کانال تلگرام

فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 09120576319
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

صندلی ناهار خوری

صندلی ناهار خوری از جمله محصولات پرطرفدار شرکت تخت طاووس می باشد که در انواع طرح ها،مدل های روز و همچنین رنگبندی های مختلف به سلیقه شما عزیزان ارائه می شود.برای دریافت قیمت صندلی ناهار خوری با ما تماس بگیرید.(09359190484 عسگری)

صندلی ناهارخوری درست به اندازه ی تمامی اجزا و لوازم منزل شما اهمیت دارد، چه بسا بیشتر. در ابتدای این نوشته، تعاریف و تاریخچه ای از صندلی ناهارخوری ارائه می دهیم، سپس سراغ بررسی نمونه هایی خلاقانه و زیبا از این لوازم منزل خاص خواهیم رفت. در آخر هم با نگارش یک جمع بندی جامع و کامل در صدد اثبات گزاره ی ابتدایی بحث، از طریق شاهد آوردن اسناد و تئوری های علمی بیان شده، بر می آییم.

در صورتی که انتخاب صندلی ناهارخوری مناسب برای منزل خود را چالش برانگیز یافته اید، یا عموما به طراحی صندلی ناهارخوری علاقه دارید، حتما در مطالب آینده می توانید شاخص هایی برای درک و شناخت جنبه های مختلف صندلی ناهارخوری به دست بیاورید.

 

صندلی ناهارخوری، مقدمات

قبل از اخذ هر تصمیمی، ابعادِ محیط و فضایی که به صرف ناهار اختصاص داده اید(می دهید) را اندازه بگیرید. منظور اندازه ی متری نیست، بلکه هدف این است که بدانید دقیقا در چه اندازه ای قصد چیدمان دارید. همواره در نظر داشته باشید صندلی ناهارخوری از یک عدد(شاید مجرد هستید یا عادتِ دائم به صرف ناهار در تنهایی داشته باشید)، تا دو، سه، چهار و یک دست کامل، قابلیت سفارش ساخت دارد.

در نتیجه گام اول درباره ی صندلی ناهارخوری با تعیین فضای مورد نیاز و تعداد مد نظر برداشته می شود.

پس از این مرحله باید بدانید از کلیت طراحی صندلی ناهارخوری چه خواسته هایی دارید. آیا صندلی ناهار خوری را در آشپزخانه قرار می دهید و در ذهن، وظیفه ی جلوه بخشی ظاهری فضا را برایش در نظر گرفته اید؟ یا صرفا یک طرح خنثی که محیط را خیلی به هم نریزد کفایت می کند؟ در هر کدام از این موارد کلیات و چارچوب مفهومیِ(Concept) طراحی، الزامات مخصوص به خود را دارد. رنگ، نقش، ابعاد، مصالح و تمامی ویژگی هایی از این دست تعیین می کنند که یک صندلی ناهار خوری برای ایفای چه نقشی ساخته شده است.

حال اگر در موارد بالا به جمع بندی رسیده اید، باید کم کم به سمت و سوی یافتن "مصداق عینی" حرکت کنید. به بیان دقیق تر باید مشخص کنید که چه سبکی از طراحی، آن صندلی ناهارخوریِ دلخواه و مورد نظر شما را در اختیارتان قرار می دهد. اگر بازهم بخواهیم دقیق تر بگوییم، تا قبل از این گام، شما ویژگی های صندلی ناهار خوری را متناسب با نیازهایی که دارید تعیین کرده اید، حال نوبت به یافتن و جست و جوی آن ویژگی ها در خیلِ سبک های طراحی صندلی ناهارخوری است.

اگر علاقه دارید به تحقق یافتن لذت و حظ بردن از نشستن روی صندلی های ناهار خوری، یا حتی رخ دادن همین موضوع در زمان نگاه به محوطه ی ناهارخوری(چه آشپزخانه، چه پذیرایی چه هر قسمتی که به صرف ناهار و وعده های غذایی اختصاص داده اید)، باید انواع سبک های کلاسیک(سنتی)، مدرن و صنعتی را زیر و رو کنید تا مبادا صندلی ناهارخوری رویایی خود را اشتباهی با نمونه ای معمولی و متوسط جابه جا انتخاب کنید.

