تلفن فروشگاه تخت طاووس

 فروشگاه تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02146084205
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

مبل اسپرت

سطرهای آینده به نوعی، راهنمای جامعِ مبل اسپرت است. تعریف و چند و چونِ مبل اسپرت، نحوه ی چیدمان، نکات مهم در خرید مبل اسپرت و هر آن چه که در این کارزار اهمیت دارد را در این مقاله یافت خواهید کرد. در صورتی که قصد خرید مبل دارید، پیشنهاد می کنیم لحظه ای مکث کنید، سطرهای آینده که درباره ی مبل اسپرت نگارش شده را مطالعه فرمایید و سپس با ذهنیتی جامع و کامل پا به بازار بگذارید.

برای دریافت قیمت انواع مبل اسپرت با ما تماس بگیریدمدل اسپرت ناتالی شامل 3+3 تخت شو.تک گردون

مبل اسپرت، مقدمات و تعاریف

(0 votes, average 0 out of 5)

به طور کلی استایل(Style)ی که در ایران به "اسپرت" معروف است، نوعی از وسایل را نمایندگی می کند که در کلیشه های سنتی و معمول نمی گنجند و زیبایی، عملکرد و راحتی را در اختیار افراد قرار می دهد. به بیان دقیق تر یک مبل اسپرت مانند مبل های سلطنتی، استیل و راحتیِ معمول، در بندِ نقش و نگارِ رسمی نیست، بلکه مبلی است که در وهله ی اول نشستن روی آن راحتی، لذت و آسایش را ارائه می دهد و در گام بعدی دکوراسیون داخلی منزل شما را به سطحی بی ریا، زیبا، پرشور و رنگارنگ تبدیل می کند.

برای اینکه سطرهای تخصصی آینده را روی یک فونداسیون مستحکم از تعاریف بنا کنیم، با چند تصویر سعی می کنیم مبلمان هایی که می توانند در طبقه بندی مبل اسپرت قرار بگیرند را به صورت تصویری معرفی کنیم.

به یاد داشته باشید رسالتی که یک مبل اسپرت همواره به دوش می کشد ارائه ی راحتی و فراهم آوردن آسایش برای شما است.

در نتیجه می توانید این طور حساب کنید که خلاقیت های مدرن و کاربردی در صنعت ساخت مبلمان، مبل اسپرت را به وجود آورده است.

یک دست مبل اسپرت گاهی می تواند بسیار مدرن طراحی شود و به تنهایی یک دکوراسیون داخلی محشر در اختیار شما قرار دهد، اگر جزو دسته افرادی هستید که همواره دنبال تجربه ی جدیدترین ها هستند پیشنهاد می کنیم حتما مبل اسپرت را در صدر لیست المان های داخلی منزل خود قرار دهید.

گاهی به طور دقیق نمی دانید چه مبلی می خواهید، اما یک سری مولفه و مشخصه دارید و سعی می کنید بر مبنای آن ها کار را پیش ببرید، بسیار عالی است، مبل اسپرت آن قدر گستردگی و انتخاب در اختیار شما قرار می دهد که نتوانید از بین آن ها انتخاب کنید، تنها کافی است حوصله داشته باشید و به گشت و گذار ادامه دهید، اطمینان داشته باشید یا سلیقه ی خود را می یابید و یا تولید کننده ی مبلی، مبل اسپرت رویایی شما را خواهد ساخت.

مبل اسپرت مدل ال سنگی

در ادامه و ذیل عناوین تخصصی تر به این موضوع خواهیم پرداخت، اما فعلا در این مقدمه به خاطر داشته باشید که مبل اسپرت محدودیتی در اندازه ی دست یا ست خود ندارد، شاید یک کاناپه یا دستی کامل و 9 تایی؛ مبل های اسپرت در اعداد مختلف طراحی و اجرا می شوند.

توصیه می کنیم آن چه از یک مبل می خواهید را در نظر آورید، سپس در بین خیلِ مدل های مبل اسپرت نمونه و پدیده ی مورد نظر خود را یافته و انتخاب کنید. زیبایی مبل اسپرت در همین است، شما را ناچار نمی کند که محدودیتی را بپذیرید، یک صندلی ساده و تنها یا حتی چند کاناپه راحتی، همه و همه می توانند تحت عنوان مبل اسپرت در اختیار شما قرار گیرند.

همیشه قرار نیست که مبل های اسپرت شبیه به مبلمان های راحتی، ساده و خاکی طراحی شوند، گاهی یک مبل اسپرت می تواند تنه به تنه ی با کلاس ترین مبلمان ها بزند و در کالبدِ بی روحِ استایلِ مبلمان های استیل ظهور کرده و جذابیت و کلاس را توامان جاری سازد.

نمونه ی بالا را نگاه کنید، این یک نمونه ی فوق العاده از مبل اسپرت است، طرح، کارآیی و عملکرد، توامان در این مبل وجود دارد. در نتیجه اگر سلیقه ای خاص دارید و به کار رفتن تکنولوژی و طرح های نوین در لوازم منزل ایده آل شما است، بد نیست مدل های مدرنِ و کلاسیک مبل اسپرت را بررسی کنید

تصویر آخر در قسمت معرفی مبل اسپرت را با یک طرح ساختار شکنانه و زیبا به اتمام می رسانیم. منزل شما نورگیر است و دوست ندارید در بعضی ساعات روز نور به سر و صورت شما بتابد؟ مانند تمامی نیازهای مشابه یک دست مبل اسپرت می تواند چنین کارکردهایی هم در اختیار شما قرار دهد.

سخن را کوتاه می کنیم، مبل اسپرت المانی از طراحی دکوراسیون داخلی است که به زیبایی می کوشد به صورت تمام و کمال نیازهای افراد را بر طرف سازد. در نتیجه هر آن چه فکر می کنید از یک مبل می خواهید را مطرح کنید، حتما طراحانی قبل از شما به آن فکر کرده اند، اگر هم اینطور نباشد، می توان رویای شما را در قالب یک دست مبل اسپرت، عینیت بخشید.

مبل اسپرت مدل کارنو

مبل اسپرت، کی و کجا؟

حتما از خود می پرسید که کی و در چه مکان هایی می توان از مبل اسپرت استفاده کرد و این نمونه ها را سفارش داد، پاسخ شاید شما را شگفت زده کند، هر مکان و هر لحظه. ما روی هوا سخن نمی گوییم و برای آن چه به شما ارائه می دهیم سند و مدرک رو می کنیم.

موافقید تصاویری را مرور کنیم که مبل اسپرت را در حال انجام وظیفه و ارائه سرویس در حالت های مختلف و بعضا متضاد نشان می دهد؟ بسیار خب، تنها یک نکته، وقتی تصاویر را بررسی می کنید به آن اشاره ی مهمی که کردیم توجه داشته باشید، مبل اسپرت از یک صندلی ساده تا یک دست 9 نفره ی کامل متغیر است و هیچ محدودیتی را بر نمی تابد.

گاهی مبل اسپرت در فضاهای کاری به خدمت گرفته می شود. اگر راحتی کارمندان و البته زیبایی دفتر و محیط کار مد نظر باشد چرا که نه؟ می توانید سراغ یک ست زیبا و هوشمندان از مبل اسپرت باشید.

از هر منظری که به به تصویر بالا بنگرید، حضور مبل اسپرت ستودنی است، بهره وری کارمندان ارتقا می یابد، آرزوی هر فرد جویای کاری حضور در یک مجتمع به شکل بالا خواهد بود، افراد حاضر در فضا احساس تعلق می کنند و مجموعه ی این آثار مثبت تنها به دلیل به کار گیری مبلمان مناسب است، منظور از مبلمان مناسب در این سطرها، "مبل اسپرت" است.

در نتیجه اگر مدیر ارشد و تصمیم گیرنده ی یک شرکت تجاری یا دفتری اداری هستید، به تاثیری که دکوراسیون داخلی، المان های حاصر در آن و البته چیدمان آن ها می تواند روی کار شما داشته باشد، فکر کنید.

همانطور که گفتیم مبل اسپرت هیچ محدودیتی را بر نمی تابد، نه در طراحی، نه در چیدمان و نه در به کار گیری. می توانید یک دانه مبل اسپرت سفارش دهید، می توانید تعداد زیادی درخواست کنید، می توانید آن ها را به صورت سنتی و ست بچینید، این امکان هم وجود دارد که گله به گله مثل جزایری خود مختار هر یک از آن ها را در جایی قرار دهید.

مهم کارآیی و آسایش و لذتی است که از یک مبل اسپرت دریافت خواهید کرد. گاهی این آسایش در هیبتی بزرگ مثل تصویر بالا ظاهر می شود و در موارد دیگر شبیه به تخت یا حتی محلی کوچک و کوتاه برای نشستن، تصاویر پیش رو را دنبال کنید تا متوجه شوید دقیقا از چه سخن می گوییم.

