازار مبل کسب نماید. از زمان های قدیم تا به امروز چوب و کالاهای ساخته شده از آن، تامین بخش مهمی از نیازمندی های جوامع بشری را عهده دار بوده است. اگرچه محصولات مختلفی باهدف جایگزینی پابه عرصه گذاشته و می‌گذارند لکن، دربسیاری از موارد کمترکالایی را می توان یافت که جامعیت خصوصیات بهینه چوب را دارا باشد.  

 چوب به عنوان ماده ای با سرعت تجدید پذیری بسیار زیاد، سازگار با محیط زیست و قابل برگشت به طبیعت، ویژگی  مهندسی ویژه منحصربه فرد و سهولت تبدیل وفراوری، گوی سبقت را از سایر محصولات رقیب ربوده و بررسی روند تمایل به مصرف چوب وکالاهای چوبی در دنیا موید همین مساله می باشد. بالا رفتن جمعیت، توسعه فرهنگی و هوشیاری جوامع بشری درخصوص ضرورت کاهش استفاده از مواد سنتزی و مصنوعی باهدف کم شدن آلودگی های زیست محیطی   همگی عوامل تقویت کننده رشد روند استفاده از چوب وکالاهای چوبی است. صنایع چوب وکاغذ از نظر توزیع  منابع قابل مصرف وتنوع محصولات تولیدی جزو بزرگترین صنایع دنیا تلقی می گردد که گاها پایه های اقتصاد برخی از کشورهای بزرگ توسعه یافته ی صنعتی برآن استوار است.

به جرات می توان بیان کرد صنعت مبلمان در ایران از ۵۰ سال قبل جهش  های قابل ملاحظه ای داشته است و در تولید چوب و ساخت انواع مبلمان و صنایع چوب حرکت رو به رشدی را آغاز کرده است. امروزه استفاده از مبل تنها مختص به متمولان جامعه نمی باشد و مبلمان به عنوان یک محصول لاینفک در اکثر منازل مورد استفاده قرار می گیرد.

بررسی  تاریخ صنعت مبلمان

در داخل با دارا  بودن پیشینه تاریخی بسیار مناسب تاریخی تمدن، فرهنگ، هنر و معماری، ارزش های اصیل و متنوعی را برای طراحی و زندگی مدرن در دست دارد.

بررسی های تاریخی  نشان دهنده قدیمی ترین شکل چهار پایه که از سفال ساخته شده در حدود ۸۰۰۰ سال قدمت دارد و اولین فرم صندلی های امروزی ریشه در چهار هزار سال پیش دارد که از منطقه املش گیلان حفاری و بدست آمده است.

مضاف براینها، نقوش زیبای یافت شده در ظروف و ابزار و همچنین دیوارهای کاخ ها نشان می دهد که طرح انواع نشیمن و مبلمان مورد استفاده  در سرزمین ایران دارای شخصیت  و اصالت خاص خود می باشد.

ایرانیان هنرمند در حوزه مبلمان سنتی که لازمه انجام کارهای هنری است، رده مناسبی در بین کشورهای منطقه و جهان برخوردار بوده و با وجود برخی نامهربانی ها هنوز هم دستان توانمند صنعتگران ایرانی تحسین جهانیان رابرمی انگیزد. اما در خصوص تولید مبلمان مدرن که نیازمند دستگاه ها و ماشین آلات مدرن است، کشورهایی که از فناوری و تکنولوژی های پیشرفته تری در این عرصه برخوردار هستند، جایگاه بهتری را به خود اختصاص داده اند.

امروزه صنعتگران مبل ایران  به کمک طراحان به دنبال طرح های مناسب برای زندگی مدرن معاصر هستند.

 پارچه مکث

ویژگی های یک پارچه مبل مناسب

از مباحث بسیار مهم در انتخاب کیفیت یک مبل پارچه به کار رفته در آن می باشد. در واقع انتخاب جنس خرید پارچه مبلی بسیار مهم است که چه جنسی برای پارچه به کار رفته است. پارچه مبل اگر از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد و ماندگاری و دوام  لازم را نداشته باشد، خیلی سریع خراب می‌شود و کارایی اولیه و زیبایی و جلوه مبلمانتان از بین خواهد رفت و این امر باعث میشود تا شما  دوباره هزینه را متحمل و هزینه کنید. به همین‌دلیل  در هنگام خرید دقت لازم را داشته باشید و با دقت زیاد خرید را انجام بدهید که بهترین و مناسب‌ ترین پارچه را برای مبلمان خود انتخاب کنید.

باید گفت بسیاری از پارچه‌ مبل حاضر در بازار از کشور چین هستند اما شما باید مرغوب ترین نوع آن را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که پارچه مبل موردنظر کش نیاید و در عین حال نرمی خود را داشته باشد و یا پرزهای آن به مرور زمان کنده نشود و اصطلاحا صاف نشود. اما برای اینکه خیالتان راحت شود از خود فروشنده در این مورد سؤال کنید و بخواهید که اطلاعات لازم در مورد پارچه انتخابی را در اختیار شما قرار بدهد و در ضمانت‌نامه مقاومت پارچه را هم تأیید کند.