ما در این راه درکنار شما خواهیم بود، این متن نگاشته شده برای انتخاب یا خلقِ صندلی ناهار خوری رویایی شما.

صندلی ناهارخوری

صندلی ناهارخوری، تعاریف

"صندلی ناهارخوری صرفا دکور نیست". لطفا به این موضوع توجه ویژه مبذول دارید. حتما می دانید اما ناچاریم اضافه کنیم که صندلی ناهار خوری صرفا برای صرف ناهار هم نیست. آن چه درباره ی صندلی ناهار خوری مرتب ذکر می شود سرویس دهی به meal times یا صرف وعده های غذایی به طور کلی است. چه اصلی و چه میان وعده و غیره.

هدف از بیان پارگراف بالا این بود که نشان دهیم صندلی های ناهارخوری قرار است در بخش مهمی از زندگی شما شریک شوند. بسیار خواهد بود زمان هایی که تنها یا در جمع خانواده و دوستان خوراکی صرف خواهید کرد و این رویداد به میزبانی صندلی ناهارخوری برگزار خواهد شد. چکیده ی بحث اینکه صندلی غذاخوری را بر مبنای نیاز، فضا، علاقه و به طور کلی آن خدماتی که انتظار دارید در اختیار شما قرار دهد انتخاب کنید.

ما "صندلی ناهار خوری" را ابزار اصلی سرویس دهی به صرف خوراکی تعریف می کنیم، این ابزار باید روی خط باریک ارائه ی کارایی و زیبایی حرکت کند.

صندلی ناهار خوری، تاریخ، علم و امروز

نگران نباشید، قرار نیست در خلال مسائل تئوریک و علمی بمانیم. این قسمت را ارائه داده ایم تا نمایش داده شود که طراحی صندلی ناهارخوری امری سرسری نیست و روی عملکرد و سلامت بدن شما در هنگام صرف غذا فوق العاده تاثیرگذار است.  

به همین خاطر ناچاریم کمی از تاریخچه ی صندلی بگوییم و سپس روند ساخت و طراحی صندلی های امروزی را شرح دهیم. کمی حوصله کنید، سریع این بحث را تمام می کنیم و شروع به نمایش مدل های زیبا و خاص صندلی ناهار خوری خواهیم کرد.

 صندلی ناهار خوری 6 نفره

صندلی ناهار خوری، ارجاع به یک فیلم

در صورتی که اهل فیلم و سینما باشید حتما لورنس عربستان(Lawrence of Arabia)، شاهکار دیوید لین (David Lean) کارگردان اسطوره ای هالیوود را مشاهده کرده اید. در جایی قرار است شخصیت اصلی داستان با پادشاه عربستان ملاقات کند و این دیدار در چادری روی می دهد. به دلیل نبود صندلی، شخص نظامی نمی تواند صحیح روی زمین بنشیند و این مشقت را در چهره اش می توان دید.

مثال آوردن از یک فیلم، به این خاطر بود که به یک اظهار علمی دست پیدا کنیم، در مقاله ای به سال 2016 اعلام می کند که انسان ها به دو دسته تقسیم می شوند، آن هایی که روی صندلی می نشینند و آن هایی که روی زمین. این مساله به هیچ وجه از دید تحقیر تمدنی مورد بحث و بررسی قرار نمی گیرد بلکه علمی است و انسان شناسی معروف((Gordon W. Hewes هم در اظهارات خود به این نکته اشاره کرده که فرهنگ های مختلف به دلایل اقلیمی و سنت های مربوط به خود، هر یک شیوه ای خاص از نشستن روی می آورند(حتی راجع به شیوه های نشستن مثل چارزانو و غیره هم بحث شده).

