takhttavoos5

کانال تلگرام

فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

 • تلفن: 09120576319
 • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

پارچه مبلی

پارچه مبلی

 پارچه مبلي از جمله بهترين و باکيفيت ترين محصولات تخت طاووس مي باشد لطفا براي دريافت قيمت جديدترين و بروزترين مدل هاي پارچه مبلي با ما در تماس باشيد.

انواع پارچه هاي مبلي پورشه . مازراتي. مکس . ترک . ايراني و.... موجود مي باشد.

برای خرید پارچه فقط و فقط با شماره 09121219702 تماس بگیرید.

 

پارچه مبلی یامور
پارچه مبلی یامور
پارچه مبلی یامور
پارچه مبلی یامور
پارچه مبلی یامور
پارچه مبلی یامور
پارچه مبلی یامور
پارچه مبلی یامور
پارچه مبلی ترمه
پارچه مبلی ترمه
پارچه مبلی ترمه
پارچه مبلی ترمه
پارچه مبلی ارزان
پارچه مبلی جگوار
پارچه مبلی پارما
پارچه مبلی پارما
پارچه مبلی جدید
پارچه مبلی مکث
بهترین پارچه مبلی
پارچه مبلی دیبا و مانا
خرید پارچه مبلی
پارچه مبلی نایولی(پارما)
قیمت پارچه مبلی
پارچه مبلی لاکچری
پاچه مبلی مازراتی
پاچه مبلی مازراتی
پارچه مبلی آدرینا
پارچه مبلی آدرینا

 ♦ از دیگر محصولات فروشگاه تخت طاووس دیدن کنید: مبل استیل  

پارچه مبلي، يکي از اجزاي اصلي مبلمان خانه شما است که بايد در انتخاب آن دقت کنيد. علاوه بر طرح و رنگ زيبا، براي انتخاب يک پارچه مبلي بايد ويژگي هاي ديگري از جمله حس راحتي، نوع پوشش و نحوه شستشوي آن را در نظر بگيريد. انتخاب هوشمندانه پارچه مبلي باعث زيباتر شدن فضاي خانه شما مي شود. در اين مطلب قرار است شما را با انواع پارچه مبلي و نکات مهم براي انتخاب پارچه مبلي مناسب آشنا کنيم. از شما مي خواهيم تا پايان اين نوشته همراه ما باشيد.

پارچه مبلي چيست؟

پارچه، لايه اي است که از شبکه اي از نخ ها، الياف طبيعي يا مصنوعي تشکيل مي شود. نوع نخ و الياف به کار رفته در پارچه و نحوه قرارگيري الياف در کنار يکديگر باعث به وجود آمدن ساختمان پارچه و خصوصيات فيزيکي آن مي شود. روش هاي بافت تاري - پودي، بافت حلقوي کش ‌بافي يا قلاب بافي، روشهاي بي بافت و گره زدن از جمله راه هاي توليد پارچه است.

برای خرید پارچه فقط و فقط با شماره 09121219702 تماس بگیرید.

 

پارچه مبلی سیمون
پارچه مبلی سیمون
پارچه مبلی سیمون
پارچه مبلی سیمون
پارچه مبلی سلنا
پارچه مبلی سلنا
پارچه مبلی سلنا
پارچه مبلی سلنا
پارچه مبلی سلنا
پارچه مبلی سلنا
پارچه مبلی سلنا
پارچه مبلی سلنا
پارچه مبلی ناتالی
پارچه مبلی ناتالی
پارچه مبلی خورشید
پارچه مبلی خورشید
پارچه مبلی خورشید
پارچه مبلی خورشید
پارچه مبلی خورشید
پارچه مبلی خورشید
 جدیدترین پارچه مبلی
پارچه مبلی هلن
قیمت پارچه مبلی
پارچه مبلی هرمس

نقش پارچه مبلی در زيبايی مبلمان

مهم ترين مولفه در توليد مبلمان، پارچه مبلي است. پارچه مبلي در زيبايي و انتخاب مبل منزل شما تاثير زيادي دارد؛ به همين دليل است که هنگام خريد پارچه بايد به جنس پارچه مبلي و کيفيت آن توجه کنيد. پارچه هاي مبلي هم در ايران توليد مي شوند و هم در خارج از ايران. پارچه هاي مختلف بنا به کيفيت، دوام و طرح خود قيمت هاي متفاوتي دارند. از پارچه مبلي براي پوشاندن سطح مبل، نشيمن گاه و پشتي هاي مبل استفاده مي شود.

♦ از دیگر محصولات فروشگاه تخت طاووس دیدن کنید: سرویس خواب 

جنس هاي مختلف پارچه مبلي

تنوع در پارچه هاي مبلي موجود در بازار بسيار زياد است؛ پارچه مبلي يا از مواد طبيعي ساخته مي شود يا از مواد دست ساز يا ترکيبي از اين دو. هر کدام از اين جنس ها يک سري مزايا و يک سري معايب دارند که قبل از خريد بايد با آنها آشنا شويد. نکته مهم براي انتخاب جنس پارچه مبلي اين است که گزينه انتخابي شما بايد با سبک زندگي شما و نوع کاربرد مبل در منزلتان سازگاري داشته باشد.