پارچه‌های کشور ترک هم نوع دیگری از پارچه‌های مورد تهیه در ساخت مبلمان است که از قدیم طرفداران زیادی را داشته است . اگر قصد خرید مبلمان سلطنتی را دارید به یاد داشته باشید که یکی از بهترین نوع پارچه در ساخت این نوع مبل، پارچه‌های یزد ایران است. حتی به‌نظر خود فروشندگان مبلمان این نوع پارچه برای مبل‌های سلطنتی حرف ندارند و جالب اینکه در بعضی از مواقع شاهد این هستیم  که کشور ترکیه این نوع پارچه را می‌خرد و در نهایت آن را به اسم ترک بفروش میرساند.

 پارچه آدرینا

پارچه‌های شانل، کوبلن، مخمل، چرم نانومیکرو، سلطنتی و ...  به عنوان مواردی  از پارچه‌هایی موجود در بازار می باشد که در ساخت مبلمان  از آنها استفاده می‌شود. مرسوم ترین نوع آنها در مدل‌ مبل‌هایی با پارچه‌های مخمل و پارچه‌های سلطنتی هستند.  اگر به نمایشگاه ها و تولیدی ها مراجعه کنید به خوبی متوجه خواهید شد که برای مبلمان سلطنتی از پارچه‌های سلطنتی، برای مبلمان راحتی از مخمل،کتان، پارچه های اسپورت و برای مبلمان در اصطلاح «ال» از پارچه‌های چرم ، طرح چرم  و پارچه های اسپورت که دارای تنوع رنگی بالایی هستند استفاده می‌شود.

البته بحث انتخاب پارچه  مقوله ای است کاملا  بر اساس سلیقه شخصی اقدام می شود و متغیر به‌نظر و ایده مشتری دارد اما برای ایده گرفتن و راهنمایی بیشتر باید بگوییم که همیشه درنظر داشته باشید که گراماژ تراکم پارچه اهمیت زیادی دارد و اینکه وقتی به پارچه مبلمان دست می‌کشید یک تکه است وبه راحتی  فشردگی آن را می‌توانید با لمس کردن احساس کنید.یکی دیگر ازمتدهای مناسب برای شناسایی تراکم پارچه این است که آن را جلوی نور بگیرید و آن را مقایسه کنید. پارچه ی مخمل براق معمولا پارچه مناسبی برای مبل استیل است و به این نوع از مبلمان  زیبایی دوچندان و خاص می‌دهد.غالبا پارچه های با مرغوب و خوب از نظر وزن سنگین‌تر اند و همیشه قیمت، ملاک بهتر بودن و کیفیت عالی پارچه مبل نیست. مبلی که از جنس بی کیفیت شده است و جنس خوبی ندارد زیبایی هم ندارد و این را به سادگی در دید ابتدایی به مبلمان به صراحتا حس کرد

 پارچه مبلی مازراتی

 • سبک پارچه

بهتر است یک پارچه را انتخاب کنید که همزمان با دکور داخلی خانه و مبلمان خود همخوانی داشته باشد. زیرا پارچه ای که انتخاب میکنید بیانگر سبک زندگی و شخصیت درونی شماست. به طور مثال اگر منزل شما دکوری سنتی دارد یک پارچه با طرح های سنتی انتخاب کنید اما اگر احساس میکنید که توانایی همگام سازی و ادغام دو سبک مختلف را دارید به سراغ انتخاب پارچه های متفاوت با دکور داخلی خانه خود بروید.

این کار به فضای داخلی خانه شما اصالت می بخشد و روحی تازه به آن میدهد برای مثال یک صندلی که اشکال هندسی عجیب دارد با انتخاب پارچه ای که طرح پارچه با بقیه دکور هارمونی دارد را میتوان به یک سمبل زیبای در دکور خانه تبدیل کرد .

بعضی از پارچه مبل ها به نظر خیلی معمولی  و برخی دیگر خیلی رسمی به نظر می رسند .پارچه ای را انتخاب کنید که همسو با  دکور خانه باشد و سلیقه خوب  شما را بازتاب دهد و آن را به رخ دیگران بکشد.  

نکته دیگر که در هنگام خرید و انتخاب پارچه مبل باید در نظر بگیرید اندازه و ابعاد مبلمان است که آیا پارچه انتخابی بهترین پوشش دهی را برای مبلمان دارد یا خیر ؟؟

پارچه با طرح های بزرگ و شلوغ برای مبلمان استیل و مبلمان کلاسیک بزرگ  مناسب است که در فضا و اتاقی بزرگ و جادار چیدمان می شوند و در عین حال زمانی که فضای کوچکی در اختیار دارید از مبلمان کوچکتر با پارچه های رنگ روشن و ساده با طرح های خلوت تر استفاده کنید تا با این کار بعد بیشتری به خانه بدهید و فضای موجود بزرگتر به نظر برسد .