بحث را کوتاه می کنیم و یک جمع بندی در این قسمت ارائه می دهیم. همه ی این قسمت را گفتیم تا برسیم به این نکته که یافته های علمی و تاریخی نشان می دهند که نحوه ی نشستن به خصوص در زمان صرف غذا، می تواند روی سلامت انسان تاثیرگذار باشد. در نتیجه اگر قرار است از صندلی ناهارخوری استفاده کنید بدانید که باید مدل های استاندارد و مهندسی شده را به خدمت بگیرید. صندلی ناهارخوری نه تنها در پروسه ی نشستن و برخاستن شما تاثیرگذاری دارد، بلکه می تواند دستگاه گوارش و کل ساز و کار بدن شما را در جهت سلامت یا خدای ناکرده مشکل حرکت دهد.

 صندلی ناهار خوری برای جهیزیه

صندلی ناهار خوری، برای تمامی مکان ها

با توجه به تعاریفی که ارائه داده ایم، در این قسمت اگر بگوییم که می توان یک عدد صندلی ناهار خوری برای دفتر کار خود سفارش دهید، نباید تعجب بکنید. صرف غذا یک امر خاص است و باید در مکان صحیح صورت بگیرد. در نتیجه در زمان انتخاب صندلی ناهارخوری حتما به خاطر داشته باشید که این صندلی را برای چه مکانی انتخاب می کنید.

آیا قرار است صندلی ناهار خوری در آشپزخانه قرار بگیرد یا پذیرایی یا دفتر اداره و محل کار؟

شاید حتی میز مناسب ناهارخوری داشته باشید و به دنبال صندلی هایی متناسب با آن باشید، بازهم باید کنترل کنید که ارتفاع، اندازه، رنگ، جنس و این ویژگی ها هماهنگ می شود یا نه. در ادامه بیشتر به مباحث دکوراسیون داخلی و صندلی ناهارخوری خواهیم پرداخت، اما در اینجا قصد شروع بررسی مدل های متفاوت و خلاقانه ی صندلی ناهارخوری را داریم.

صندلی ناهارخوری، طرح هایی خلاقانه

بالاخره به اصل مطلب وارد می شویم. در اینجا مدل های روز و استاندارد صندلی های ناهارخوری را نمایش می دهیم. آن چه در ادامه خواهید دید، از سبک های مختلف گزینش شده، اما هر نمونه به نوعی پرچم دار است، این شما و این بهترین صندلی های ناهارخوری کلاسیک، مدرن و صنعتی.

صندلی ناهارخوری پایین از آن نمونه های فوق العاده ی کلاسیک است. هم زیبا است، هم راحت و هم دارای طراحی بی نظیر مهندسی شده

 صندلی ناهار خوری مناسب برای آشپزخانه

به کارهای تمام چوب علاقه دارید؟ دکوراسیون داخلی منزل شما صندلی های تمام چوب می طلبد؟ بسیار خب، هیچ محدودیتی وجود ندارد، می توانید صندلی ناهارخوری خود را به صورت تمام چوب سفارش دهید.

صندلی های ناهار خوری با روکش مخمل هم ساخته می شوند و فوق العاده محبوب هستند. این نوع طراحی هم ظریف و ساده است، هم وجهه و ساختار قدرتمندی در منزل ایجاد می کند. تولد این دست صندلی های ناهارخوری را در 1980 بر شمرده اند.

سری می زنیم به نمونه های مدرن صندلی ناهارخوری. ماده ی سازنده ی صندلی ناهارخوری همیشه چوب و فلز نیست، گاهی پلاستیک های مدرن که محصول پیشرفت های علمی صنایع پتروشیمی هستند نیز می تواند به کار گرفته شود. اگر کار مدرن می خواهید و به دنبال هماهنگ(سِت کردن) سازی صندلی ناهار خوری با المان های قرمز فضای داخلی خود هستید، این مدل ها را توصیه می کنیم.

در طراحی صندلی ناهارخوری هم، می توان به صورت تلفیقی کار کرد. نمونه ی بالا اسکلتی کلاسیک دارد، اما ریزه کاری های طراحی رنگ و نقش طراحی مدرن را به تار و پود صندلی پاشیده اند. این صندلی ناهار خوری توجه شما را به خود جلب کرده؟ تبریک می گوییم فرد با سلیقه ای هستید.