مبل اسپرت مدل Rusty

از فضای غیر معمول کار و استفاده و کاربرد مبل اسپرت در آن کمی فاصله می گیریم و به داخل منازل مسکونی کوچ می کنیم، تصویر بالا زیباست؟ اگر از ما بپرسید می گوییم زیبایی و جلوه ی این تصویر بیشتر مدیون مبل اسپرتی است که در آن قرار گرفته. فوق العاده نیست؟

به در کردن خستگی پس از یک روز کاری، میزبانی از جمع خانواده و دوستان، هر کدام باشد تفاوتی ندارد، حضور مبل اسپرت می تواند سطح کیفی زندگی را ارتقا دهد. به قابلیت منعطفی که این دست مبل اسپرت در فضا ایجاد کرده دقت کنید، قطعاتی منفصل که قابلیت اتصال دارند، می توان از آن ها برای نشستن استفاده کرد یا حتی روی آن ها به عنوان یک میز حساب باز کرد. در هر لحظه بسته به نیاز می توان آن ها را تغییر دکوراسیون داد و فضای منزل را مدیریت کرد، اگر از ما که متخصص این امور هستیم بپرسید، تمامی این ویژگی های مثبت را به پای به کارگیری مبل اسپرت خواهیم نوشت.

اگر روحیه ی اکتیو و فعال دارید و محدودیت را بر نمی تابید، همچنین دوست دارید منزل خود را برای هر شرایطی آماده طراحی کنید، پاسخ ما بررسی ظرفیتی است که مبل اسپرت می تواند در اختیار شما قرار دهد.

محدودیتی در محل استفاده از مبل اسپرت وجود ندارد. نگاه کنید چگونه می توان در کنار یک دالان(کوریدور) یک دست مبل اسپرت را با رنگ دیوار ست کرد و چنین فضای زیبایی پدید آورد.

سخن کلی همین سازگاری با شرایط است. از قوه ی تخیل خود استفاده کنید و ببینید می توان گونه ی دیگری از مبل را در کنار این دیوار قرار داد و کارآیی و زیبایی را در این سطح ایجاد کرد؟ پاسخ ما منفی است و شما را نمی دانیم.

قرار داشتن این دست مبل اسپرت در همین مطالعه ی موردی مسائل گسترده ای را هویدا می سازد، اول اینکه روی مدعای پیشین صحه می گذارد(انعطاف پذیری در قبول مسئولیت) و دوم اینکه عملکرد چندگانه برای گونه های مبل اسپرت را نمایش می دهد. منظور این است که نیازی نیست حتما برای هدفی مشخص مبل اسپرت را به کار گرفت، گاهی تخصیص وظایف چندگانه هم با مشخصات مبل های اسپرت جفت و جور می شود، به عنوان مثال در تصویر بالا، از این قسمت می توان برای استراحت کارمندان هم بهره گرفت در عین حالی که این ست زیبای زرد قابلیت ایفای نقش به عنوان لابی و محل انتظار مراجعان را هم فراهم ساخته اند.

مبل های اسپرت می توانند گزینه ی اول زوج های جوان باشند. کودک شما می تواند روی راحتی و آسایش را در بستر یک مبل اسپرت ببیند و روی آن ساعات خوش کودکی را زندگی کند. اجازه می خواهیم تا پا را کمی فراتر بگذاریم و به حضور مبل های اسپرت در فضای منزل جنبه ی آموزشی دهیم. اگر در مقیاس و دیدی کلان به موضوع نگاه کنیم فکر پشتِ طراحی مبل های اسپرت عملکردِ پازل گونه است. یا ساده تر بگوییم، قطعات مختلف مبل اسپرت شبیه به لوگو عمل می کنند، می توان آن ها را به شیوه های مختلفی سرهم کرد و اشکال مختلفی پدید آورد.

مخلص کلام اینکه با در اختیار داشتن یک دست مبل اسپرت در خانه می توانید قوه ی تخیل کودک خود را مجالی واقعی دهید. به این صورت حتی فرزند شما می تواند در طراحی و نحوه ی چیدمان دکوراسیون داخلی منزل نظر دهد و یا شخصا تغییراتی را اعمال کند.

مبل اسپرت تک نفره مدل Rusty

مبل اسپرت، انعطاف در چیدمان، کارکرد و رنگ

مبل اسپرت می تواند دکوراسیون داخلی منزل یا هر محیطی را تبدیل به یک فضای منعطف کند(به صورت مختصر به این موضوع اشاره کردیم و در ادامه تخصصی تر شرح واقعه می دهیم). به این معنا که به راحتی با حالت های مختلف تطبیق می پذیرد و می توان شرایط مختلف استفاده را به آن تحمیل کرد. به صورت L چید یا U شکل کار کرد. گرد و مسجدی، تک تک قرار داد یا در یک فضای مشخص از منزل گنجاند، دوباره منظور از بیان این توضیحات این است که تنها محدودیت استفاده از مبل اسپرت، خلاقیت خود شما در انتخاب و نحوه ی چیدمان است. به سبیل قبل تصاویری قرار می دهیم و کار را تمثیلی و مصداق محور پیش می بریم. اگر نکته ای در تصاویر مشاهده کردید که ما در توضیحات از قلم انداخته بودیم، خوشحال می شویم که آن را با ما در میان بگذارید.

هارمونی به وجود آمده بین مبل اسپرت، کف، دیوار و پنجره را نگاه کنید، می توان متناسب با نیاز منزل یا محیط کار مبل اسپرت انتخاب کرد و سپس در شرایط مختلف آن را چید. از ویژگی های مبل های اسپرت همین نکته است.

حال که قرار است تخصصی تر به موضوع ورود پیدا کنیم، لطفا به قسمت متحرک که در تصویر بالا در سمت راست قرار گرفته نگاه کنید، این قابلیت تحرک سبب می شود که شما در وقت لزوم به کل از این مبل استفاده نکنید، یا اینکه در طرفین قرار دهیدش. یا حتی شاید یک روز علاقه داشته باشید این قسمت را مقابل پای خود قرار داده و پاهایتان را رویش دراز کنید.

چکیده این که وقتی از انعطاف مبل های اسپرت سخن به میان است، این موضوع کارکردی است، نمی توان یک دست مبل اسپرت را با هیچ مبل راحتی یا استیلی مقایسه کرد، آن ها برای کارکردهای دیگر ساخته شده اند و مبل اسپرت رسالتی دیگر دارد.

سازگاری با دکوراسیون داخلی، اجرایی بودن، زیباییِ عملکردی و سایر ویژگی هایی که مورد اشاره قرار خواهند گرفت ، بخشی از خصوصیات مبل اسپرت هستند

مبل اسپرت در این یکی همتا ندارد، چند نوع مبل می شناسید که امکان استفاده در فضای باز داشته باشند؟ سبکی، سازگاری با شرایط مختلف، دوام بالا و اصطلاحا سخت جانی همه ویژگی هایی هستند که مبل های اسپرت را قادر می سازد در هر شرایطی به کار گرفته شوند.

مبل اسپرت مدل جدید

در قسمت قبل تاکید کردیم که مبل اسپرت شبیه به مبل های استیل و راحتی نیست، اما اشاره نکردیم که یک دست مبل اسپرت در دوام هم سطح متعالی تری ارائه می دهد. منظور این است که نمی توان یک مبل راحتی را به وقت نیاز از فضای بسته ی منزل خارج کرد، زیرا پارچه ی کار شده در آن این دوام را ندارد و آماده ی چنین استفاده ای نیست، درباره ی مبل اسپرت اما اوضاع به کل متفاوت است، مبل اسپرت ساخته شده برای بهره گیری در شرایط نا متعارف.

شاید به همین خاطر است که مدام تاکید می کنیم در اختیار داشتن یک دست مبل اسپرت یعنی به خدمت گرفتن زیبایی توامان کارآیی و عملکرد.

دوباره مبل اسپرت، دوباره انعطاف و دوباره کارکردی نو و شکستن مرزهای معمول. می دانستید می توان رنگ های متغیر و مختلفی را در یک دست مبل اسپرت سفارش داد؟ بله این قابلیت هم وجود دارد و به راحتی می توانید با سلیقه ی خود از بین یک تا چند رنگ دست مبل اسپرت خود را انتخاب کنید.

این قابلیت زمانی اهمیت می یابد که الزامات دکوراسیون داخلی دست و پای ما را بسته باشند. به این معنی که گاهی شرایطی پی می آید که حضور یک دستِ یک رنگِ مبل کار و فضا را کسل می کند، یا فراتر از این، رنگی را دوستداریم اما شرایط دکور به گونه ای است که نمی توان آن رنگ را در سطح وسیع استفاده کرد، بسیار خب، یک صندلی کوچک یا یک کاناپه که به جایی بر نمی خورد، علاوه بر این گاهی با تضاد در سطوح پایین می توان جلوه های زیبایی پدید آورد، در نتیجه اگر در رنگ بندی وسواس دارید و برایتان مهم استف باز هم باید سراغ مبل اسپرت بیایید.

وقتی از انعطاف سخن می گوییم دقیقا منظورمان همین موارد استف چیدمان، شکل، رنگ و طرح و تمامی این موارد درباره ی مبل اسپرت بی نظیر منعطف است.