 پارچه مبلی دیبا و مانا

 •   پارچه مبل مکس

پارچه مبلی مکس جهت استفاده در مبلمان، میز غذاخوری و سرویس خواب ها مورد مصرف واقع می شود .پارچه مکس، از جنس مطلوب و نقش و نگار مناسبی برخوردار می باشد. پارچه مبلی مکس مشابه پارچه های مازراتی نقطه نقطه بوده با این فرق که دیگر خط های در هم تنیده ندارند.

 •  پارچه مبل رویال

جنس پارچه مبلی از شرکت رویال با بالاترین و زیباترین طرح و نقش ها  جهت طیف وسیعی از مبل خانگی و یا سازمانی به فروش می رسد. نام تجاری رویال با داشتن تقریبا 15 سال سابقه در تولید انواع پارچه مبلی یکی از معروف ترین برندهای این حوزه می باشد .پارچه مبلی رویال دارابودن طیف متنوعی از طرح و مدل های مختلف بین فروشنده های سراسر کشور شناخته شده است.این جنس بیشتر برای پیاده سازی کارهای سبک و راحت مورد استفاده قرار می گیرد.

 •  پارچه مبل حصیر

پارچه مبلی حصیر از جنس کتان بوده که برای کارهای لوکس بسیار مناسب می باشد و طرفداران خاص خود را دارد.در انتخاب این نوع پارچه باید دقت کرد که کرک آن از بین نرفته و زدگی نداشته باشد.این جنس بسیار با دوام و با کیفیت بوده و در سری های مبل لوکس و سلطنتی بیشتر مورد بهره برداری قرار میگیرد.

 •  پارچه مبلی دیباج

این جنس از سری کلاسیک بوده و با دارا بودن رنگ و نقش های زیبای خود مشتریان زیادی دارد.

 •   پارچه مبلی پرفکتو

یکی از پر فروش ترین اجناس بوده که از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.جنس آن از چرم می باشد و در واقع باید گفت ترکیبی از چرم و پارچه جنس آن را تشکیل داده است.این پارچه جزو مدل های خوش رنگ و طرح است که طیف متنوعی از رنگ ها را به خود اختصاص داده است.برای افرادی که می خواهند یک ظاهر کلاسیک و شیک را در منزل خود تجربه کنند انتخاب مناسبی است.

 •   پارچه مبل نایلونی

نایلون پارچه ای پر طرفدار  برای  مبل است. قیمت آن مناسب است، اما بسیار با دوام بوده و کیفیت مناسبی دارد.اگر درست از آن مراقبت شود برای طولانی مدت قابل استفاده است. نایلون در برابر ساییده شدن مقاومت بالایی داشته و با استفاده ی دائمی منطبق است. با این رو قرار گرفتن طولانی مدت در مقابل نور خورشید برای دوام آن مناسب نیست. یک کاناپه نایلونی انتخاب مناسبی جهت یک خانواده با جمعیت متوسط است.

 •  پارچه مبل مونالیزا

مونالیزا یکی از مدرن ترین پارچه های مناسب برای افراد سخت سلیقه بوده که با طراحی منحصر به فرد خود توانسته مخاطبان زیادی را به خود جلب نماید این نوع پارچه که از مدل های جدید در بازار مبل بوده در مدت کوتاهی توانسته مخاطبان زیادی به خو جلب کرده و به فروش بالایی برسد.اغلب در مبل های تجملاتی از این نوع پارچه استفاده می شود چرا که دوام و استحکام خوبی در مقابل فشار و نور داشته و عمر مفید مقرون به صرفه ای دارد.

 •  پارچه مبل ناپولی

این پارچه به شکل ساده و گل بیشتر شناخته می شود و با اشکال گل برجسته زیبایی خاصی به مبل خواهد داد.طرح های گل این پارچه بسیار جذاب بوده و افرادی که به هنر علاقه دارند بیشتر آن را می پسندند

 • پارچه مبل zx

این نوع پارچه جزو مدل های جدید بوده و توانسته در بین مشتریان مبل جای خود را باز کند. از جنس و دوام مناسبی برخوردار است و در صورت مراقبت می تواند تا مدت ها کیفیت و دوام خود را حفظ کند

 •    پارچه مبل جگوار

جگوار را می توان به جرات یکی از لوکس ترین پارچه ها برای مبل برشمرد و کیفیت ان زبانزد خاص و عام است و هم رده جنس مازراتی و پورشه می باشد.مقاومت بسیار خوبی داشته و در مبل های با قیمت نسبتا بالا مورد استفاده قرار میگیرد.این نوع پارچه بیشتر مورد پسند جوان ها بوده چرا که با طرح های بسیار مدرن سلیقه آن ها را جذب کرده است.

خرید پارچه مبلی

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

دسته بندی مقالات

تلفن فروشگاه تخت طاووس

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Call for price

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 21

تلگرام تخت طاووس اینستاگرام تخت طاووس

کارشناس فروش تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دوم دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 70  تخت طاووس

شماره تلفن: 02155266112 _ 09129630185

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page