کارِ دست. بعضی از صندلی های ناهار خوری از ابعاد صنعتی خارج می شوند و اختصاصی بر اساس طرح و سلیقه ی شما ساخته می شوند. نمونه ی بالا مثالی است برای این نمونه ها که تکنیک Handcrafted و سلیقه ی هنری بالایی را نمایش می دهند.

صندلی ناهارخوری با پارچه مخمل

گاهی نیاز دارید علاوه بر زمان های صرف غذا، از صندلی ناهارخوری بهره برداری های دیگری هم داشته باشید، اگر چنین است و این مورد درباره ی شما صدق می کند، نمونه هایی مثل آن چه در تصویر بالا نمایش داده ایم باید در بین گزینه های شما قرار بگیرند.

طراحی ویژه و منحصر به فرد یک صندلی ناهارخوری ایتالیایی که تمامی اسکلت با روکش پوشانده می شود و به این واسطه کار می تواند در نما و دکوراسیون داخلی نقش برجسته ای بازی کند. مدل فوق محصول خلاقیت طراحان ایتالیایی است که از سال 1970 به این سو سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده است.

ساده، باریک، اما مدرن. نگاه کنید که چگونه نقش باریک چوب و قطعه ای چرم می تواند یک مدل صندلی ناهارخوری بی نظیر پدید آورد. مدل فوق مهر تایید چندباره ای است بر این حقیقت که، زیبایی از دل سادگی پدید می آید. همواره نیاز نیست برای در اختیار داشتن یک صندلی صندلی مدرن سراغ طرح ها و مدل های پیچیده بروید، گاهی همین که ابزار و وسایل ساده را با طرح هایی خلاقانه اجرا کنید، آن چه که باید به دست می آید.

صندلی ناهارخوری مدرن و جدید

یک نمونه ی لوکس صندلی ناهارخوری، مختصِ محیط های آپارتمانی. چنین طرح هایی ماحصل ورود تکنولوژی های صنعتی و مواد شیمیایی در صنعت مبلمان هستند، هر چند در ادامه به طور ویژه در بخشی انحصاری به ارتباط صندلی ناهار خوری و دکوراسیون داخلی پرداخته ایم، اما در این جا نگاه کنید که چگونه درخشندگی مشکی در کنار آن خط قرمز ظرفیت ایجاد هارمونی و هماهنگی با نماهای مختلف را پدید آورده است

از ایتالیا گفتیم، سری هم به انگلیش بزنیم. در صنایع مبلمان به ویژه صندلی های ناهارخوری طراحان بریتانیا توپ پری دارند. هم طرح های کلاسیک محشری دارند و هم تلفیق های مدرن و امروزی. نمونه ای که در بالا نمایش داده ایم در نوع خود فوق العاده است. هم با مبلمان منزل شما هماهنگ می شود، هم در پای میز ناهارخوری عملکرد ویژه و منحصر به فردی خواهد داشت. به چرخ های پایه های جلو نگاه کنید. این طرح صندلی ناهار خوری فکر همه جا را کرده، هم شیک و سلطنتی طرح شده، هم در طول و عرض میز حرکت می کند و مکان راحت صرف غذا را در اختیار صاحبش قرا می دهد.

نمونه های چرمی صندلی ناهار خوری، به نوبه ی خود جالب توجه هستند. جلوه و حس منحصر به فرد تماس بدن با چرم چیزی است که تنها در این مدل ها پیدا می شود. سلیقه ی ما ایرانی ها هم نسبت به این نمونه ها روی خوش نشان داده و می دهد. در نتیجه به مدل های چرمی صندلی ناهار خوری هم گوشه چشمی داشته باشید.