مبل اسپرت تکی جدید

نمونه ای دیگر، اگر ذهن و سلیقه ای ساختار شکن دارید و خط قرمزی برای انتخاب نمی شناسید. مبل اسپرت یعنی خلاقیت، نوآوری و پدیدآوردن لذت در جان و جهان آدمی. برای یک لحظه قضاوت دیگران از محیط داخلی منزل خود را فراموش کنید، با خود بیاندیشید که واقعا حضور چه مبلمانی شما را شاد می کند و زندگی و زیستن در محیط خانه را برای شما لذت بخش تر می سازد.

شاید نمونه ی تصویری بالا در نگاه اول غیر معمول به نظر برسد، اما بدون شک برای شخصی که از این مبل اسپرت استفاده می کند و آن را سفارش داده، لذتی غیر قابل وصف به همراه دارد.

صحبت همین استف مبل اسپرت از آن دسته مبلمان هایی نیست که رویش روکش قرار دهید و به عنوان دکور استفاده کنید(استفاده ای که ما ایرانیان از مبل استیل می کنیم) و در سمت مقابل بازهم مبل اسپرت را نمی توان مبلمانی نامید که تنها روی آن بتوان راحت نشست یا خوابید(مبل راحتی)، مبل اسپرت یک پکیج یا بسته ی خدماتی و زیبایی شناسی است. مبل اسپرت یک شیوه ی زندگی است، حتی می توان گفت که مبل استیل یک موجود زنده است که فضای دکوراسیون داخلی شما روح می بخشد، اگر برای زیستنِ زندگی خود آماده اید، توصیه می کنیم اولین گام را با افزودن و دعوت از یک دست مبل اسپرت بردارید.

آن طرحی را در منزل خود پیاده سازی کنید که دوست دارید و برای شما لذت و شادی به ارمغان می آوردف چنین طرحی بدون شک زیبا هم خواهد بود.

مبل اسپرت، "لوکس" یا اصطلاحا "لاکچری" هم می شود. مخمل و خز و شکل های استودیویی هم از دل مدل های اسپرت بیرون می آیند. شاهد این مثال، همین تصویر بالا.

اگر بنا به دلیلی(یا دلایلی) نمی توانید در یک فضای رسمی طرح های ساختار شکنانه ی معرفی شده را به کار بگیرید، بازهم مبل اسپرت برای مشکل شما راه حل ارائه می دهد، راه حل هم زیبا و کارکردی است، یک مبل استیلِ باکلاس اما تماما اسپرت.

مبل اسپرت بافت مدل سنگی

مبل اسپرت، یک طبقه بندی رسمی

در این جا تصمیم بر این داریم که طبقه بندی رسمی تری از مبل های اسپرت ارائه دهیم. منظور این که می خواهیم با دیدی کارشناسانه نشان دهیم دقیقا چه امکانات و طرح های مختلفی را می توان از مبل های اسپرت دریافت کرد. به دلیل اهمیت موضوع ناچاریم دوباره از تصویر و گرافیک بهره بگیریم و نشان دهیم که کارها چگونه پیش می رود.

علت اصلی که این کار چالش برانگیز را انجام می دهیم، آشفته بازاری است که فضای فارسی اینترنت درباره ی مبل اسپرت ارائه داده است. امتحان کنید، مبل اسپرت را سرچ کنید و در نتایج کنکاش کنید، نوشته شده مبل اسپرت و یک سری تصویر نامربوط قرار داده شده، اما هیچ تعریف مشخص و مدونی وجود ندارد که این مبل اسپرت دقیقا چیست، چه تفاوتی با مبل استیل دارد، مبل اسپرت و مبل راحتی چه وجوه تمایزی دارند و اموری از این دست.

اگر برای شناخت و سفری دقیق تر به اعماق و ژرفای خلاقیت انسانی آماده اید، با ما همراه باشید. دنیای مبلمان واقعا وسیع است و مبل اسپرت یکی از پرچم داران این پدیده ی جامع الاطراف به شمار می آید. این دسته بندی را برای اولین بار در فضای فارسی اینترنت برای مبل اسپرت ارائه می دهیم. اگر چه کامل نیست، اما شاید در حال حاضر بهترین باشد. باز هم خوشحال می شویم که اگر دستی بر آتش دارید ما را در بهبود این طبقه بندی یاری کنید و نظرات خود را از راه های ارتباطی موجود در اختیار ما قرار دهید.

مبل اسپرت

مبل اسپرت به سبکِ Sectional

این مبل ها همانطور که از نامشان بر می آید قطعه قطعه ساخته می شوند و مثل قطعات لوگو می توانند در حالت های مختلفی در کنار هم قرار بگیرند. اولین نمونه ای که در این قسمت ارائه می دهیم شامل سه قطعه ی اصلی است و کار ایتالیا. به طراحی، دوخت، قابلیت های چیدمان و سایر عوامل و مولفه ها دقت کنید.

این شکل ساده ترین نوع چیدمان این دست مبل اسپرت را نمایش می دهد و می توانید سایر کارهایی که می توان با قطعات این مبل اسپرت انجام داد را تجسم کنید. اما در همین ابتدا لازم می دانیم که آن چه تا قبل از این به صورت پراکنده راجع به مبل اسپرت بیان کرده بودیم را یک بار دیگر به صورت جمع و جور مورد اشاره قرار دهیم.

مبل اسپرت منعطف طراحی می شود(یعنی برای هر شرایطی آماده است و غافلگیری به وجود نخواهد آورد)، مبل اسپرت عملکرد دارد(یعنی اگر چه بسیار زیبا است اما واقعا کارآیی دارد و می توان در لحظه لحظه ی حضور در فضا از آن استفاده کرد، شاید این ویژگی مهم ترین تفاوت مبل اسپرت با مبلمان استیل باشد)، مبل اسپرت به دلیل متریال(Material) درجه یکی که در آن به کار گرفته می شود عمر طولانی و دوام بالایی دارد(تفاوت اصلی این مبل با مبل های راحتی معمولی در همین نکته می تواند باشد).

1_ مبل اسپرت، Sectional دو قطعه ای

مبل اسپرت دو قطعه ای را می توان به صورت چسبیده یا جدا از هم استفاده کرد. این مبل ها که در حالت سرهم یک کاناپه اند و شاید فضایی برای خواب، بسته به لزوم از هم جدا می شوند و تک نفره می شوند(نام آن ها تک نفره است اگر نه از نظر وسعت همان طور که در تصویر قابل مشاهده است می توانند از چند نفر میزبانی کنند).

2_ مبل اسپرت Sectional دو قطعه ای و منحنی

بر خلاف نمونه ی بالا که شکسته کار شده است، گاهی مبل های اسپرت به شکل برش هایی از یک کیک دایره ای شکل کار می شوند. این دست از مبل های اسپرت فوق العاده هستند اگر از قبل فضای لازم برای به کار گیری آن ها اندیشیده شده باشد، یک قالیچه ی گرد، یا اموری از این دست می تواند فوق العاده باشد.

وقتی از مبل اسپرتِ منحنی سخن می گوییم لزوما همین تصویر بالا را مد نظر نداریم، بسیاری دیگر از موارد به این شکل را می توان یافت که ساختار طراحی منظم ندارند و در شکل های هندسی غیر مشخص کار می شوند. اگر از خطوط صاف و خشن دل خوشی ندارید، می توانید مبل اسپرت مورد نظر خود را از بین چنین محصولاتی انتخاب کنید.

تنوع و خلاقیت در طراحی ویژگی اکثریت قریب به اتفاق مبل های اسپرت است. در این مورد خاص اما باید بگوییم که اگر از منظر روانشناسی اشکال و هندسه نگاه کنیم، مبل اسپرت منحنی شاید مناسب ترین انتخاب برای افراد احساسی باشد. دایره، انحنا و مشتقات آن همه بابِ طبعِ افراد احساس است.

مبل اسپرت مدل چری چستر

3_ مبل اسپرت Sectional، دو قطعه ای و نامنظم

دوباره به طرح های شکسته و خطوط صاف هندسی باز می گردیم اما این بار در شکل و ظاهری دیگر. مبل اسپرت Sectional از ایده ی لوگو و سرهم و باز شدن پیروی می کند، همان طور که قطعات لوگو همیشه یکسان نیست، مبل اسپرت هم می تواند قطعات نا همسانی داشته باشد که در کنار هم تشکیل یک هندسه ی نامنظمِ نا متقارن دهد.

قطعِ به یقین می توان گفت که عملکرد کار افزایش می یابد اما اینکه این هندسه از مبل اسپرت مناسب و سازگار با ذائقه ی همه باشد زیاد صادق نیست، انتخاب این دست مبل اسپرت از فرد به فردی متغیر است.

روی هم رفته می توان گفت این یکی از آن طرح هایی است که جان می دهد برای افرادی که از کارهای متقارن فراری هستند و طرح مورد علاقه ی خود را کمی نامنظم طلب می کنند. البته همان طور که مشاهده می شود چنین طرح هایی می توانند راحتی و جلوه ی زیباتری هم به فضای داخلی دکوراسیون شما ببخشند، اگر صحیح به کار گرفته شوند(محل صحیح استفاده از آن ها شناسایی شود).