طبقه بندي پارچه هاي رومبلي بر اساس جنس آنها:

پارچه هاي مبلي، بنا بر مواد به کار رفته در آنها به دو گروه تقسيم مي شوند:

1_ پارچه هاي ساخته شده با الياف طبيعي: پارچه هايي که با الياف طبيعي مانند الياف پنبه‌اي يا نخي، کتان ، پشمي و ابريشمي درست مي شوند.

2_ پارچه هاي ساخته شده با الياف مصنوعي: پارچه هايي که با الياف مصنوعي و نيمه مصنوعي مانند ويسکوز ، نايلون و پلي استر درست مي شوند.

انواع پارچه مبلي جديد

1_ پارچه مبلي نخي

پارچه هاي نخي يا پنبه اي، نرم و بادوام هستند و از نظر طرح و رنگ تنوع زيادي دارند. اگر از اين نوع پارچه براي روکش کردن مبلمان خود استفاده کرديد، بدانيد که پارچه رومبلي شما به راحتي شستشو مي شود و هر گونه لکه اي با اندکي آب و پودر يا صابون محو مي شود. از نکات منفي پارچه مبلي نخي اين است که اين مدل پارچه ها خيلي سريع چروک مي شوند و در بعضي مواقع بوي عرق روي آن باقي مي ماند. پارچه هاي نخي در برابر ساييدگي مقاوم هستند. يادتان باشد که در صورت تابش نور مستقيم خورشيد به پارچه مبلي نخي، رنگ و روي پارچه از بين مي رود و ظاهري ناخوشايند پيدا مي کند.

2_ پارچه مبلي کتان

پارچه مبلي از جنس کتان، از الياف گياهان ساخته مي شود. پارچه کتان و نخي به يکديگر شباهت دارند. پارچه کتان به صورت طبيعي در برابر آلودگي، لکه و کثيفي مقاومت مي کند. پارچه کتان نيز مانند پارچه نخي به راحتي چروک مي شود. سطح پارچه کتان صاف و درخشنده است. هم براي دکوراسيون رسمي و هم براي دکوراسيون غير رسمي مي توانيد پارچه مبلي از جنس کتان را انتخاب کنيد. پارچه کتان راحت تر از پارچه پنبه اي شسته و خشک مي شود.

برای خرید پارچه فقط و فقط با شماره 09121219702 تماس بگیرید.

 

3_ پارچه مبلي چرمي

استفاده از چرم به عنوان پارچه مبلي، مدتي است که رواج پيدا کرده است و احتمالا شما نيز انواع صندلي ها و مبل هاي چرمي را در منزل و محل کار افراد ديده ايد. انتخاب چرم به عنوان پارچه رومبلي، باعث مي شود مبل شما حالت رسمي تري داشته باشد. لکه هاي آب و چاي به داخل مبل چرمي نفوذ نمي کند و با يک دستمال مي توانيد آنها را از روي سطح مبل پاک کنيد. يکي از معايب پارچه چرمي اين است که آسيب پذير بوده و در اثر برخورد اجسام تيز مانند کارد، قيچي، نوک خودکار و... سوراخ مي شود. اگر پارچه مبلي خود را از جنس چرم روشن انتخاب کرديد، مواظب لکه هاي چربي و جوهر باشيد؛ زيرا به همين راحتي ها از روي مبل چرمي پاک نمي شود. احتمال چسپندگي بدن شما به پارچه چرمي وجود دارد؛ زيرا اين مدل پارچه ها امکاني براي عبور هوا ندارند. پارچه مبلي چرمي همگي از جنس چرم مصنوعي و صنعتي است. مبل هاي چرمي حس گرمي و سردي را سريع به بدن انسان منتقل مي کند و اين موضوع را بسياري از افراد نمي پسندند. يکي از نقاط ضعف پارچه چرمي اين است که تنوع رنگي پائيني دارد؛ به طوري که از طيف سفيد تا قهوه اي سوخته را شامل مي شود. پارچه چرمي به دو صورت ساده و طرح دار در بازار موجود است. پارچه چرمي طرح دار زيبايي فضاي خانه شما را چند برابر مي کند.

4_ پارچه مبلي پشمي

بعضي افراد براي روکش کردن مبلمان خود از پارچه مبلي پشمي استفاده مي کنند. اين نوع پارچه ها را از پشم گوسفند، بز يا ميش تهيه مي کنند. مزيت استفاده از پارچه مبلي پشم در اين است که مانند عايق عمل مي کند و در روزهاي سرد، حس گرما را به انسان منتقل مي کنند. پارچه مبلي پشمي رطوبت پذيري بالايي دارد؛ در نتيجه رطوبت بدن را به خود جذب کرده و آن را به آرامي تبخير مي کند و مانع از سرماخوردگي افراد مي شود. افرادي که در مناطق سردسير زندگي مي کنند، با انتخاب اين مدل پارچه مبلي مي توانند از مزاياي آن بهره مند شوند.

 

5_ پارچه مبلي نانو

شايد علاقه داشته باشيد که يک پارچه رومبلي ساده و مدرن انتخاب کنيد، مثلا پارچه اي از جنس نانو را بپسنديد. يکي از محصولاتي که از روش نانو توليد مي شود، پارچه مبلي است که يکي از باکيفيت ترين و مرغوب ترين پارچه ها محسوب مي شود. پارچه هاي نانو ضد آب و ضد لک هستند و سالهاي زيادي بدون تغيير باقي مي مانند. هم چنين پارچه هاي توليد شده تحت فناوري نانو، آنتي باکتريال و ضد حريق نيز هستند. پارچه مبلي نانو نرم و راحت است و شما با نشستن روي مبل اين موضوع را احساس خواهيد کرد. لکه جوهر و هرگونه لکه ديگري به راحتي از سطح اين پارچه مبلي پاک مي شود. پارچه مبلي نانو در مقابل شستشو استقامت به خرج مي دهد و به اين راحتي ها خراب نمي شود.