مدل چرمی صندلی ناهارخوری

برویم سراغ یک کار مدرن. در نمونه های قبل سعی کردیم بیشتر نمونه های رایج را نمایش دهیم. به زیبایی و کارایی آن ها هم اشاره هایی کردیم. اما در این قسمت با قرار دادن این نمونه صندلی ناهارخوری گوشه ای دیگر ماجرا را باز می کنیم. گاهی یک کار واقعا زیباست، کارایی هم دارد اما به درد شما نمی خورد. یعنی شاید شما شرایط خاصی داشته باشید که واقعا یک طرح هاص از صندلی ناهارخوری را بطلبد. مثلا افرادی که به معنی واقعی کلمه با محدودیت فضا مواجهند، یا آن هایی که باید دائما اسباب کشی داشته باشند. نگرانی نیست، طراحان صندلی ناهارخوری برای تمامی ذائقه ها کار زده اند، همین نمونه را نگاه کنید، هم زیباست و هم سبک. کوچک و ظریف طراحی شده و با یک دست می توانید به هر جایی که قصدش را دارید، منتقل سازیدش.

یک کار مدرن دیگر، باز هم مختص شرایط خاص. اگر میز ناهارخوری خود را در کنج فضا قرار می دهید، نمونه صندلی های ناهارخوری گرد برای همین محیط ها طراحی شده اند. در واقع سازگاری با انواع شکل های هندسی در پلان، پیشنهادی است که صندلی گرد به شما می دهد.

یک کار شیک و راحت. بعضی عادت دارند که صندلی ناهارخوری خود را تا حد ممکن به میز بچسبانند. از طرفی واقعا کارهای بی دسته و ساده یا حتی مدرن را نمی پسندند. در این شرایط باید سراغ طرح های خلاقانه را گرفت و چاره ی کار را نزد آن ها جست. به نظر نمی رسد که نیاز به توضیح بیشتر باشد، تصویر بالا به طور کامل شرح ماجرا است.

آن چه در سطرهای بالا ارائه دادیم واقعا طرح های خلاقانه و کم نظیر صندلی ناهارخوری بود. همان طور که اشاره کردیم این طرح ها به نوعی پرچم دار محسوب می شوند و مدل های دیگر مشتقات ریز و درشت آن ها هستند. اما محدودیت عالم مبل و صندلی به این جا ختم نمی شود. یعنی زمانی پیش می آید که مخاطب واقعا با کارهایی در این مقیاس و شکل به وجد نمی آید و برای محیط داخلی خود یک کار خاص می خواهد. بازهم مشکلی نیست، صندلی های ناهار خوری مدرن کلیشه های معمول را می شکنند و آن قدر متنوع ساخته می شوند که جای حرف و حدیث و ایرادی را باقی نمی گذارند.

اگر اتفاق مذکور برای شما رخ داده و کارهای بالا آن چنان ذوق شما را دستمایه ی شور و شوق آفرینی قرار نداده، بخص پیش رو را دنبال کنید.

صندلی ناهارخوری خود را به صورت تمام چوب

 صندلی ناهارخوری، مدرن ترین ها

کاری که در این قسمت انجام داده ایم، گرداوری برجسته ترین مدل های سبک مدرن بوده است. صندلی ناهارخوری خود را می توانید بر اساس طرح و سبکی که هر مدل ارائه داده انتخاب کنید. ما بر اساس همان مولفه هایی که در اغاز برای صندلی ناهارخوری بر شمردیم کار جمع آوری گزینه های مطلوب را انجام داده ایم. یعنی راحتی، زیبایی، عملکرد، استانداردهای سلامتی و غیره تماما در سطوح بالا قابل مشاهده خواهند بود.

تنها لازم است که به یک نکته ی مهم توجه کنید، در انتخاب نهایی صندلی ناهار خوری حتما و حتما دوام، ماده و جنس آن را نیز مد نظر داشته باشید. اگر چند تولیدکننده های حرفه ای همواره از مصالح و مواد درجه یک استفاده می کنند، اما به هر حال نیاز است به این موضوع توجه ویژه داشته باشید. استحکام نقشی اساسی در رضایت شما از عملکرد صندلی ناهار خوری بازی خواهد کرد.

اولین مورد از نمونه "صندلی های مدرن غذاخوری" را، به جنسی پلاستیکی ارائه داده ایم. این طرح مدلی است که تماما بازیافت پذیر است و از این رو می تواند انتخابی ایده آل برای دوست داران محیط زیست به شما بیاید. طراحی فوق حاصل فکر و خلاقیت Charles and Ray Eames بوده و برای کمپانی Herman Miller® کار شده است. اگر از این گونه طرح ها می پسندید، شاید بهتر باشد حضوری، صحبتی با هم داشته باشیم.