مبل اسپرت متغیر(دارای تخت)

گاهی دوستداریم بی پروا پاهای خود را دراز کنیم و روی مبل اسپرت خود قرار دهیم، مشکلی نیست، از بین انواع طرح های حاضر در بازار برای مبل های اسپرت نمونه های بی شماری یافت می شوند که به این شکل می توانند بستر استراحت افراد را فراهم سازند.

اگر بخواهیم کمی گستره ی بحث را گسترش دهیم باید سری به دنیای دکوراسیون داخلی بزنیم، توجه داشته باشید می توان با در اختیار داشتن یک مبل اسپرت به این سیاق از میهمانان ناخوانده هم پذیرایی کرد و از این طریق اگر محدودیت فضا دارید نیازی به نگرانی نیست، یک دست مبل اسپرت می تواند کار اتاق مهمان را هم انجام دهد( چه اشکالی دارد مهمان شما Couchsurfing کند؟).

حتی از منظر دکوراسیون داخلی یک کارکرد دیگر هم برای مبل های اسپرت با این طراحی وجود دارد و آن ایجاد تنوع است. اگر از آن دسته آدم هایی هستید که وسط تماشای فوتبال یا فیلم خوابشان می برد، با در در اختیار داشتن این دست مبل اسپرت نیازی به نگرانی نیست، پتوی خود را هم همراه داشته باشید و بدون نگرانی روی مبل دراز بکشید، در انتها اگر بیدار بودید که به تخت خود می روید اگر هم نه، چه باک؟ روی همان مبل اسپرت خود تا صبح به راحتی بخوابید.

از شرح ماجرا می توانید هر بار به اصل موضوع پی ببرید و ما هم تاکید می کنیم تا تاثیر کار را دو چندان سازیم، حضور مبل اسپرت در فضای خانه به معنی واقعی کلمه می تواند کیفیت زندگی را ارتقا داده و شرایط زندگی را در شرایط مختلف دلپذیر سازد، اصلا کارکرد و هدف اصلی یک مبل اسپرت همین است و بس.

مبل اسپرت مدل اقلیما رنگ سفید و قرمز

مبل اسپرت، ورژن اشرافی، استیل، سلطنتی یا کلاسیک

نمی دانیم خاطرتان هست یا نه، اما اشاره کردیم گاهی ظاهر برای انتخاب مبل اسپرت نقش مهمی بازی می کند، یعنی شاید شما واقعا دوست داشته باشید مبل اسپرت خریداری کنید اما یک سری محدودیت های دکوری، کاری و اموری از این دست شما را به سمت خرید مبلمانی رسمی تر سوق دهد.

رویه ی چرمی این نمونه مبل را مد نظر داشته باشید، در ساخت مبل اسپرت از نظر انتخاب جنس هیچگونه محدودیتی وجود ندارد. به علاوه این که جلوه های طراحی را زیر ذره بین قرار دهید. نگاه کنید که تمامی مفهوم(Concept) طراحی مبل اسپرت را در بردارند اما در عین حال شبیه یک فرد کت و شلواری، رسمی، با وقار و با کلاس طراحی شده اند.

همان طور که آدمی با یک تیپ و لباس یکسان در همه جا حضور پیدا نمی کند، گاهی نیاز است تا مبل های اسپرت هم در عین حفظ هویت تغییر لباس دهند و خود را هماهنگ با محیطی که قرار است در آن قرار بگیرند سازند.

مبل اسپرت، قطعاتی کاربردی

این قسمت دوباره گریزی است به موضوع عدم بروز و ظهور محدودیت در طراحی و ساخت مبل اسپرت. هر المانی که زیبا باشد و عملکردی می تواند به عنوان یک مولفه در طراحی و ساخت مبل اسپرت به کار گرفته شود. مدل زیر را نگاه کنید، به معنی واقعی کلمه می توان شبیه لوگو قطعات مختلف را جا به جا کرد و اشکال تازه ای پدید آورد. همین شکل و چیدمان نمایش داده شده را نگاه کنید تا چه اندازه کاربردی است، انگار یک جزیره در میان تلاطمِ پر آشوبِ فضای خانه می تواند شکل بگیرد.

قطعات این دست مبل اسپرت را می توان از هم جدا ساخت و در گوشه گوشه های فضای داخلی و خارجی به کار گرفت، همچنین می توان آن ها را به همین شکل متصل، متمرکز و در یک فضای مشخص و محدود جای داد. مهم نیاز شما در لحظه و پاسخگویی مبل اسپرت در کوتاه ترین زمان ممکن است.

مبل اسپرت مدل چستر فیلد

مبل اسپرت، دو تکه ی کاناپه و تخت

به نظر نمی رسد که این یکی خیلی نیازی به توضیح داشته باشد. اما دوباره اشاره ای کوتاه می کنیم به این بحث که مبل های اسپرت نه در چیدمان محدودیت دارند، نه در رنگ، نه در شیوه ی به کارگیری اعضا و نه در هیچ موضوعی. تصویر شاهد و مهر تاییدی است بر این ادعا که از ابتدای بحث تا به اینجا تکرار شده، مبل اسپرت باید در قالبی زیبا برآورده ساز نیازهای روزمره افراد باشد. شاید یک نفر علاقه به چرت وسط روز و مطالعه ی روزنامه در حالت دراز کش داشته باشد، نیاز شما هر آن چه که باشد مهم نیست، در میان انبوه مدل های مبل اسپرت آن را جست و کرده و راهی برای ارضایش بیابید.

مبل اسپرت، واردات یا تولید داخل؟

هم واردات و هم تولید داخل. در این قسمت قبل از معرفی مدل های خارجی و داخلی نیاز به ارائه ی کمی مقدمات است. از آن جا که برندهای معتبر خارجی همواره توجهات را بیشتر به خود جلب می کنند آغاز کار را با چگونگی واردات مبل اسپرت پیش می بریم و سپس به تولید مبل اسپرت ایرانی ختم می کنیم.

مبل اسپرت وارداتی

مبل اسپرت مانند بسیاری دیگر از وسایل لوکس در مقیاس وسیع و قابل توجهی سالانه وارد کشور مش ده است(منظور سال های معاصر است). هر چه شرایط جهانی و منطقه ای کار را برای ما سخت ساخت(منظور شرایط تحریمی، مشکلات ناشی از خروج ارز و عواملی از این دست است) این پروسه با مشکلاتی مواجه شد و امروزه تنها افراد کمی توانایی ورود محصول با کیفیت را دارند.

منظور از محصول با کیفیت واردات مبل اسپرت از کشورهایی است که در تولید مبلمان و به طور کلی صنعت مد و دکوراسیون داخلی حرفی برای گفتن داشته باشند. یکی از این کشورها بدون شک ایتالیا است. ایتالیایی ها در هر امری که ربطی به طراحی و به خرج دادن صنعت و هنر داشته باشد حرفی برای گفتن دارند. صنعت مبل اسپرت هم از این امر مستثنی نیست و کشور ایتالیا سال به سال مدل های جدیدی برای عرضه در چنته دارد.

مبل اسپرت مدل چسترفیلد زرشکی رنگ

به طور کلی برندهای ایتالیایی در تمامی جهان به عنوان بهترین ها شناخته می شوند، در نتیجه انتظار بی جایی نیست اگر پیش بینی کنیم که ایرانی ها مخاطب دریافت مدل های ایتالیایی باشند(به ویژه اینکه تجربه نشان علی رغم چشم و ابرو، سلیقه ی ما ایرانی ها هم به ایتالیایی ها شبیه است). سخن را کوتاه می کنیم، برای دریافت مدل های ایتالیایی باید سراغ فروشنده ها و وارد کنندگان معتبر را بگیرید، تنها آن ها هستند که می توانند در بازارهای بین المللی حضور موثر داشته باشند و در حجم قابل توجهی ارز جا به جا کنند و سپس محصولات خریداری شده را در یک ساختار هدفمند به داخل ایران وارد سازند. در اینجا لازم است که سطری از تجربه شخصی و تخصصی مبل اسپرت را در اختیار شما قرار دهیم و آن اینکه، "برای خرید محصولات وارداتی ابتدا به تولیدات شخصی فروشگاه نظر کنید." مجموعه ای که با کیفیت تولید می کند، کار درجه یک را می شناسد و اگر بنا به خرید و واردات باشد محصول درجه یک وارد می کند.

بسیار خب، فرض را بر این قرار می دهیم که در این قسمت با مخاطبان مبل اسپرت ایتالیایی مواجهیم و قرار است شمه ای از تولیدات برندهای معتبر این کشور را در اختیار آن ها قرار دهیم.

در میان خیل تولید کنندگان معتبر ایتالیا، انتخاب ما B&B Italia بوده و آن چه در ادامه ارائه می شود محصولات این کمپانی است. کار را خلاصه پیش می بریم، چند محصول ارائه می کنیم و یک جمع بندی چکیده وار از مبل اسپرت ایتالیایی ارائه می دهیم. ما در انتخاب مدل ها هوشیار بوده ایم و کار به گونه ای صورت گرفته که هر مدل نکته ای از نحوه ی ساخت و ویژگی های به کار رفته در مبل اسپرت را نمایش دهد.