♦ از دیگر محصولات فروشگاه تخت طاووس دیدن کنید: سرویس خواب عروس

6_ پارچه مبلي ابريشمي

پارچه هاي ابريشمي لطيف و زيبا هستند. پارچه هاي مبلي ابريشمي هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان مناسب هستند. پارچه هاي ابريشمي سبک و براق هستند. پارچه هاي ابريشمي کشش بالايي دارند و در برابر چروک شدگي و پارگي مقاومت مي کنند.

7_ پارچه مبلي مخمل

پارچه مخمل، پارچه اي است که روي آن پرزهاي لطيف و به يک سو خوابيده و نزديک به هم وجود دارد. روش توليد مخمل به اين شکل است که دو لايه پارچه با تارها و پودهاي جداگانه با يک ماشين همزمان با هم بافته مي‌ شوند. به دليل دشواري در ساخت و توليد پارچه هاي مخمل، اين گونه پارچه ها جزو پارچه هاي لوکس و اشرافي به شمار مي روند. پارچه هاي مخمل را مي توان پارچه اي دانست که استفاده از آن هرگز از مد نمي افتد. پارچه مخمل به دليل تنوع بافت و رنگ خود، طرفداران زيادي دارد. پارچه مبلي مخمل انواع مختلفي دارد که از جمله آنها مي توان به مخمل کبريتي و مخمل نانو اشاره کرد. پارچه مخمل نانو هيچ گاه کثيف نمي شود، حتي اگر رنگ روشني داشته باشد. پارچه هاي مخمل کبريتي هم ظاهري خاص دارند و از بافته شدن نخ هاي نازک به نخ هاي ضخيم به دست مي آيد. پارچه مخمل، انتخابي عالي براي پارچه مبلي، پرده و کوسن خانه شما است؛ زيرا خانه شما را گرم و جذاب مي کند و وابسته به زمان و مکان هم نيست.

8_ پارچه مبلي فلوک

فلوک، نوعي پارچه مخمل است که روي آن چاپ فلوک انجام شده است. در صنايع نساجي از روش چاپ فلوک براي طرح دار کردن پارچه هاي مخملي به کار رفته در توليد لباس و پارچه هاي مبلي استفاده مي شود. اگر از مخمل فلوک براي روکش کردن مبلهاي خود استفاده کنيد، حس گرمي و نرمي را به بدن شما منتقل مي کند. ايجاد طرح برجسته روي پارچه مبلي فلوک، باعث خاص شدن ظاهر مبل و تمايز با ديگر انواع پارچه هاي رومبلي مي شود.

9_ پارچه مبلي از جنس جير

جير پارچه اي است که از پوست بز و گوساله تهيه مي شود و به پارچه مخمل و چرم شباهت دارد. براي توليد پارچه جير، در فرآيندي خاص و به کمک وسايل خاصي رخ آن را پرداخت کرده و سطح گوشتي را به صورت مخمل مانند در مي آورند. جير به نام هاي ديگري از جمله چرم جير يا پارچه جير يا چرم مخمل نما نيز معروف است. پارچه جير، پارچه اي گرم و نرم و دوست داشتني است. اگر از جير به عنوان پارچه مبلي استفاده شود، به خانه شما گرما و صميميت مي بخشد. اگر دوست داريد مبلمان خانه شما با پارچه جير پوشانده شوند، بدانيد که پاک کردن لکه از روي جير روش خاصي دارد که بايد آن را بلد باشيد.

10_ پارچه مبلي از جنس ساتن

بعضي از افراد دوست دارند پارچه مبلي آنها از جنس ساتن باشد. پارچه ساتن در دو نوع طرح دار و بدون طرح در بازار موجود است و تنوع رنگي بسيار بالايي دارد. ساتن، بافتي نازک، درخشان و لغزنده دارد. با انتخاب پارچه ساتن با رنگي زيبا، خانه اي شاد خواهيد داشت؛ اما بهتر است از معايب داشتن مبلي با پارچه ساتن آگاه باشيد و بعد اقدام به خريد پارچه مبلي مناسب کنيد. پارچه مبلي به دليل لغزنده بودن آن، بسيار سُر است؛ در نتيجه هنگامي که روي آن نشسته ايد مدام بايد جاي خود را ثابت و محکم کنيد، اين موضوع باعث مي شود که شما احساس ناراحتي کنيد. نکته بعدي که بايد درباره پارچه مبلي ساتن بدانيد اين است که پاک کردن لکه ها و اثر آنها از روي پارچه هاي ساتن کار بسيار سختي است و تلاش زيادي مي خواهد.