کاری که در اینجا برایتان آورده ایم از طراحان قبلی و تماما از جنس پلی پروپیلن(polypropylene) است. این ماده ی خواص بازیافت پذیر قابل تاملی دارد و از آن مهم تر در وزن مخصوص پایین، مقاومت فشاری و برشی ویژه از خود نمایش می دهد. از ماده ی سازنده که بگذریم به طراحی هوشمندانه می رسیم. صندلی فوق در اوج سادگی، فوق العاده منعطف کار شده. نگاه کنید که چگونه می توان با ساز و کار زیرین آن، اندازه ی ارتفاع را تغییر داد و متناسب با خواست خود تنظیم کرد.

 صندلی ناهارخوری از نوع مدرن ترین ها

سراغ یک طرح فرانسوی می رویم. این صندلی ناهارخوری محصول ایده های خلاقانه ی فرهنگ فرانسوی است که همه چیز را باهم در یک پکیج آماده می خواند. ظاهر ساده، کوچک اما لوکس و اشرافی این صندلی سبب شده تا طراح فرانسوی اش در سرتاسر دنیا با این مدل صندلی ناهارخوری شناخته شود و اعتبار خوبی برای خود به هم بزند.

این یکی را خود ماهم نمی دانیم چگونه و با چه کلماتی توصیف کنیم. ایده ی اصلی در قالب کارهای سنتی صندلی های ناهارخوری بنا شده اما کار با مشبک سازی تکیه گاه کارکردی عملی و بصری به صندلی بخشیده است. با تکیه دادن به این صندلی مخصوصا در روزهای گرم سال دمای بدن خود را در هنگام صرف خوراکی تعدیل می کنید و در سوی دیگر، وقتی خالی است، دکوری منحصر به فرد و ویژه ارائه می دهد.

تلفیق صنعت و طراحی در اوج. برای این مورد احتمالا نتوان مشتری های زیادی بین ساکنین منزل ها و دفاتر کاری پیدا کرد. این مدل صندلی ناهارخوری معمولا در استودیوها، گالری ها، کافی شاپ ها یا رستوران های مدرن و پیشرو یافت می شود. در نتیجه، اگر صاحب کسب و کار هستید و به دنبال ایجاد یک دکوراسیون محشر و به یاد ماندنی، روی چنین طرح هایی حساب ویژه باز کنید.

لازم به ذکر است که طرح اصلی این صندلی ناهارخوری هم متعلق به فرانسته است و ریشه در هنر سر و شکل دادن به ورق های گالوانیزه دارد. برای ساخت این نمونه، از سال 1934 تا اکنون صنعت به خدمت خلاقیت طراحان، در آمده و امروزه ما شاهد چنین طرحی هستیم.

 صندلی ناهارخوری از نوع مدرن ترین ها

به ظاهر نحیفش نگاه نکنید، این صندلی غذاخوری استخوانی از آهنِ سبک دارد. محصول فوق حاصل طراحی یک زوج ایتالیایی است که در کارهایشان یکی مسئول تحقیقات علمی و دگیر وظیفه ی طراحی را به عهده دارد(Renzo Fauciglietti and Graziella Bianchi). وزن کم، استحکام و دوام اسکلت، قیمت مقرون به صرفه، ظاهر مدرن چرمی و ظریف، همه و همه ویژگی هایی هستند که باعث شده این صندلی ناهارخوری از سال 2003 تا به امروز(2018) یکی از پر فروش ترین نمونه صندلی ها در بازار بین المللی باشد.

افرادی که دستی بر آتش دکوراسیون داخلی دارند به خوبی از اهمیت طرح های شفاف در این گونه فضاها آگاهند. مدلی از صندلی ناهارخوری را مشاهده می فرمایید که در کنار تمامی ویژگی های مطلوب یک صندلی، شفاف است. همین امر کافی است تا بین خیل مدل های صندلی، منحصر به فرد ویژه جلوه کند.