در یکی به رنگ توجه کنید و رنگ دیگری را مد نظر داشته باشید، البته مواردی هم وجود دارند که که در قالب یک بسته یا پکیج کامل اصطلاحا همه چی تمام کار شده اند و در طرح، رنگ، زیبایی و احتمالا دوام حرف اول را می زنند.

احتمالا این یکی را نباید گفت اما حقیقت را ارائه می کنیم، توجه داشت باشید محصولاتی که در ادامه تحت عنوان مبل اسپرت خواهید دید ساخت یکی از معتبر ترین برندهای تولید مبل جهان است و نمی توانید انتظار داشته باشید در هر فروشگاهی آن ها را بیابید.

به بیان خودمانی ما این مدل ها را قرار داده ایم تا متر و معیار کیفیِ طراحی و ساخت مبل اسپرت در اختیار شما قرار بگیرد. از این طریق شما می توانید در یک معادله ی ریاضی با سنجش هر مبل اسپرت، نسبت به این نمونه های فوق العاده عیار کیفی آن مبل اسپرت را به دست بیاورید.

مبلمان اسپرت مدل L

مبل اسپرت ایتالیایی

بسیار خب، به نظر می رسد آن چه ارائه شد دوباره مهر تاییدی بود بر گفته هایی که تا به حال راجع به مبل اسپرت ارائه داده ایم. اگر موافق باشید در چند بند بررسی کنیم که مبل اسپرت وارداتیِ ساخت ایتالیا چه ویژگی هایی دارد.

مبل اسپرت ایتالیایی در ساخت هیچ محدودیتی ندارد، انواع اشکال و الگوهای هندسی می توانند خمیر مایه ی ساخت مبل اسپرت ایتالیایی باشند؛

مبل اسپرت ایتالیایی از یک صندلی ساده تا یک کاناپه و دست کامل تغییر ابعاد و تعداد متغیر دارد، همین ویژگی است که میل و رغبت طیف وسیعی از مشتریان را به سمت این محصول سرازیر می سازد. شما هر نیازی داشته باشید در هر مقیاسی قابل پاسخگویی است. یعنی ناچار نیستید برای در اختیار داشتن مثلا تنها یک صندلی دستِ کاملِ 9 نفره تهیه کنید.

مبل اسپرت ایتالیایی تنوع رنگ دارد. این تنوع رنگ نه تنها در دست های مختلف دیده می شود بلکه گاهی در یک دست می توان به وضوح مشاهده کرد که چند رنگ برای المان های مختلف به کار گرفته شده است. در طراحی دکوراسیون مدرن این ویژگی همسنگِ طلا ارزشمند است.

مبل اسپرت L مانند

مبل اسپرت ایتالیایی بر حسب کارکرد و عملکرد ساخته می شود. هر کدام از تولیدات بالا را که نگاه کنید به خوبی مشخص می شود که در ذهن طراح یک کارکرد شکل گرفته و سپس برای پاسخ به آن، این مبل اسپرت را طراحی کرده است. هرچند که قبلا اشاره کرده ایم اما خالی از لطف نیست که دوباره تاکید کنید که مبل اسپرت برای قرار گرفتن در منزل به عنوان دکور ساخته نمی شود، بلکه با دوام و عملکردی مثل یک سرباز آماده ی انجام وظیفه در فضای داخلی منزل یا محیط کار شما است.

ساختار شکنی مبل اسپرت به نه تنها به معنی لاابالی گری نیست، بلکه با وقار و با کلاس است. این که ما مدام می گوییم مبل های اسپرت در قالب کلیشه های معمول گنجانده نمی شوند منظور این نیست که هر ایده ی خامی را می توان ساخت و به عنوان مبل اسپرت مطرح کرد، مبل اسپرت باید همان قدر که یک مبل استیل هیبات و ابهت دارد کار شده باشد، در عین حال کارآ باشد و در شرایط مختلف به صورت انعطاف پذیر بتوان از آن کاربری استخراج کرد.

خرید یک دست مبل اسپرت ایتالیایی به منزله ی ورود نوعی جدید از شیوه ی زندگی یا همان Life Style است. یک نمونه از مواردی که در بالا نمایش داده شده را در منزل یا محیط کار خود تجسم کنید، شیوه ی حرکات و نشستن و وقت گذرانی شما تغییر نخواهد کرد؟ پر واضح است که چرا، تغییر می کند. در نتیجه آن مبل اسپرتی را انتخاب کنید که از نظر روانشناسی به سلیقه ی شما نزدیک است. دوباره می گوییم که مبل اسپرت تنها دکور نیست، واقعا به چگونگی عملکرد آن فکر کنید.

مبل اسپرت مدل Rusrt-Corner

مبل اسپرت ترک

آن چه در این قسمت ارائه شد، خلاصه ای بود از مدل های ایتالیاییِ مبل اسپرت. اگر موافق باشید سری به تولیدات همسایه ی شمالی خودمان، ترکیه بزنیم. ترک ها در زمینه های مختلف حضور ویژه و پر رنگی در ایران دارند و اگر سریال هایشان را در نظر نگیریم، تقریبا هر محصولی که از ترک ها وارد کرده ایم کیفیت قابل قبولی دارد. نسل بعدِ عثمانی از قضا دستی هم بر آتش طراحی و ساخت مبل اسپرت دارد، بله ترک ها مبل های اسپرت بی نظیری می سازند. هدفی که از ارائه ی مدل های مختلف مبل اسپرت(در اینجا ترکی) داریم، علاوه بر آشنایی با شیوه های تولید خلاقانه، تاکید بر این مساله است که مبل اسپرت دنیایی است وسیع که در چارچوب های کلیشه ای نمی گنجد. بسیار خب، این شما و این مدل های مبل اسپرت ساخت ترکیه. درتوضیحات آمده اما توجه کنید که چگونه فرهنگ و باورِ بومی جایگاه والایی در طراحی مبل اسپرت ترک دارند.

همان طور که مشاهده می کنید طرح مبل اسپرت ترکی بیش از آن که شبیه به کارهای راحتی باشد، در راستای اشرافی گری مبل استیل است. اما بازهم طراحی انعظاف پذیر، بادوام، زیبا و عملکردی در دستور کار بوده و نتیجه هم در قابِ زیبایی شناسی و هم ار بعد کارآیی بی نظیر است.

می دانید چه چیزی تصویر بلا را زیبا جلوه می دهد؟ هماهنگی مبل اسپرت با رنگ و فضایی که از قبل خلق شده بوده است. وقتی به تصویر نگاه می کنیم انگار این مبلمان دقیقا برای چنین دکوراسیونی طرح شده بوده اند و چرا که نه؟ اصلا هدف از ارائه ی تنوع بی نظیر در مدل های مبل اسپرت همین است، قرار است

رنگ و بو، جلوه و اثری خاص در فضا ایجاد کنند به گونه ای که نتوان یک دستت مبل اسپرت را با هیچ المان دیگری تعویض کرد.

نمونه ی دیگری را مشاهده می کنید که در ارتفاع کم اما وسیع، بسیط و طویل طرح و اجرا شده. البته هوشمندی طراح دکوراسیون داخلی این پروژه را هم باید مورد اشاره قرار داد، نگاه کنید در انتخاب رنگ و چیدمان چطور عملکرده که مبل اسپرتِ قرار گرفته، هم با کف، هم رنگ دیوارها و هم میز و صندلی سمت راست تصویر(صندلی های سیاه و میز سفید) هماهنی دارد.

بحث خوبی است و در اینجا اشاره ای هرچند کوچک به آن می کنیم، اگر قرار است از مبل اسپرت بهترین استفاده و بهره را ببرید، توصیه می کنیم که قبل از انتخاب و سفارش نهایی حتما با یک طراح دکوراسیون داخلی حاذق و کارکشته مشورت کنید. اگر هم اعتقادی به این کار ندارید، حداقل تصاویر و مشخصاتی از محل پروژه ی خود آماده کنید و در هنگام سفارش نهایی با فروشنده مبل اسپرت مشورت کنید، معمولا افرادی که در زمینه ی فروش مبل اسپرت فعالیت دارند خود تا حدودی از طراحی داخلی و چیدمان دکوراسیون داخلی سر رشته دارند. چنین مواردی است که تفاوت یک عکس ژورنال از چیدمان یک دست مبل اسپرت را در مقایسه با موارد معمولِ غیر حرفه ای رقم می زند.

فراموش نکنید در این راه ما هم کنار شما هستیم، اگر برای خرید و مشاوره ی مبل اسپرت نیاز به یک هم صحبت داشتید می توانید روی ما حساب کنید.

مبل اسپرت شیک و دو رنگ

اگر سطرهای بالا را دقیق و با حوصله مطالعه کرده باشید حتما می توانید حدس بزنید که چه ویژگی این دست مبل اسپرت سبب شده تا در بین انتخاب های ما قرار بگیرد. تفاوت طرح و رنگ بین میز، کاناپه و تکِ قرمز را نگاه کنید. در واقع درباره ی مبل اسپرت می توان گفت که تفاوت اصلی این نوع مبلمان عدم همسانی اجزا و تکرار یک الگوی تکراری است. اگر یک دست مبل استیل را به عنوان مثال نگاه کنید، از میز کوچک عسلی گرفته تا کاناپه ی 3 نفره، همه از یک الگو پیروی می کنند، یعنی یک طرحِ ثابت در مقیاس های متنوع بزرگ و کوچک می شود.

