فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02146084205
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

بهترین راهنمای چیدمان و انتخاب سرویس خواب عروس و داماد

در خصوصانتخاب سرویس خواب سلیقه‌ی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و عروس و داماد باید در زمان انتخاب به روحیات خود توجه کنند، ولی راهکارهایی وجود دارند که می‌توانند اتاق خواب را به مکانی دنج تبدیل کنند. در این نوشته ما قصد داریم تا شما را با چیدمان و سرویس خواب عروس و داماد و ویژگی‌های آن آشنا کنیم.

مدل سرویس خواب

بدون تردید مدل سرویس خواب عروس و داماد تاثیر زیادی در فضا سازی دکوراسیون اتاق خواب زوج های جوان دارد. در بسیاری از موارد رنگ اتاق، نوع کفپوش و کمدها معمولاً بایستی بر اساس سرویس خواب انتخاب شوند. البته اهمیت این امر به دلیل اجزای زیادی است که سرویس خواب دارد.

 بررسی مدل های سرویس خواب عروس و داماد

(2 votes, average 5 out of 5)

به عنوان مثال اگر سرویس خواب عروس و داماد در طرح کلاسیک باشد دکوراسیون کلی و فضای اتاق خواب عروس و داماد نیز خواه و ناخواه باید به صورت کلاسیک و سنتی تزیین شود بنابراین رنگ، طراحی سقف و دیوارها باید کلاسیک و بر همین اساس صورت بگیرد.

در مورد سبک مدرن و امروزی اگر قرار است چنین سبکی پیاده شود، چیدمان باید در نهایت سادگی و به رنگ روشن باشد. میزان فضای قابل استفاده در اتاق نیز یکی از مواردی هست که باید بدان توجه ویژه داشت. مبلمان کلاسیک معمولا نسبت به مدل های مدرن نیازمند فضای بیشتری هستند که این امر طبیعتا در چیدمان فضاهای کوچک و بزرگ تاثیرگذار است. یک اتاق خواب باید گریزگاهی شخصی و پناهگاهی باشد که رنگ ها، احساسات و مجموعه های مورد علاقه ی شما را بیان کند. در هنگام تزئین اتاق خواب زوج های جوان، مخصوصاً عروس و داماد شما نیازمند دانستن و یادگیری قوانین اصلی هستید.

قیمت سرویس خواب

♦ برای مشاهده مدل های جدید کلیک کنید: سرویس خواب عروس

1-    رنگ های نافذ را انتخاب کنید.

به جای رنگ های اصلی، سایه های متین و تُن های یک رنگ استفاده کنید. تئوری رنگ را به یاد داشته باشید: رنگ های نرم آبی، اسطوخودوس، یا سبز آرامش بخش هستند. رنگ نارنجی و رنگارنگ به تعادل خلق و خوی و آرامش کمک می کند. این رنگ ها ممکن است شامل قهوه تند، رنگ اناری تیره یا توپاز(زرد یاقوتی) باشد. استفاده از رنگ های روشن مورد علاقه عروس و داماد در رنگ ‌آمیزی دیوار اتاق خواب نیز بایستی اعمال شود.  از منظر نشانه شناسی رنگ، رنگ قرمز نماد عشق و مودّت بین زوجین است و رنگ سفید سمبل هماهنگی و همبستگی است که می‌توان در بیشتر طراحی‌ها از آن استفاده کرد.

در طراحی و فضا سازی اتاق خواب و سرویس خواب عروس و داماد رنگ قرمز یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها است. ولی رنگ قرمز بایستی با رنگ‌های روشن تر نیز بهره گرفت. پرده اتاق را با ملحفه‌ها یک رنگ کنید. به عنوان مثال به جای استفاده از بنفش سیر از بنفش روشن، یا نارنجی کدو تنبلی به جای نارنجی تیره استفاده کنید. ترکیب چند رنگ برای تزیین فضای اتاق خواب عروس و داماد مناسب است. بنابراین رنگ‌های متفاوت و نزدیک به هم را در کنار هم قرار دهید و تلفیق کنید. بالش‌های طرح دار را نیز در دکوراسیون خود استفاده کنید تا اتاق خوابی فانتزی داشته باشید.

2-   چه نوع تخت خوابی مناسب است!

 یک تشک کامل یا سلطنتی به شما بهترین فرصت را برای هم آغوشی می دهد  و انجام این کار می تواند شما را در داشتن زندگی شادتر یاری کند. شادترین زوج ها گزارشکرده اند که آنها با فاصله یک سانت از یکدیگر می‌خوابند. در این مورد در زمان انتخاب تخت خواب قد خود و  همسرتان را نیز در نظر بگیرید و حتی قبل از خرید روی آن به طور آزمایشی دراز بکشد تا از مناسب بودن آن برای قد خود و همسرتان اطمینان حاصل کنید.

خرید سرویس خواب

3-  اتاق خواب ساده را نگه دارید.