11_ پارچه مبلي از جنس گليم و جاجيم

استفاده از گليم و جاجيم به عنوان پارچه مبلي، باعث به وجود آمدن تفاوت در دکوراسيون منزل شما مي شود. گليم و جاجيم بافت هايي به نسبت ضخيم دارند و براي بافت آنها از رنگ هاي گرم و پخته مانند انواع طيف هاي رنگ قرمز و رنگ نارنجي استفاده مي شود. گليم و جاجيم طرح هاي شلوغي دارند، سريع کثيف نمي شوند و اگر کثيف هم بشوند لکه را نشان نمي دهند. پارچه هاي مبلي گليم و جاجيم براي خانه هاي با اصالت و خاص مناسب هستند. گليم و جاجيم در برابر اشياي تيز و ضربه مقاوم هستند؛ اما زماني که پاره شوند يا آسيب ببينند بايد هزينه زيادي براي تعمير آنها بپردازيد. اگر مي خواهيد از گليم يا جاجيم براي پارچه رومبلي خود استفاده کنيد، بدانيد که اينها از ديگر انواع پارچه هاي مبلي گران تر هستند. گليم و جاجيم براي روکش کردن مبل هاي چوبي گزينه خوبي هستند.

12_ پارچه مبلي از جنس جين

جين ها، نوعي از پارچه هاي پنبه اي هستند که بافتي ناهموار دارند. رنگ اين پارچه ها از بين طيف رنگهاي آبي انتخاب مي شود.پارچه جين، يکي از سبک هاي مد است که طرفداران زيادي دارد. پارچه هاي مبلي از جنس جين، دوام و استحکام بالايي دارند و به خانه شما جلوه خاصي مي دهد. از معايب پارچه مبلي از جنس جين مي توان به سنگين بودن آن اشاره کرد.

13_ پارچه مبلي از جنس ريون

يکي از پارچه هاي زيبا براي روکش کردن مبلمان، پارچه مبلي از جنس ريون است. تنوع در طرح و رنگ پارچه هاي ريون به شما اين اجازه را مي دهد که با هر سليقه اي که داريد بتوانيد پارچه دلخواه خود را پيدا کنيد. از مزيت هاي پارچه هاي ريوني مي توان به سبکي، حالت کشساني و تنوع در طرح و رنگ آنها اشاره کرد. از عيوب پارچه هاي ريون اين است سطح ليز و لغزنده اي دارد و با نشستن روي آنها مدام سُر مي خوريد.

برای خرید پارچه فقط و فقط با شماره 09121219702 تماس بگیرید.

 

14_ پارچه مبلي از جنس ويسکوز

پارچه هاي ويسکوز بر پايه الياف گياهي هستند و جزو پارچه هاي ساخته بشر به شمار مي آيند. ويسکوز با تنوع رنگ بالاي خود، يکي از گزينه ها براي انتخاب پارچه مبلي است. پارچه يا الياف ويسکوز جذب رطوبت بالايي دارد؛ اما بايد بدانيد که خيس شدن ويسکوز سبب کوتاه شدن طول عمر آنها مي شود. پارچه ويسکوز خاصيت ارتجاعي کمي دارد و به همين دليل خيلي سريع چروک مي شود. ويسکوز از ابريشم طبيعي خنک تر است. اين مدل پارچه ها هادي گرما هستند؛ در نتيجه با نشستن روي مبلي که پارچه مبلي آن از جنس ويسکوز است، احساس گرما مي کنيد. پارچه هاي ويسکوز نسبت به پارچه هاي پنبه اي ظاهر براق تر و درخشان تري دارند.

تا اينجا با پارچه هاي ساخته شده با الياف طبيعي آشنا شديد. در ادامه اين مطلب با پارچه هايي آشنا مي شويد که با الياف مصنوعي توليد شده اند. بعضي از پارچه هاي ساخته شده با الياف مصنوعي به پارچه هاي توليد شده با الياف طبيعي شبيه هستند و تشخيص تفاوت ميان آنها کار سختي است.

پارچه مبلي هاي مدرن و طرح کلاسيک

15_ پارچه مبلي از جنس نايلون

يکي از مقاوم ترين جنس ها براي انتخاب پارچه مبلي، پارچه مبلي از جنس نايلون است. پارچه هاي نايلوني بسيار بادوام هستند. معمولا توليدکنندگان الياف نايلون را با بافتي ظريف تر مانند مخمل ترکيب مي کنند تا با اين کار مانع پرزدهي و خراش خوردگي آن شوند. نايلون استحکام خوبي در برابر سايش و کشش دارد. پارچه هاي نايلوني رطوبت کمي به خود جذب مي کنند و به همين دليل است که در صورت خيس شدن خيلي زود خشک مي شوند. پارچه مبلي از جنس نايلون به نور خورشيد حساس است و براي شستشوي آن بايد از محلول هاي ويژه کمک گرفت.

16_ پارچه مبلي از جنس پلي استر

پلي استر، اليافي مقاوم و بادوام است. الياف پلي استر کاملا مصنوعي است. پارچه مبلي از جنس پلي استر در برابر نور خورشيد آسيبي نمي بيند و مي توان از آنها براي روکش کردن مبل هاي موجود در فضاي باز و تراس خانه استفاده کرد. اين نوع از پارچه هاي مبلي مقاومت پذيري بالايي در برابر چروک شدگي دارند. در صنعت نساجي معمولا پلي استر را با ديگر بافت ها ترکيب مي کنند تا در برابر رنگ گرفتگي و کدري مقاوم تر شود. بعضي از بافت هاي پلي استر به راحتي با آب و صابون شستشو مي شوند؛ در حالي که بعضي ديگر از بافت هاي آن با محلول هاي ويژه قابل شستشو است.

تا اينجا با جنس هاي مختلف پارچه هاي مبلي آشنا شديد. در ادامه مطلب مي خواهيم شما را با تعدادي از معروف ترين پارچه هاي مبلي آشنا کنيم.