اما مبل اسپرت اینگونه نیست، یعنی در یک ست کاملِ مبل اسپرت، هر عضو به تنهایی روح دارد و می تواند مستقل استفاده شود، در عین حال زمانی که این اجزا کنار هم قرار می گیرند، یک کل واحد را شکل می دهند. مثال اگر بخواهیم بزنیم، باید بگوییم یک دست مبل اسپرت دقیقا شبیه یک تیم فوتبال عمل می کند، تعدادی بازیکن تیم را تشکیل می دهند، اما هر یک با خصوصیات مختلف و البته شرح وظایف گوناگون عمل خواهند کرد.

مبل اسپرت دقیقا چنین وضعیتی دارد، در نتیجه اگر شرایط داخلی شما(چه در منزل و چه در محیط کا) ایجاب می کند که از یک مبلمان کاربری های متفاوتی طلب کنید، آن گاه چاره ای ندارید جز این که سراغ مبل اسپرت بیایید، فقط توجه داشته باشید که در تشخیصِ نیاز اشتباه عمل نکنید و متناسب با آن چه در ذهن داشته اید مبل اسپرت انتخاب کنید.

نکته ی دیگر که در کارهای ترک دیده می شود تاکید بر طراحی ساده است. اما همین سادگی بی ریا و عاری از پیچیدگی در نهایت اتمسفری ایجاد می کند که این چنین بدون حضور هیچ المان اضافه ای و تنها با سه تکه مبل اسپرت، آن قدر زیبا است که نمی توان چشم از آن برداشت(به ترکیب رنگ مبل و کوسن ها توجه داشته باشید).

این هم کار آخری که از نمونه های مبل اسپرت ترکیه انتخاب کرده ایم. اگر موافق باشید با نقد این تصویر و این دست مبل اسپرت به کل، پرونده ی مبل ترک و وارداتی را ببندیم. تا اینجا نمونه های فراوانی از ایتالیا و ترکیه را نمایش دادیم و ذیل هر کدام توضیح و شرح به تفصیل نگاشتیم.

اما با این تصویر می توان کار را به نتیجه رساند که مبل اسپرت محدودیت ظاهر ندارد، یک مبل اسپرت می تواند در قامت کارهای سلطنتی نمایش داده شود و یا نزدیک به مبلمان راحتی باشد، مهم کارایی و زیبایی است. تصویر بالا را نگاه کنید، کار نه راحتی است و نه استیل، اما در فضایی بین آن دو حرکت می کند، اصلا

مهم نیست، مهم این است که این مبل اسپرت زیباست، با دوام است، کارآیی فراوانی دارد و برای تماشا ساخته نشده، در یک کلام، مبل بالا چیزی است که ما از یک "مبل اسپرت" می خواهیم.

حال از آن جا که به طور کلی این جهان غرب است که اقدام به ساخت و تولید مبل می کند و به نوعی در این امر پیشرو است، سعی کردیم ابتدا به تولیدات این بازار بپردازیم و سپس با ذهنی باز تر سراغ مبل های اسپرت ایرانی برویم.

مبل اسپرت جدید مدل

مبل اسپرت، ساخت وطن

از ترکیه و ایتالیا گفتیم، به نظر می رسد که سهم بازار واردتی را داده ایم و حالا نوبت به خودمان است. قبل از این که وارد مصداق شویم و نمونه تولیدات مبل اسپرت ایرانی را به شما نمایش دهیم لازم است یک نکته را بیان کنیم. توجه داشته باشید مبل اسپرت ایرانی دو بخش کلی دارد. اول این که هنرمندی خلاق، طرحی می زند متناسب با نیازهای ایران، یا همسان و همساز با ذائقه ی ایرانی، طرحی که سنت و رنگ های ایرانی را به الزامات دنیای مدرن دوخت کرده، در این شرایط است که یک "مبل اسپرت ایرانی" از صفر تا صد خلق شده. حالت دوم اما که بروز و ظهور بیشتری دارد، شرایطی است که شما یا خود تولید کننده ی مبل اسپرت در ژورنال های خارجی طرح و نقشی را دیده و با خود تصمیم به بازآفرینی آن کار می گیرد. در هر دو صورت تفاوتی ندارد، کار ساخت ایران است، با این تفاوت که یک مبل ایده را از نمونه های موجود گرفته و دیگری چشم به طرح و نقش سنتی ایرانی دارد.

در نتیجه تا حدودی تکلیف ما نسبت به مبل اسپرت ایرنی روشن می شود. اگر می خواهیم کارهای خلاقانه ی ایرانی ببینیم اوضاع به یک شکل است(بیشتر باید سراغ گالری و تولیدکننده های لوکس باشیم) و اگر به دنبال بازآفرینی طرح های معتبر خارجی با کالای ایرانی و هنر و صنعت تولید کننده های ایرانی هستیم شرایط در معادله ای دیگر قرار می گیرد. یعنی باید طرح را انتخاب کنیم و سراغ صنعتگری برویم که کار را می شناسد، به روز است و می تواند با کیفیت طرح های غربی را باز آفرینی کند.

اگر موافق باشید برای هر مورد در قالب گرافیک و تصویر چند نمونه ارائه دهیم و در همان جا شرح دهیم برای در اختیار گرفتن یک دست مبل اسپرت ایرانی از هر بخش چه اقداماتی را باید صورت دهید.

مبل اسپرت ایرانی، محصول خلاقیت ایرانی

توصیه ی ما این است که اگر به دنبال سفارش این دست از مبل های اسپرت هستید، یا ابتدا تمامی المان های طراحی داخلی فضای خود را فراهم آورید و سپس اقدام به سفارش مبل کنید و یا ابتدا مبل اسپرت خود را بر مبنای ظاهر و کاربری هایی که برایش در نظر گرفته اید سفارش دهید و سپس سایر المان ها را با آن هماهنگ کنید.

انتخابی به غیر از این دو مورد می تواند ناهمسانی و ناهماهنگی در طراحی داخلی منزل شما به وجود بیاورد.

به بیان دقیق تر شاید اگر مبل اسپرت بالا را به طور انفرادی مشاهده می کردید چنین تاثیر و جلوه ای در چشم شما به وجود نمی آمد. اما قرار گرفتن این مبل اسپرت زیر آن تابلوی زیبا، هماهنگی رنگ مبل اسپرت با پیانوی آبی سمت چپ تصویر و تابش نور خورشید از پنجره ی سمت راست روی گل های کار شده روی روکش این مبل اسپرت همه و همه در به وجود آوردن این تصویر زیبا سهم داشته اند.

یکی از راه هایی که می توانید طرح مبل اسپرت خود را به طور اختصاصی و منحصر به فرد انتخاب کنید سفارش مبل اسپرت بر مبنای قالی دست باف ایرانی است که در اختیار دارید. چه رنگ، چه طرح و چه شکل هندسی مبل اسپرت می تواند در هماهنگی با فرش ایرانی طراحی شود.

به یک نکته ی جالب در این تصویر توجه کردید؟ دست مبل اسپرت دو شکل مجزا دارد، اما در عین حال یک هارمونی زیبای شکلی بین این دو عضو بر قرار است

مبل اسپرت ال رنگ تیره

مبل اسپرت ایرانی، بازآفرینی نمونه های بین المللی

دو نمونه از خلاقیت ایرانی در تولید مبل اسپرت را با هم مشاهده کردیم و حالا نوبت به بررسی هنر صنعتگری ایرانیان در زمینه ی تولید طرح و نقش و نگارهای غربی می رسد. هر چند در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد اما این کار چیزی است شبیه به مراجعه ی شما به خیاط، کاری زیبا را در یک ژورنال می بینید، می پسندید، سفارش می دهید و تحویل می گیرید، پر واضح است که کیفیت محصول دریافتی شما وابسته به عیار تجربی و کیفی و تعهد خیاط به کار است.

سفارش مبل اسپرت به یک کارگاه در ایران دقیقا بر همین اساس پیش می رود. باید طرح خود را از بین نمونه های مشهور انتخاب کنید، سلیقه به خرج دهید، بررسی کنید، مقایسه کنید و در نهایت با مراجعه به یک تولیدی مبل قدرتمند محصول مورد نیاز خود را سفارش داده و تحویل بگیرید. البته واضح است که خود فروشگاه های بزرگ هم نمونه های باز آفرینی شده ی برندهای مشهور را در اختیار دارند.

نمونه ی بالا یک دست مبل اسپرت ایرانی ارائه می دهد. اگر در بین نمونه های ترک و به خصوص ایتالیایی دقت کرده باشید به خوبی متوجه شباهت این طرح با کارهای موجود در آن ها می شوید. اما هنری که به خرج داده شده حضور زردِ ایرانی و ایجاد هماهنگی رنگ مبل اسپرت با اتمسفر کلی فضا است

این مبل اسپرت فوق العاده کار شده، در عین حالی که بازآفرینی طرح های مشهور جهانی است، فوق العاده ایرانی است. به استفاده از آن صندوقچه به عنوان میز توجه کنید، رنگ متمایل به قرمز چرم مبل اسپرت، هماهنگی این المان ها با هم، به معنی دقیق کلمه بی نظیر است.

