فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02155266112
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

مبل استیل ایرانی منبت دار

مهمترین مزیت استفاده از مبلمان، تضمین سلامت زانوهاست. چرا که زاویه بین ساق پا و ران نباید از 90 درجه کمتر و یا بیشتر شود. این بهترین حالت قرار گیری پاست. به همین دلیل پزشکان نشستن روی مبل را سفارش می کنند. اکنون در کشور در تمامی استان ها و شهرها انواع مبلمان من جمله مبل استیل، مبل کلاسیک، مبل راحتی و... تولید شده شده و در اختیار مردم قرار می گیرد جالب این که همین مبلمان در مدل های متنوع از خارج از کشور نیز وارد می شوند. اما در مورد مبل استیل لازم است بدانید که مبل استیل ایرانی منبت دار زیباترین و شیک ترین نوع مبلمان سلطنتی به حساب می آید که نسبت طرح های خارجی خود برتری داشته و نقوش منبت کاری شده روی آن را فرهنگ ما تطابق بیشتری دارد.

مبل استیل منبت دار

تاریخچه منبت کاری روی چوب در ایران:

طرح های زیبایی که بر روی مبل استیل ایرانی منبت دار دیده می شود نتیجه زحمات منبت کارانی است که در تولیدی تخت طاووس با ابزارهای خود و همچنین با نهایت ظرافت، طرح هایی را روی چوب کنده کاری می کنند. اگر بخواهیم به بررسی ریشه تاریخی این هنر ایرانی بپردازیم لازم است بدانید که آثار منبت کاری به خوبی در تخت جمشید و شوش دیده شده و از پس از آن هنرمندان به توسعه فعالیت های خود پرداختند. کم کم این هنر وارد ساخت انواع ضریح و تابلو شد تا این که در زمینه ساخت مبلمان نیز ایده منبت کاری روی چوب توانست تحولی عظیم را وارد تجارت و ساخت مبلمان نماید و الان ما شاهد مبل استیل ایرانی منبت دار با طرح های بسیار زیبا و شکیل هستیم.

لاوست استیل ایرانی منبت دار

نحوه ایجاد طرح در مبل استیل ایرانی منبت دار:

حتما این سوال برای شما نیز پیش خواهد آمد که این طرح های زیبا و گاها بسیار ظریف چگونه بر روی چوب ایجاد می شوند. همان گونه که می دانید در مبل استیل ایرانی منبت دار علاوه بر تاج مبل این امکان وجود دارد که بسته به ذوق و سلیقه سازنده مبلمان، طرح هایی بر روی دسته و پایه های مبل نیز پیاده شود اما لازم است بدانید که این طرح ها باید تفاوت هایی را یکدیگر داشته باشند تا نمای مبلمان زیباتر به نظر برسد. به هر حال زمانی که منبت کار می خواهد بر روی چوب مبل استیل ایرانی منبت دار نقوشی را کنده کاری نماید باید به ترتیب مراحل زیر طی شود:

ابتدا منبت کار باید طرح مورد نظر رانتخاب کرده و روی چوب نقاشی کند. در مبل استیل ایرانی منبت دار تنوع طرح و نقش های که استفاده می شود بسیار بالاست. این طرح ها می تواند ظریف و ریز و یا درشت باشد و جالب است بدانید که میزان ظرافت نقوش در مبل استیل ایرانی منبت دار بر روی قیمت مبل تاثیر خواهد گذاشت چرا که پیاده سازی طرح های ظریف و کوچک به دقت و زمان بیشتری نیاز داشته و در نتیجه قیمت را افزایش خواهد داد. به همین دلیل است که در زمانی که می خواهید مبل استیل ایرانی منبت دار باید علاوه بر توجه به زیبایی طرح های منبت کاری شده، به ظرافت آن ها دقت داشت تا برآورد قیمت کنید.

در مرحله بعدی منبت کار باید با استفاده از مغار منبت کاری روی خطوط را برش دهد. این طرح ها باید در جهت راه چوب باشد تا در زمان منبت کاری، کنده کاری با سهولت انجام شود.