گلِ کار. صندلی ناهارخوری بالا یکی از مدل هایی است که در دانمارک تولید می شد و حتی در ژاپن بازار پیدا کرد. به عنوان حسن ختام این قسمت اگر اجازه دهید، قصه ی کوتاهی از این مدل صندلی ارائه کنیم. در سال 1944 فردی به نام Niels Otto Møller در کشور دانمارک کمپانی J.L. Møllers Møbelfabrik را تاسیس می کند. روشی که او در راحی به کار می گیرد فوق العاده است. در ابتدا مواد و مصالحی که به طور بالقوه می توانند دستمایه ی ساخت یک صندلی ناهار خوری باشند را می یافته. سپس طرح ابتدایی و پس از ساخت نمونه ای ماکت وار، کار اصلی را آغاز می کرده. کار اصلی شامل تغییرات طولانی و مدام و پیوسته بوده است. به عنوان مثال پسرش نقل می کند که گاهی روی یک طرح صندلی 5 سال وقت گذاشته می شد. اما آن چه که معنی واقعی مدل صندلی های او را خاص می کرد، نهایی سازی انتهایی پروژه ها بود. او به هیچ عنوان روند کار را به دست ماشین نمی سپرد و تزیین و پولیش نهایی دستی انجام می شد.

 صندلی ناهارخوری شیک مناسب دکوراسیون داخلی

مدل هایی که او در آن روزگار طرح کرده، هنوز هم در اوج هستند و اصطلاحا گل بازار را می سازند. حیف است که به این مورد اشاره ای نداشته باشیم، توجه کنید، کارهای کمپانی J.L. Møllers Møbelfabrik به صورت پکیج کامل بود. یعنی صندلی ناهار خوری، مبلمان هماهنگ با خود را داشت(صندلی ناهار خوری، مبلمان راحتی، میز قهوه خوری و غیره) و همین امر سبب می شد تا همکاری با آن ها معامله ی دو سر سود باشد. هم کمپانی محصولات خود را کلی می فروخت، هم مشتری المان های دکوراسیون داخلی منزل خود را به صورت پکیج و یک جا، هماهنگ و زیبا تحویل می گرفت.

با این تفسیر، در قسمت انتهایی نوشتار گریزی می زنیم به نقش صندلی ناهار خوری در تمامی منزل، دکوراسیون و ساخت اتمسفری دوست داشتنی.

صندلی ناهارخوری و دکوراسیون داخلی

متخصصان این حوزه، صندلی ناهارخوری را زیر شاخه ای از مبلمان می دانند که برای مصارف مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر از افرادی هستید که همواره قبل از خرید به هماهنگی المان تازه وارد با کلیت فضای دکوراسیون داخلی اهمیت می دهند، این قسمت را براش شما در مقاله قرار داده ایم.

یکی از سبک های منحصر به فرد طراحی داخلی، پیروی از آموزه های طراحی اسکاندیناوی است. این سبک طراحی نه تنها در کلیات مولفه های دکوراسیون داخلی ورود دارد، بلکه المان و مولفه های جزئی همچون صندلی ناهارخوری را نیز طبق دستورالعمل های مشخصی طرح می کند.

اصول اساسی طراحی بر این اساس، لطافت، قوس، ظرافت و سادگی است. تصویر بالا را نگاه کنید، همه چیز منحنی است، اما ساده و دور از اغراق. این مدل صندلی ناهار خوری مناسب است برای دکوراسیون اسکاندیناوی.

طراحی صندلی ناهارخوری طبق اصول دکوراسیون های صنعتی. به مدل ارائه شده که نگاه کنید در نگاه اول هماهنگی میز ناهار خوری با لوستر بالای آن را مشاهده خواهید کرد. اما نکته ای که نباید از آن غافل شوید امکان ویژه ای است که صندلی ها به وجود آورده اند. به واقع آن ها هم برای مصارف ناهارخوری و هم در نقش مبلمان های معمولی ایفای نقش می کنند، این همان ویژگی خاصی است که یک طراح دکوراسیون به دنبالش می گردد، کارکرد دوگانه ی صندلی ناهارخوری.