در واقع بحث را به این شکل به پایان می بریم، اگر تاکید و پافشاری به بازآفرینی نمونه های خارجی به دست تولیدکننده های ایرانی دارید، همواره به خاطر داشته باشید که مبل اسپرت را باید به نوعی سازگار یا بومی سازی کنید. این امر کار ساده ای نیست و نیازمند مطالعات مقدماتی فراوان است، اما یک متخصص مبل اسپرت می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

مبل اسپرت، شیوه های چیدمان

چیدمان مبل یکی از مسائل مهم است که در اولین گام های انتخاب هر نوع مبلمانی در ذهن خریدار تبدیل به یک چالش بزرگ می شود. در این قسمت سعی می کنیم با کشیدن سرک به متدهای بزرگان طراحی داخلی این مساله را شفاف سازیم که از چه الگوهایی می توان در چیدمان دست های مختلف مبل اسپرت بهره برد.

برای این کار هم طبقه بندی های مختلف و گوناگونی وجود دارد، اما راه ما وارد شدن از مسیر و و شکل پلان منزل است.

به سیاق هر بار قبل از ورود رسمی به نکات چیدمان مبل اسپرت یک نکته را به صورت کلی بیان می کنیم، توجه داشته باشید چیدمان مبلمان بر حسب یک نقطه یا فعالیت کانونی صورت می گیرد. یعنی چیدمان باید برآورده سازِ یک نیاز باشد. گاهی مبل اسپرت به دور یک میز قهوه خوری چیده می شود، گاهی قرار است بستری باشد برای تماشای تلویزیون، گاهی استراحت و بحث و گفت و گو مد نظر است و خلاصه هر بار یک عامل سبب گرداوری المان های مختلف مبل استیل خواهد بود.

چیدمان مبل اسپرت در فضاهای کوچک با پلان مربعی

کاناپه رو به روی تلوزیون قرار می گیرد و دو مبل اسپرت تک نفره در کنار آن و روبه روی کاناپه، میز هم که در میانه نقش کانونی را بازی خواهد کرد. این نحوه ی چیدمان مبل اسپرت بیشتر در پلان های مربعی کارکرد خواهد داشت

چیدمان مبل اسپرت در فضای کوچک(مستطیلی)

اگر چنین محیطی در اختیار دارید می توانید در دست مبل اسپرت خود دو کاناپه سفارش دید و آن ها را به صورت موازی رو به روی هم قرار دهید. برای بر آورده ساختن توازن در محیط داخلی کافی است در منتهی الیه شمالی و جنوبی فضا هم بسته به سلیقه دو یا یک مبل تک قرار دهید.

این نوع چیدمان مبل اسپرت که بسیار محبوب است حول یک میز شکل می گیرد و محل نمایشگر تلوزیون در ضلعِ متقاطع با کاناپه ها است. از این طریق همه می توانند در یک فضا هم به نمایشگر تسلط داشته باشند و هم گرداگرد یک میز تبادل نظر کنند.

مبل اسپرت کلاسیک

چیدمان مبل اسپرت(مستطیلی، حالتی دیگر)

کاری که پلان قبل انجام دادیم یادآور چیدمان مسجدی بود، در این مورد اما یک حالت دیگر برای چنین فضاهایی ارائه می دهیم، اگر میل دارید که از فضا کاربری های مجزایی دریافت کنید و علاوه بر دست مبل اسپرت خود یک دست میز و صندلی هم قرار دهید باید بگوییم این کار هم شدنی است اما به یک شرط، باید یکی از کاناپه ها را کوچک تر انتخاب کنید. به تصویر بالا خوب نگاه کنید تا بهتر متوجه مطلبی که می گوییم بشوید.

چیدمان مبل اسپرت، حالتی انقلابی!

هیچکدام از مواردی که تا به اینجا ارائه داده ایم به کار شما نمی آید؟ بسیار خب، یک طرح انقلابی برای مبل اسپرت شما در نظر گرفته ایم. دو کاناپه را پشت به پشت بچینید، با این کار مکان فعالیت های فضای

داخلی خود را به دو قسمت مجزا تقسیم می کنید، یک طرف مختص تلوزیون می شود و سمت دیگر مخصوص معاشرت و نوشیدن و بگو و بخند.

سخن پایانی پیرامون چیدمان اینکه موارد ارائه شده برای چیدن مبل اسپرت تنها 4 مورد کلی بودند، یعنی بسته به پلانی که در اختیار دارید می توانید شیوه و روش های جایگزین دیگری را انتخاب کرده و به کار بگیرید. اما یک نکته مهم است. اگر از پیش برای چیدمان محیط خود برنامه ریخته اید، واقعا نمی توان سرسری سراغ انتخاب و سفارش مبل اسپرت رفت، حتما انتخاب خود را بر مبنای چیدمان و اولویت هایی که در نظر دارید انجام دهید.

مبل اسپرت، نکات ضروری در هنگام خرید

تا به اینجا انواع مبل اسپرت را معرفی کردیم، کارکردهایی که مبل اسپرت در مکان های متفاوت می تواند داشته باشد را بر شمردیم، انواع مبل های حاضر در بازار داخلی را بررسی کردیم و در آخر گریزی به بحث چیدمان مبل اسپرت در فضاهای داخلی داشتیم. به نظر می رسد که مقدمات آن قدر بوده اند که بتوانیم به بحث خرید و سفارش مبل اسپرت ورود کنیم.

اول از هر چیز مشخص کنید که سراغ "سفارش" یک مبل اسپرت می روید یا قرار است از بین نمونه های حاضر در فروشگاه ها کار خود را "انتخاب" کنید. در صورتی که قرار بر سفارش ساخت است چاره ای نیست جز این که نمونه ای که در نظر دارید، یا تصویرش را در جایی دیده اید را در اختیار یک تولید کننده ی کارکشته قرار دهید و محصول خود را دریافت کنید.

واضح است که برای سفارش باید سراغ چه تولید کننده هایی بروید و قبل از این هم اشاره کردیم، اما در این جا روی یک نکته ی مهم دیگر دست می گذاریم، تخصص در ساخت مبل اسپرت بسیار ضروری است. به دلیل تمام ویژگی هایی که بیان شده و می دانید، ساخت مبل اسپرت منحصر به فرد است. نمی توان از تولید کننده ای که در حوزه ی استیل و راحتی فعالیت دارد انتظار داشته باشید که لزوما مبل اسپرت خوبی هم تولید کند. در نتیجه در صورتی که حتی کاملا نسبت به مدل انتخابی اطمینان دارید، اکیدا توصیه می کنیم که نمونه کارهای قبلی فروشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید.

ریزه کاری ها، دوخت، نحوه ی انتخاب تجهیزات و بسیاری دیگر از مولفه ها هستند که تنها در یک نمونه ی عملی عیارشان قابلیت ارزیابی دارد.

مبل اسپرت مدل کایوب

حالت دوم اما انتخاب از بین نمونه های موجود است. در این حالت دو گزینه دارید. انتخاب از بین تولیدات وارداتی و برندهای بین المللی یا محصولات شبیه سازی شده یا اورجینال ساخت داخل. اگر قرار است برند خارجی انتخاب کنید که تنها باید سراغ پخش کننده های بین المللی را بگیرید. شاید سطرهای پیش رو راجع به مبل اسپرت خیلی به چشم همکاران جالب نباشد اما واقعیت این است که واردات مبل اسپرت آن قدر پیچیدگی دارد که نمی توان باور کرد یک فروشگاه محلی می تواند از پس از آن برآید. اگر هنوز منظور را متوجه نشده اید باید بگوییم واردات مبل اسپرت نیاز به داشتن نماینده و نمایندگی در بازارهای بین المللی مبل، جابه جایی سطح کلان ارز، ثبت سفارش، نظارت بر روند و چگونگی واردات محصول و اموری از این دست دارد، در نتیجه می توان گفت که انگشت شمارند وارد کننده های مبل اسپرت و باید سراغ آن ها را در بین حرفه ای ها گرفت.

در نقطه ی مقابل شاید علاقه به تولیدات ملی داشته باشید(که الحق در بسیاری از موارد کیفیت قابل قبولی ارائه می دهند)، بسیار خب، مشکلی نیست، در این مورد می توانید روی تمامی تولید کننده های مبل اسپرت حساب باز کنید، اما مهم این است که نمونه های کار شده ی قبل آن تولیدی یا فروشگاه را حتما و حتما مشاهده و بررسی کنید. توصیه ی اکید می کنیم این امر را جدی بگیرید زیرا بسیار مشاهده شده که کیفیت محصول تحویل شده با آن چه مورد ادعا بوده از تفاوت های بنیادی داشته است.