پارچه مبلي از جنس پلي استر

برای خرید پارچه فقط و فقط با شماره 09121219702 تماس بگیرید.

 

17_ پارچه مبلي شانل

شانل، پارچه اي خاص، زيبا و باکيفيت است که در بازار مبل و پرده ايران جايگاه بسيار خوبي دارد. پارچه شانل، يکي از خاص ترين و زيباترين گزينه ها براي انتخاب پارچه مبلي است. طرح هاي متنوع و جذاب اين نوع پارچه باعث شده است که شانل، هم براي پوشش مبل هاي راحتي و هم براي مبل هاي استيل استفاده شود. طرح و رنگهاي مختلف پارچه هاي شانل به قدري تنوع دارد که با هر دکوراسيوني هماهنگ مي شود. شانل ساده، پارچه اي بدون طرح است که با رنگهاي خاص و طبيعي توليد مي شود. از شانل ساده براي پوشش مبلمان کلاسيک و راحتي استفاده مي شود. شانل طرح دار، با طرح هاي بسيار شيک و زيبا توليد مي شود که استفاده از آن به عنوان پارچه مبلي باعث زيبا و لوکس شدن دکوراسيون منزل شما مي شود. پارچه شانل با بهترين الياف و مواد درجه ي هم در ايران و هم در ترکيه توليد مي شود.

18_ پارچه مبلي آبرنگي

يکي از طرح هاي زيبا و خاص براي انتخاب پارچه مبلي، پارچه مبلي آبرنگي است. پارچه مبلي آبرنگي طرح هاي زيبا و چشم نوازي دارد. طرح هاي فوق العاده پارچه مبلي آبرنگي مي تواند ذهن شما را تا مدتها شيفته خودش کند. مهم ترين ويژگي اين مدل از پارچه هاي مبلي، زيبايي رنگها و تنوع در رنگهاي موجود در آن است.

19_ پارچه مبلي مازراتي

يکي از پارچه هاي مبلي جديد و مارک دار که طرفداران زيادي دارد، پارچه مبلي مازراتي است. شرکت مازراتي در زمينه تهيه و توليد پارچه هاي رومبلي فعاليت مي کند و سالانه مقدار انبوهي از پارچه هاي مبلي خود را روانه بازار مي کند. پارچه مبلي مازراتي ظاهري شيک و زيبا به خانه شما مي دهد. از پارچه مبلي مازراتي براي روکش کردن مبلهايي استفاده مي شود که سبک راحتي دارند. پارچه مبلي مازراتي به قدري طرح ها و رنگ هاي متنوع دارد که نظر هرکسي را به خود جلب مي کند. پارچه هاي مازراتي جنس خوب و باکيفيتي دارند و سالهاي طولاني مقاوم مي مانند. نکته خوب پارچه مبلي مازراتي اين است که هرگز از مد نمي افتد و هميشه مدرن است.با قيمت پارچه مبلي مازراتي آشنا شويد.

20_ پارچه مبلي گلدار

يکي از پرطرفدارترين پارچه ها براي روکش کردن مبل ها، پارچه مبلي گلدار است. پارچه هاي مبلي گلدار تنوع طرح و رنگ بالايي دارد و بيشتر افراد با هر سليقه اي از اين مدل پارچه هاي مبلي خوششان خواهد آمد. يکي از مزاياي پارچه مبلي گلدار اين است که کيفيت بالايي دارد. به علاوه، جهت حرکت دست را نشان نمي دهد. استفاده از پارچه مبلي گلدار فضاي خانه شما را شاد و جذاب مي کند.

21_ پارچه مبلي گوني بافت

يکي از انواع مدلهاي پارچه مبلي موجود در بازار مبل، پارچه مبلي گوني بافت است. اين نوع پارچه بافت درشتي دارد و ظاهري زيبا به مبل خانه شما مي بخشد. اگر به اين مدل از پارچه ها علاقه داريد، مي توانيد از آنها به عنوان پارچه مبلي استفاده کنيد.

22_ پارچه مبلي پرفکتو

يکي از پارچه هايي که به عنوان پارچه مبلي فروش خوبي دارد، چرم پارچه پرفکتو است. پرفکتو تلفيقي از چرم و پارچه است که رنگ بندي جذاب و منحصر به فردي دارد. استفاده از پارچه مبلي پرفکتو باعث به وجود آمدن هارموني و فضاي کلاسيک در منزل شما مي شود. يکي از مزيت هاي پارچه مبلي پرفکتو اين است که مي توان لکه و هر آلودگي ديگري را خيلي راحت با يک دستمال نم دار از روي سطح آن پاک کرد.

پارچه مبلي هاي طرح دار شلوغ

23_ پارچه مبلي بوگاتي

يکي از بهترين جنس ها براي انتخاب پارچه هاي مبلي، پارچه مبلي بوگاتي است. مبل هاي راحتي و ال مانند را با پارچه هاي بوگاتي روکش مي کنند. پوشش اين مبل ها با پارچه بوگاتي به صورتي انجام مي شود که تمام مبل را پوشيده از پارچه مي کنند و نماي جذابي به آن مي دهند. براي توليد پارچه بوگاتي از بهترين الياف استفاده مي شود. رنگ هاي اين مدل پارچه ها ساده و خالص هستند و معمولا طرح هاي ساده اي نيز دارند. به‌کارگيري پارچه بوگاتي در مبلمان منزل، باعث مي شود فضاي خانه شما جذاب و جوان پسند شود.