صندلی های تک نفره استیل ایرانی منبت دار

در این زمان محدوده طرح اولیه مشخص شده است الان برای راحتی در فرم دادن به طرح باید حدود 3-2 میلیمتر اطراف طرح را خالی نمود. میزان این عمق بستگی دارد که تا چه اندازه می خواهند طرح را برجسته کنند. در مبل استیل ایرانی منبت دار حتما ملاحظه کرده اید که در برخی از قسمت های یک مبل، طرح ها برجسته تر از قسمت های دیگر است. این به دلیل همین عمق خطی است که اطراف طرح ایجاد می شود. معمولا در منبت کاری گل ها برای برجسته تر شدن گل باید عمق خط را بیشتر نمود.

با توجه به این که اکنون طرح به طور کامل از زمینه جدا شده است الان باید از مغار ریزتر برای فرم دهی بهتر به طرح ها استفاده نمود. توجه داشته باشید که هر چه طرح های مبل استیل ایرانی منبت دار ظریف تر باشد باید به مراتب مغارهای کوچک و کوچک شوند تا نهایت به ظرافت مورد نظر رسید.

در نهایت ابتدا بر روی طرح یک سمباده کشی کامل انجام داده و با با کوچک ترین اندازه مغار، طرح ها را اصلاح می کنند تا آن چه از ساخت مبل استیل ایرانی منبت دار مد نظر دارند به دست بیاید.

صندلی های تک نفره استیل ایرانی منبت دار

انواع سبک منبت کاری در طراحی مبل استیل ایرانی منبت دار:

اگر در زمان خرید مبل استیل ایرانی منبت دار دقت کرده باشید متوجه خواهید شد که در میان برخی مدل ها، تفاوت های فاحشی میان طرح های منبت کاری شده وجود دارد و این به دلیل سبک های منبت کاری است که در مبل استیل ایرانی منبت دار استفاده می شود که در این قسمت به بررسی هر یک خواهیم پرداخت:

 استفاده از سبک حکاکی در مبل استیل ایرانی منبت دار

برخی از نقوشی که بر روی چوب مبل استیل ایرانی منبت دار طراحی شده است حالت فرو رفته دارد چرا که از سبک حکاکی در ایجاد آن استفاده شود. به عبارت دیگر در سبک حکاکی باید چوب را گود برداری نمود و طرح ها د فرورفتگی های چوب ایجاد می شوند.

مبل استیل ایرانی منبت دار رنگ نسکافه ای

 استفاده از سبک برجسته نمایی در مبل استیل ایرانی منبت دار

اما مدل دیگر از نقوش که بر روی چوب مبل استیل ایرانی منبت دار دیده می شود دقیقا بر عکس سبک حکاکی است به این معنا که ابتدا طرح بر روی چوب کشیده شده و حال باید اطراف طرح را گود برداری نمود تا طرح مورد نظر برجسته به نظر برسد.

استفاده از سبک پیکر تراشی در مبل استیل ایرانی منبت دار

زیباتری نوع نقوشی که مبل استیل ایرانی منبت دار با استفاده از سبک پیکر تراشی به دست می آید. در این مدل باید چوب ها را کاملا تراشید و به جز نقوض و طرح ها، چوب اضافی باقی نمایند.

در میان هر سه سبک نام برده، سبک پیکر تراشی به دقت و زمان بیشتری نیاز دارد به همین دلیل مبل استیل ایرانی منبت دار که براساس سبک پیکر تراشی ساخته می شوند قیمت بیشتری داشته و البته نمای زیباتری هم خواهد داشت.

تک نفره های استیل ایرانی منبت دار رنگ نسکافه ای

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 21

تلگرام تخت طاووس اینستاگرام تخت طاووس

کارشناس فروش تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دوم دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 70  تخت طاووس

شماره تلفن: 02155266112 _ 09129630185

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page