صرف نظر از اینکه چه سبک تزئینی را اتاق خواب انتخاب می کنید اتاق خواب باید دنج، ساده و زیبا باشد. برای سهولت حرکت، فاصله ای را  بین دیوارهای تخت یا قطعات بزرگ مبلمان و بین تخت و میز و صندلی ها اختصاص دهید. مثلاً تصور کنید اگر شما مجبور شوید از تخت به حمام بروید، چگونه می توانید تخت را حرکت دهید! اتاق خواب خود را با تنها چیزی که لازم دارید پر کنید. یک تخت، یک میز، دو پاتختی بهمراه میز و آینه آرایش ضروری هستند. هر چیز دیگری مانند لوازم دکوری را در قفسه و گنجه قرار دهید.

4-   تم مورد علاقه تان برای اتاق خواب

شاید به نظر کمی بچه گانه برسد ولی شما قرار نیست مانند بچه ها تم مرد عنکبوتی انتخاب کنید عروس و داماد  هم برای لذت بردن از زندگی زناشویی و آرامش می توانند تم مورد علاقه خود را پیاده کنند.

5-   مبلمان مورد نظر را انتخاب کنید.

زمانیکه که می خواهید مبلمان اتاق خواب خود را انتخاب کنید به فضای اتاق خواب توجه کنید. تخت خواب سنگین و بزرگ را برای یک اتاق خواب کوچک انتخاب نکنید.در زمان چیدمان اتاق خواب به این نکته توجه کنید که تخت خواب را نباید، در روبروی درب ورودی قرار داد. اگر اتاق خواب شما بزرگ است، مبلمان مورد نظر را نیز انتخاب کنید. یک صندلی و میز آرایش نیز را اضافه کنید یا یک تکه از  مبلمان را در انتهای تخت قرار دهید. مبلمان و لوازم جانبی که خیلی کوچک هستند در یک اتاق بزرگ گم می شوند.

6-   سقف را نادیده نگیرید.

سقف دیوار پنجم در یک اتاق است. هنگامی که شما در رختخواب خود دراز می کشید، سطح را ساده و خالی می بینید. بنابراین یک الگوی ظریف یا رنگ نرم افزاری اضافه کنید رنگ سقف راکمی روشن تر از رنگ دیوار را انتخاب کنید. این امر کمک خواهد کرد تا سقف به صورت چشمی کمی پایین تر بیاید  و فضا را آرام و صمیمی تر کند. راه حل های دیگر می تواند اضافه کردن استنسیل و یا تصویر زمینه سقف، عناصر معماری یا سازه های آماده باشد که نمای دلپذیری به سقف می‌دهد. سقف نقره ای اتاق خواب، سایبانی از سقف آویزان است، می تواند کمک کند تا حس خوبی در وجود شما شکل بگیرد.

7-   بالش اضافی ممنوع!

باید بالش به اندازه کافی باشد تا تخت شما را شیک و جذاب باشد ... هرگز سعی نکنید روی تخت خود را تا تعداد زیادی بالش تزئین کنید چون زمانکیه که بخواهید روی آن دراز بکشید باید زمان زیادی را صرف برداشتن بالش ها از روی تخت بکنید بنابراین معمولا 2-6 بالش کافی است، البته بسته به اندازه تخت شما!

8-  آرامش در تاریکی!

حتی پرنورترین و شادترین اتاق خواب ها نیز نیازمند جادویی به نام تاریکی هستند. رنگ های تیره بروی دیوار و یا حتی سرویس خواب می توانند آرامش بخش باشند. استفاده از نور لامپ مهتابی یا شمع نیز خود فضایی رومانتیک در اتاق خواب زوجین حاکم می کند.

9-   کُنجی برای نشستن!

شاید بخواهید قبل از خواب مطالعه داشته باشید یا با همسر خوب صحبت کنید بنابراین نیاز به گوشه ای دارید که در کنار هم بنشینید و خلوت کنید. این گوشه استفاده های دیگری اعم از کمک کردن شما برای پوشیدن کف یا چک کردن ایمیل  دارد، بنابراین شما می توانید تکنولوژی را از رختخواب خود دور کنید.

به یاد داشته باشید اتاق خواب صرفاً محلی برای استراحت و آرامش شماست.

10- کف اتاق را با یک قالیچه بپوشانید.

تصور کنید که صبح زود از خواب بلند می شوید و جوراب به پا ندارید اولین چیزی که کف پای شما حس می کند زمینی سرد و بی روح است. بنابراین بهتر است در جلوی سرویس خواب خود یک قالیچه نرم و گرم قرار دهید تا روز خود را با قدم های گرم و نرم آغاز کنید.

11- پنجره را بپوشانید.

یک پنجره ی زیبای پرده دار، زیبایی اتاق را دو چندان می کند و الهام بخش رنگ، الگو و راحتی یک اتاق خواب خواهد بود. اگر شما عاشق پرده های ظریف هستید که نور را فیلتر می کنند، استفاده از پرده های غلتکی مات، که می تواند برای حفظ حریم خصوصی در شب و جلوگیری از نور صبح، کشیده شود، نیز مفید خواهد بود.

 ♦ برای مشاهده مدل های سرویس خواب گرد کلیک کنید: تخت خواب گرد عروس

تخت خواب گرد

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page