24_ پارچه مبلي پاتريس

يکي از پارچه مبلي معروف و بسيار زيبا،پارچه مبلي پاتريس است که شرکت توليدي آن در مشهد قرار دارد. پاتريس، برندي باسابقه در ايران است که مشتريان زيادي دارد. از پارچه مبلي پاتريس مشهد براي روکش کردن انواع مبلمان راحتي، کلاسيک، سلطنتي و... استفاده مي شود. پارچه مبلي پاتريس با استفاده از مواد درجه يک توليد مي شود و در طرح و رنگ بسيار متنوع است. پارچه مبلي پاتريس يک انتخاب زيبا و اقتصادي براي مبلمان منزل شما است.

پارچه مبلي

25_ پارچه مبلي پرستيژ

يکي از پارچه هايي که براي پوشاندن سطح مبلمان به کار مي رود، پارچه مبلي پرستيژ است. کيفيت و جنس پارچه مبلي پرستيژ مرغوب و خاص است؛ به طوري که توانسته است رضايت مشتريان زيادي را جلب کند.

26_ پارچه مبلي چلسي

نمونه هاي بسيار شکيل و زيبايي از پارچه مبلي چلسي وجود دارد که به صورت عمده به مشتريان عرضه مي شود. انواع رنگ ها و طرح هاي پارچه مبلي چلسي وجود دارد که بسيار شيک هستند. در بازار پارچه و مبل، مي توانيد پارچه مبلي چلسي را در طرح هاي مختلف از جمله ساده و گلدار تهيه کنيد.

27_ پارچه مبلي سرتکس

يکي از برندهاي معروف در زمينه توليد پارچه مبلي، پارچه مبلي سرتکس است. پارچه مبلي سرتکس، به دليل ويژگي هاي بسيار برجسته و متمايز نسبت به ديگر مارک هاي موجود، بخش اعظمي از بازار پارچه مبلي را تسخير کرده است. پارچه مبلي سرتکس، ضدآب، ضدلک و ضدآتش است؛ در نتيجه کثيف و خيس نمي شود و در هنگام آتش سوزي مانع از گسترش آتش مي شود. دليل پرطرفدار بودن پارچه مبلي سرتکس، کيفيت و تنوع بالاي اين پارچه مبلي است. يکي از مزاياي پارچه مبلي سرتکس در آن است که دود تنباکو و سيگار را به خود جذب نمي کند و بو نمي گيرد. پارچه مبلي سرتکس، انعطاف پذيري بالايي دارد و همين موضوع باعث ماندگار شدن مبل مي شود. البته بايد خاطر نشان کرد که هزينه خريد و روکش کردن مبلمان با سرتکس، بالا است.

28_ پارچه مبلي فانتزي

پارچه مبلي فانتزي به مدل هايي گفته مي شود که طرح هايي غيرمعقول و رنگارنگ دارند. افرادي مانند ورزشکاران، هنرمندان، اهالي موسيقي و افرادي که به دنبال پارچه هاي خاص براي روکش کردن مبلمان خود هستند، از پارچه مبلي فانتزي استقبال مي کنند. اين مدل پارچه ها به خانه شما، ظاهري زيبا و خاص مي بخشد.

برای خرید پارچه فقط و فقط با شماره 09121219702 تماس بگیرید.

 

مذل هاي مختلف پارچه مبلي

29_ پارچه مبلي رويال

انواع پارچه مبلي از برند رويال با بهترين و شيک ترين طرح ها و رنگ ها براي انواع مبلمان راحتي و کلاسيک به فروش مي رسد. برند رويال حدود 15 سال در ساخت انواع پارچه مبلي سابقه دارد. پارچه مبلي رويال با بيش از 50 مدل مختلف در سرتاسر ايران به فروش مي رسد. پارچه مبلي رويال براي مبل هايي که سبک راحتي دارند مناسب است. مواد به کار رفته براي ساخت پارچه هاي مبلي رويال استاندارد و باکيفيت هستند.

30_ پارچه مبلي سلطنتي

يکي از پارچه هايي که به عنوان پارچه رومبلي استفاده مي شود، پارچه مبلي سلطنتي است. پارچه مبلي سلطنتي از جنس هاي مختلفي مي تواند باشد؛ مانند کنفي، مخمل و جير. پارچه مبلي سلطنتي معمولا طرح دار و ظريف است. از الياف پلاستيکي و ابريشمي مصنوعي براي توليد پارچه مبلي سلطنتي استفاده مي شود و اين موضوع باعث شده است که پارچه مبلي سلطنتي ديرتر لکه بگيرد، سريع تر پاک شود و ديرتر از رنگ و رو بيفتد. اگر خانه اي بزرگ داريد، مي توانيد براي روکش کردن مبل هاي خود از پارچه مبلي سلطنتي استفاده کنيد؛ البته بايد ديگر وسايل خانه را با مبل ها هماهنگ کنيد تا هارموني خانه شما حفظ شود.