سخن را کوتاه می کنیم و توصیه ی خود را در دوبند چکیده وار ارائه می دهیم، اگر قصد خرید مبل اسپرت دارید حتما موارد زیر را رعایت کنید:

سعی کنید روی اعتبار فروشگاهی که از آن خرید می کنید وسواس داشته باشید، فروشگاه اینترنتی تخت طاووس با سابقه و اعتبار خود را به خطر نمی اندازد و همواره محصولات با کیفیت، مناسب و استاندارد ارائه می کند(حتی اگر به قیمت خرید گران تر تمام شود اصالت و کیفیت ارزشش را دارد)

اگر تصمیم دارید که مبل اسپرت خود را از فروشگاه یا تولیدی های محلی و کمتر شناخته شده تر تهیه کنید حرفی نیست، اما این توصیه را از ما داشته باشید که قبل آن با یک متخصص مبلمان یا حداقل یک فرد آشنا به امور مبل اسپرت و دکوراسیون داخلی مشورت کنید).

مبل اسپرت، جمع بندی ویژگی ها و خصوصیات

مبل اسپرت را اینگونه معرفی کردیم که در عین زیبایی، کارایی دارد و عملکرد ارائه می دهد. به معنی واقعی کلمه هم در تصاویر و مثال های بصری که آورده شد این امر مشهود بود. اما اگر بخواهیم در انتهای بحث دقیق تر بررسی کنیم که مبل اسپرت چه ویژگی هایی دارد که این کونه فراگیر است و مورد اقبال عموم باید روی این نکته دست بگذاریم که مبل اسپرت می تواند در تمامی فضاها به کار گرفته شود. یعنی اینکه تفاوتی ندارد شما در یک قصر زندگی کنید یا یک آپارتمان 50 متری کوچک، برای تمامی این فضاها امکان ساخت و سفارش مبل های اسپرت وجود دارد و از این مهم تر اینکه یک مبل اسپرت می تواند تمام و کمال هماهنگ و متناسب با شرایط فضای شما عمل کند.

مبل اسپرت مدل چری چستر

مورد دومی که پرچم مبل اسپرت را در ایران بالا نگه داشته است، امکان ارائه ی مدل های به روز و سال به سال است. چارچوب بازی که یک مبل اسپرت دارد نسبت به سایر مدل های مبل این قابلیت بی نظیر را ایجاد می کند که سال به سال طرح و نقش و رنگ های جدید در بازار حضور داشته باشند. برای همین شما همواره می بینید که نوشته شده مبل اسپرت2018 یا مبل اسپرت 1397 و نوشته هایی از این دست، اما اگر کسی چنین عنوانی را برای یک دست مبل استیل به کار برد احتمالا در تخصص او شک خواهیم کرد، زیرا مبل استیل و سایر مدل های بر خلاف مبل اسپرت درگیر کلیشه و قالب های ثابتی هستند.

اگر بخواهیم بحث را به همین منوال ادامه دهیم باید بگوییم که مبل اسپرت علاوه بر این که در تمامی متراژ ها و کاربری ها به کار گرفته می شود، در یک فضا هم کارکردی چندگانه و منعطف دارد. به بیان دقیق تر شما می توانید برای اتاق خواب خود، پذیرایی، نشیمن و هر فضایی که احتیاج دارید مبل اسپرت مناسب سفارش دهید. این ویژگی هم عنصر دیگری است که در محبوبیت مبل اسپرت تاثیر فراوان داشته است.

و اما در اینجا روی اصلی ترین ویژگی دست می گذاریم، قیمت و شرایط اقتصادی. مبل اسپرت از منظر اقتصادی یکی از به صرفه ترین انتخاب هایی است که شما می توانید داشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک دست مبل استیل خریداری می کنید لزوما در تمامی شرایط نمی توانید از این مبل های استفاده کنید، یا مبل های راحتی معمولا به دلیل ساختاری که دارند عمر کوتاهی را در خدمت منزل شما خواهند بود، اما مبل اسپرت چنین محدودیت هایی را ندارد. در قیمت های معقول ارائه می شود، در هر مکان و هر شرایطی می توان از آن استفاده کرد و بهره گرفت و از همه مهم تر این که مبل اسپرت به دلیل لزوم به کارگیری لوازم و مواد درجه یک معمولا عمر بسیار طولانی دارد.

نتیجه ی این توصیفات می شود این که مبل اسپرت انتخابی است اقتصادی، زیرا یک پکیج کامل ارائه می دهد، کیفیت، زیبایی، کارایی، دوام و انعطاف در استفاده. حالا با اطمینان می توانیم روی این نکته تاکید کنیم که انتخاب مبل اسپرت در کنار تمامی ویژگی های مطلوب، یک انتخاب اقتصادی هم به شمار می آید.

مبلمان اسپرت رنگ ترکیبی

مبل اسپرت، انتخاب من برای خلق شادی

برای حسن ختام کمی از مصداق و بررسی فنی مبل اسپرت فاصله می گیریم و روی به یک نوشته ی خودمانی می آوریم. در ابتدا اشاره کردیم که حضور مبل از هر نوع آن(در این جا مبل اسپرت) می تواند ابعاد مختلف زندگی آدمی را تحت تاثیر قرار دهد. چیزی که ما از آن به شیوه و سبک زندگی یاد کردیم به معنی واقعی وجود دارد و امری است واقعی. تفاوتی ندارد که یک خانواده ی کامل باشیم یا فردی مجرد، شادی و شادابی دکوراسیون داخلی محل زندگی و کار ما می تواند روح و روان ما را کیفیتی والا ببخشید و ما را در برابر ناملایمات زندگی واکسینه کند.

اگر علاوه بر شرایط جسمی برای روح و روان خود هم اهمیت قائلید، حتما توصیه می کنیم به طور جدی افزودن یک المان یا مولفه از مبل اسپرت را در دستور برنامه های خود قرار دهید. تصویر زیر را نگاه کنید و پس از آن چشمان خود را ببندید، می توان این شادی، لبخند، گذران وقت یک خانواده در کنار هم را روی وسیله ای دیگر به جز کاناپه ی یک مبل اسپرت تجسم کرد؟

اگر شما هم مثل ما شیفته ی مبل اسپرت هستید بسیار خوشحال می شویم که پس از این مقاله بتوانیم درباره ی مبل اسپرت، شرایط خرید، نکات مهم و تاثیرگذاری در خرید و فروش مبل اسپرت و هر آن چه که به نظر شما جالب است مکالمه داشته باشیم. لطف کنید و نظرات خود را در اختیار ما قرار دهید، همچنین در صورتی که سطرهای بالا نتوانسته به سوالات شما پاسخ درخور و مناسب دهد، خوشحال می شویم که با ما تماس بگیرید و سوال خود را مطرح کنید. مبل اسپرت تخصص ما است و خواهیم کوشید که تمامی اطلاعات مربوط به این مبلمان را برای شما فراهم آوریم.

نظرات (4)

  1. یوسف صادقی

سلام اگه امکان داره ادرس بدید تا از نزدیک ببینیم

 

سلام دوست گرامی، آدرس فروشگاه:اتوبان خلیج فارس(قم) بعد از عوارضی تهران خروجی کاشانک به سمت قیصر آباد خيابان شهيد اسماعيلي كوچه بن بست سوم غربی صنایع چوبی تخت طاووس.
بازدید حضوری با تخفیف طلایی ویژه پنجشنبه و جمعه هر هفته از ساعت 10:30 صبح تا...

سلام دوست گرامی، آدرس فروشگاه:اتوبان خلیج فارس(قم) بعد از عوارضی تهران خروجی کاشانک به سمت قیصر آباد خيابان شهيد اسماعيلي كوچه بن بست سوم غربی صنایع چوبی تخت طاووس.
بازدید حضوری با تخفیف طلایی ویژه پنجشنبه و جمعه هر هفته از ساعت 10:30 صبح تا 9:30 شب را از دست ندید.
از مبل های راحتی دیدن فرمایید

ادامه مطلب
 
  1. عبادی

قیمت مبل اسپرت چنده واینکه نمونه کاراسپرت اگر ترکیب رنگ قرمز و زرد دارید بفرستیدممنون میشم

 
  1. فروشگاه تخت طاووس    عبادی

سلام وقت بخیر
قیمت مبل های اسپرت از یک میلیون و پانصد هزار تومان شروع میشه تا بیست میلیون تومان .
تمامی کارهای که در صفحه بالا مشاهده می کنید به رنگ قرمز و زرد هم تولید می شود. لطفا در تلگرام به شماره 09129630185 پیغام بدهید یا با شماره...

سلام وقت بخیر
قیمت مبل های اسپرت از یک میلیون و پانصد هزار تومان شروع میشه تا بیست میلیون تومان .
تمامی کارهای که در صفحه بالا مشاهده می کنید به رنگ قرمز و زرد هم تولید می شود. لطفا در تلگرام به شماره 09129630185 پیغام بدهید یا با شماره 02155266112 تماس حاصل کنید تا عکس تمامی مدل ها با لینک کانال تلگرام براتون ارسال شود.
سوال دیگری هم بود از طریق همین کامنت یا تماس در خدمت هستیم.

ادامه مطلب
 
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 22:30

تلگرام تخت طاووس

کارشناس فروش تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 51 تخت طاووس

شماره تلفن: 02146084205 _ 09129630185

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page