صندلی ناهارخوری فوق را نمی توان به راحتی در قالب کلمات توصیف کرد. رنگ، اسکلت چوبی ظریف، نشیمن گاه مخملی و تضادی که با دکوراسیون سفید ایجاد شده را باید دید و لمس کرد.

مدل صندلی ناهار خوری مناسب برای دکوراسیون

باز می گردیم به یکی از نکاتی که در ابتدای بحث ارائه شد، صندلی ناهارخوری این قابلیت را دارد که بسته به نیاز منزل تهیه شود. به عنوان مثال در تصویر بالا تنها دو صندلی در کنار میزناهار خوری قرار گرفته اند، این امر هم از نظر دکوراسیون اهمیت دارد، هم راحتی زندگی روزمره ی شما را تضمین می کند.

در ابتدای بحث به مدل های فلزی و استیل هم اشاره داشتیم. بار دیگر در این تصویر می توانید متوجه منظور ابتدایی ما شوید. گاهی زیبایی از دل سادگی بیرون می آید.

صندلی ناهارخوری، جمعبندی

در سطرهای بالا تلاشی پیوسته داشتیم تا تمامی آن چه از صندلی های ناهار خوری نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهیم. با تعاریف اولیه شروع کردیم، به نکات علمی و سلامتی گریزی زدیم و در انتها مدل های مختلف را از مناظر زیبایی شناسانه بررسی کردیم. اشاره ای کوتاه به ارتباط دکوراسیون و صندلی ناهارخوری کردیم و در این جا قصد داریم بحث را خاتمه دهیم.

توجه داشته باشید هدف شما از خرید صندلی ناهارخوری هرچه که هست، برای انتخاب صحیح باید یک سری اصول را رعایت کنید. در کلی ترین حالت، شما باید به استاندارد بودن طرح، کیفیت و دوام مواد استفاده شده و رنگ و شمایل کلی آن حساس باشید. بازهم تاکید می کنیم که کارکرد را در نظر بگیرید، اول مشخص کنید که صندلی ناهارخوری باید برای چه منظوری به خانه ی شما بیاید و بعد به خرید دست بزنید.

اگر هم نیاز دارید مدلی خاص در اختیار بگیرید، کافی است به نوعی با ما ارتباط برقرار کنید، درخواست از شما، ساخت و تحویل از ما، به همین راحتی.

پیشنهاد ویژه: امکان ساخت صندلی ناهارخوری هماهنگ با مبلمان و سایر المان های فعلی دکوراسیون داخلی منزل شما فراهم است.

صندلی ناهارخوری هماهنگ با مبلمان

نظرات (2)

  1. بهار

سلام چرا قیمت هیچکدومو ذکر نکردینخب ما باید مقایسه کنیم اخههههههه!!!

  پیوست ها
 
  1. فروشگاه تخت طاووس    بهار

سلام وقت بخیر دوست گرامی
به زودی قیمت های محصولات در سایت درج میشوند همچنین شما میتوانید به کانال تلگرام میز ناهارخوری تخت طاووس مراجعه کنید تمامی مدل ها با قیمت در کانال درج شده اند میتوانید برای خرید و دریافت توضیحات با آیدی و شماره تماس های...

سلام وقت بخیر دوست گرامی
به زودی قیمت های محصولات در سایت درج میشوند همچنین شما میتوانید به کانال تلگرام میز ناهارخوری تخت طاووس مراجعه کنید تمامی مدل ها با قیمت در کانال درج شده اند میتوانید برای خرید و دریافت توضیحات با آیدی و شماره تماس های موجود در کانال در ارتباط باشید و یا عکس محصول مورد نظرتان را از سایت انتخاب و با استفاده از گزینه copy link در تلگرام با شماره 09129630185 به اشتراک بگذارید تا قیمت و توضیحات لازم در مورد محصول را دریافت فرمایید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 21

تلگرام تخت طاووس اینستاگرام تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دوم دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 70  تخت طاووس

شماره تلفن: 09120576319  

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page