پارچه مبلي مناسب مبلمان سلطنتي

31_ پارچه مبلي ونوس

يکي از برندهايي که به توليد انواع پارچه هاي مبلي مي پردازد، ونوس است. اين برند معروف در ايران نمايندگي هاي زيادي دارد و يکي از بهترين توليدکنندگان در زمينه ساخت و واردات پارچه مبلي است. پارچه مبلي ونوس با انواع طرح ها و رنگ ها در بازار موجود است و مشتريان زيادي را به خود جذب کرده است. پارچه ونوس براي روکش کردن مبل هاي راحتي و اسپورت بسيار مناسب هستند. مغازه ها، اداره ها و شرکت هاي خصوصي مي توانند از اين مدل پارچه براي روکش کردن مبلمان استفاده کنند. الياف به کار رفته براي ساخت پارچه مبلي ونوس درجه يک و باکيفيت است. پارچه مبلي ونوس بسيار مقاوم است و بسيار ديرتر از ديگر پارچه هاي مبلي کثيف مي شود.

♦ از دیگر محصولات فروشگاه تخت طاووس دیدن کنید: میز کنسول و آینه 

پارچه مبلي مخصوص مبل هاي ال مانند
امروزه تعداد زيادي از پارچه هاي مبلي با تنوع در طرح و رنگ در بازار ايران وجود دارند. يکي از شيک ترين و بهترين پارچه هاي مبلي، آنهايي هستند که براي روکش کردن مبلمان ال مانند استفاده مي شود. هر پارچه اي براي پوشاندن سطح مبل هاي ال مانند مناسب نيست؛ زيرا هر پارچه اي نمي تواند نماي خوبي به مبلمان ال مانند بدهد. قبل تر گفتيم که پارچه مبلي بوگاتي براي پوشاندن مبل هاي ال مانند مناسب است. به علاوه براي روکش کردن مبل هاي ال شکل از پارچه مبلي مخصوص اين مدل مبل ها استفاده مي شود. پارچه مبلي مخصوص مبل هاي ال مانند ساده هستند و کيفيتي عالي و درجه يک دارند و به مبل هاي ال مانند زيبايي منحصر به فردي مي دهد. اين پارچه هاي رومبلي، دوام زيادي دارند و از مدل هاي طرح دار آن مي توان براي دوخت کوسن ها نيز استفاده کرد.
1_ پارچه مبلي مکس

يکي از پارچه هاي ساخته شده توسط دولت چين، پارچه مبلي مکس است. پارچه مبلي مکس براي روکش کردن مبل هاي مدرن بسيار مناسب است. پارچه مکس بافت ساده اي است که خواب بسيار کمي دارد. در سطح پارچه هاي مکس، لوزي هاي بسيار ريزي وجود دارد که به آن ظاهر زيبايي مي دهد. پارچه مبلي مکس کيفيت بالايي دارد و از نظر طرح و رنگ متنوع است. اگر دوست داريد خانه شما دکوراسيوني مدرن داشته باشد، از پارچه مبلي مکس استفاده کنيد.

2_ پارچه مبلي پورشه

پارچه مبلي پورشه، اين روزها محبوبيت زيادي دارد و از نظر طرح و رنگ بسيار متنوع است. بافت پارچه پورشه، شبيه مخمل است. انتخاب پارچه مبلي پورشه باعث مي شود رويه مبل شما خواب کمتري داشته باشد و ردي روي مبل شما باقي نماند. پارچه مبلي پورشه در کشور چين توليد مي شود. سطح پارچه پورشه صاف است و پرزهاي کوتاهي دارد. پورشه را مي توان براي روکش کردن مبل هاي مدرن استفاده کرد. پارچه مبلي پورشه در مدل هاي ساده يا طرح دار با انواع رنگها به فروش مي رسند. براي روکش کردن مبل هاي خود مي توانيد از پارچه محبوبي مانند پورشه استفاده کنيد.

پارچه مبلي طرح شلوغ و گلدار

3_ پارچه مبلي مازراتي

يکي از برندهاي موجود در بازار مبل و پارچه، مازراتي است که در کشور چين ساخته مي شود. مازراتي نيز از پارچه هاي رومبلي مدرن به شمار مي رود. پارچه مازراتي به پورشه بسيار شباهت دارد و مثل آنها خواب کمي دارد. تفاوت پارچه مازراتي و پورشه در اين است که چندان صاف نيست و کمي برجستگي دارد. پارچه هاي مازراتي بافت ريزي دارد و خطوط آن در هم تنيده هستند. انواع طرح هاي زيبا و مختلف از پارچه مبلي مازراتي با رنگهاي متنوع وجود دارد که براي روکش کردن مبلهاي مدرن استفاده مي شود.

4_ پارچه مبلي تايتانيک

يکي ديگر از پارچه هايي که توسط کشور چين ساخته و به ايران وارد مي شود، پارچه مبلي تايتانيک است. تايتانيک، يکي از پارچه هاي مدرن است که تنوع رنگي زيادي دارد. جنس اين پارچه از جير بوده و بسيار نرم و انعطاف پذير است. سطح پارچه تايتانيک براق است و همين موضوع جذابيت زيادي به مبل ها مي بخشد. پارچه مبلي تايتانيک طرح و نقش هاي زيبايي دارد و شما مي توانيد از ميان آنها طرح دلخواه خود را انتخاب کنيد. پارچه مبلي تايتانيک به عنوان رومبلي براي روکش کردن مبل هاي استيل، کلاسيک، اسپرت و راحتي به کار مي رود.

تا اينجا شما با معروف ترين پارچه هاي مبلي هم از نظر جنس و هم از نظر برند آشنا شديد. در ادامه نوشته نکات مهم در هنگام انتخاب پارچه مبلي را خواهيد خواند. با دانستن اين نکات در هنگام خريد پارچه مبلي دقيق تر عمل خواهيد کرد.

پارچه مبلي با کيفيت و جنس درجه يک

نکات مهم در هنگام انتخاب پارچه مبلي
 1. در هنگام خريد مبلمان، به کيفيت و کشور سازنده پارچه مبلي توجه کنيد. خريد مبلمان با پارچه مرغوب، شما را از تعويض سريع مبلمان و پرداخت هزينه هاي اضافي بي نياز مي کند.
 2. وقتي براي خريد پارچه مبلي به بازار مي رويد، بايد بدانيد که از چه مدل پارچه اي براي روکش کردن مبلهاي خود استفاده کنيد.
 3. اگر دوست داريد مبل هاي خانه شما هميشه براق و تميز به نظر برسد، از چرم براي روکش کردن مبلهاي خود استفاده کنيد. چرم ها به راحتي شسته مي شوند و با استفاده از روغن مخصوصشان، ظاهري تميز و براق مي گيرند.
 4. مبلمان چرم براي استفاده در سالن پذيرايي و خانه هاي بزرگ مناسب است.
 5. يکي ديگر از پارچه هاي مناسب براي خانه هاي بزرگ، پارچه مخملي مات و بدون پرز است.
 6. اگر خانه شما فضاي کوچکي دارد، بهتر است از پارچه هاي ساده به عنوان رومبلي استفاده کنيد. پارچه هاي طرح دار براي فضاهاي بزرگ و باز مناسب است. اگر مي خواهيد فضاي خانه خود را از حالت خشکي در بياوريد و روح تازه اي به محيط خانه خود ببخشيد، از مبل هاي ساده با کوسن هاي طرح دار استفاده کنيد.
 7. انواع پارچه هاي مبلي ايراني، ايتاليايي، چيني، ترک و ... در بازار ايران وجود دارند. برترين پارچه ها از نظر کيفيت، پارچه هاي ترک و ايتاليايي هستند. اين پارچه ها نقش هاي خاص و بااصالتي دارند. براي خريد اين مدل پارچه ها بايد هزينه بيشتري بپردازيد، اما تا سالها دغدغه خراب شدن پارچه مبلي خود را نخواهيد داشت. البته بهتر است به کالاهاي توليد شده در ايران نيز ايمان بياوريم و از پارچه هاي توليد شده در کشور خودمان به عنوان رومبلي استفاده کنيم. جالب است بدانيد که شهر يزد يکي از بزرگترين و معتبرترين توليدکنندگان در زمينه پارچه مبلي است و بسياري از افراد اين مساله را نمي دانند.
 8. اگر در منزل، سالمند، فرزندي کوچک يا فردي مبتلا به آلرژي داريد، مبلي بخريد که کمترين ميزان پارچه در آن به کار رفته باشد. در خانه هايي که فرزند کوچکي دارند رنگ پارچه مبلي بهتر است از رنگ هاي تيره مانند کرم، فيلي، شکلاتي و... انتخاب شود؛ زيرا اين رنگها، لکه و آلودگي مبل را نشان نمي دهند.
 9. به قسمت هاي دوخته شده پارچه به مبل توجه کنيد، مبلي که کيفيت پاييني داشته باشد، در قسمتهاي دوخته شده سوراخ سوراخ مي شود. اين مساله در چرم هاي بي کيفيت مشهود است.
 10. وقتي مي خواهيد مبلي با پارچه مخملي يا جير بخريد، چند بار روي مبل دست بکشيد تا ببينيد که پرزهاي مبل به هم ريخته مي شوند يا خير؟ در پارچه هاي بي کيفيت، پرزهاي پارچه به شکلي بي نظم در مي آيند و خيلي سخت مي توان آن را به حالت اوليه برگرداند. پارچه هاي مخملي و پرزدار نبايد پرز پس بدهند؛ بنابراين اگر با ناخن سعي در کندن پرزهاي پارچه داشته باشيد، نبايد چيزي حاصلتان شود. اگر پرز پارچه را توانستيد از تار و پود پارچه جدا کنيد، بدانيد که اين مبل اصلا مناسب و باکيفيت نيست و بعد از مدتي پرزهاي آن به لباس شما مي چسپد و تمام زندگي شما را پر از پرز مي کند.
 11. جنس پارچه مبلي بايد يکسان باشد. اگر در بخشي از پارچه مبلي، رنگ آن تيره است و در قسمتي از آن رنگ روشني دارد، به معناي نامطلوب بودن جنس پارچه مبلي است. توجه کنيد که يکسان بودن جنس پارچه مبلي باعث زيبايي و جلوه خاص بخشيدن به دکوراسيون منزل شما مي شود.
 12. پارچه مبلي با طرح برجسته براي خانه هاي کلاسيک مناسب است و ظاهر زيبايي به خانه شما مي بخشد.
 13. پارچه مبلي بايد کشيده باشد؛ زيرا پارچه مبلي شُل ظاهر زيبايي ندارد.

در اين نوشته با انواع پارچه هاي مبلي و نکات مهم در هنگام انتخاب پارچه مبلي آشنا شديد. از شما ممنونيم که در اين نوشته همراه ما بوديد. اميدوارم با خواندن اين مطلب بتوانيد مبلماني با پارچه مبلي زيبا و مناسب داشته باشيد و خانه خود را دل انگيزتر کنيد.

خرید پارچه مبلی

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page