تلفن فروشگاه تخت طاووس

 فروشگاه تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02146084205
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

طرح کابینت آَشپزخانه

تولید کابینت متوقف شده و هیچ مدلی برای فروش موجود نمیباشد. لطفاً به هیچ وجه تماس نگیرید

(0 votes, average 0 out of 5)

ارائه تنوع گسترده در طرح کابینت آَشپزخانه، به علت اهمیت این عنصر در چیدمان و دکوراسیون آَشپزخانه است. آشپزخانه یکی از مهم ترین فضاهای منزل است که اعضای خانواده به ویژه خانم ها زمانی از روز را برای تهیه غذا و ... در آشپزخانه سپری می کنند؛ به همین دلیل چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه بسیار مورد توجه افراد و طراحان قرار دارد.

در طراحی دکوراسیون آَشپزخانه، کابینت از مهم ترین عناصر است که مورد توجه قرار می گیرد و در نظر بیننده جلب توجه می کند؛ به همین علت تنوع گسترده از طرح کابینت آشپزخانه هر سال توسط طراحان و سازندگان ارائه می شود.

طرح کابینت آَشپزخانه

با انتخاب یک طرح زیبا و مناسب از کابینت برای آَشپزخانه، می توان فضایی زیبا و منحصر به فرد در آَشپزخانه ایجاد کرد که علاوه بر زیبایی برای آشپزخانه، بر زیبایی فضای منزل هم تاثیرگذار است. به ویژه در آَشپزخانه به سبک اپن، زیبایی کابینت، تاثیر زیادی بر کل فضای منزل دارد.

طرح کابینت آشپزخانه مدرن و طرح کابینت آشپزخانه کلاسیک یکی از دسته بندی هایی است که می توان از طرح های موجود در بازار در نظر گرفت.

در این مطلب می خواهیم عوامل موثر بر انتخاب طرح کابینت، طرح کابینت آشپزخانه مدرن، طرح کابینت آشپزخانه کلاسیک، متریال مورد استفاده برای اجرای طرح کابینت آشپزخانه و ....را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم می خواهید برای سفارش کابینت اقدام کنید و می خواهید اطلاعات کاملی از طرح کابینت آشپزخانه داشته باشید، با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر انتخاب طرح کابینت آشپزخانه

برای انتخاب طرح کابینت آشپزخانه عوامل زیادی باید مورد توجه طراحان، سازندگان و خریداران قرار بگیرد؛ در انتخاب طرح کابینت اولین عامل که باید مورد توجه قرار بگیرد، سبک چیدمان و اجزاء آشپزخانه است؛ برای آَشپزخانه به سبک کلاسیک، می توان از طرح کابینت کلاسیک استفاده کرد و برای آشپزخانه به سبک مدرن، باید از طرح کابینت مدرن استفاده کرد. این هماهنگی، فضایی زیبا برای آشپزخانه ایجاد می کند.

از دیگرعوامل که بر انتخاب طرح کابینت آشپزخانه تاثیر گذار است، فضایی است که مورد نیاز است؛ برخی از افراد برای کابینت آشپزخانه نیازمند فضای زیادی هستند؛ برای فراهم کردن فضای زیاد کابینت، برای آَشپزخانه ای با ابعاد و فضای کم، می توان از طرح کابینت قدی استفاده کرد.

 در نظر گرفتن جایگاه سینک ظرفشویی، یخچال و اجاق گاز از دیگر عواملی است که بر طرح کابینت آشپزخانه تاثیرگذار است. در برخی از طرح ها، سینک و اجاق گاز، در کابینت جزیره در نظرگرفته می شود و در بعضی از طرح ها، جایگاه سینک و اجاق گاز در کابینت های کناری در نظر گرفته می شود.

قبل ار اجرا و ساخت کابینت، رنگ و جنس کابینت نیز در طراحی کابینت در نظرگرفته می شود؛ برای انتخاب جنس کابینت، عواملی مانند سبک کابینت و میزان هزینه مورد نظر و سلیقه، تاثیرگذار است. برای انتخاب رنگ کابینت نیز عواملی مانند رنگ سایر عناصر به ویژه کفپوش و دیوار آشپزخانه و ابعاد آشپزخانه در نظر گرفته می شود. در آشپزخانه هایی با ابعاد کوچک، باید از رنگ های روش در طراحی کابینت در نظر گرفت و برای آشپزخانه با ابعاد بزرگ می توان رنگ های روشن و رنگ های تیره مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده از رنگ های روشن برای آَشپزخانه با ابعاد کوچک، موجب بزرگ نمایی در ابعاد آشپزخانه می شود.

طرح کابینت آَشپزخانه مدرن

طرح کابینت آَشپزخانه مدرن

اصول و قوانین زیادی برای کابینت آشپزخانه مدرن وجود دارد؛ با در نظرگرفتن و رعایت اصول، می توان فضایی زیبا برای آشپزخانه مدرن فراهم کرد.

با توجه به زندگی شهری، تمایل برای داشتن فضایی ساده و شیک، بر ایجاد و گسترش سبک مدرن تاثیرگذار بوده است. سادگی و شیکی از ویژگی های سبک مدرن است. در سبک مدرن هیچ نشانه ای از تجملات وجود ندارد. سادگی سبک مدرن مورد استقبال افراد زیادی قرار دارد.

آَشپزخانه به سبک مدرن نیز در سالهای اخیر با استقبال زیادی رو به رو بوده است. برای فراهم کردن آشپزخانه در سبک مدرن، انتخاب کابینت مدرن از مهم ترین و ضروری ترین مراحل است. ویژگی کابینت در سبک مدرن، سادگی است. در این سبک کابینت هیچ نشانه از حاشیه ها و منبت کاری های کابینت در سبک کلاسیک وجود دارد. درب کابینت مدرن، صاف و بدون حاشیه و بدون برآمدگی است. در طرح کابینت آَشپزخانه مدرن، دستگیره ها باید مورد توجه قرار بگیرد؛ نوع دستگیره باید متناسب با سبک مدرن انتخاب شود. سادگی، خطوط مستقیم، طول زیاد و عرض کم از ویژگی های دستگیره کابینت در سبک مدرن است. بلند تر بودن دستگیره های کابینت، فضایی مدرن تر برای آشپزخانه ایجاد می کند. با توجه به ساده بودن درب کابینت مدرن، دستگیره زیبایی و جلوه ای خاص برای کابینت ایجاد می کند؛ بنابر این میتوان برای زیباتر شدن دکوراسیون آشپزخانه با کابینت مدرن، از دستگیره های کشیده و براق فلزی استفاده کرد.

در طرح کابینت آَشپزخانه مدرن، رنگ های خنثی  و سرد بسیار پرکاربرد است. رنگ خاکستری، رنگ سفید، رنگ آبی از رنگ های سردی است که در کابینت مدرن بسیار استفاده می شود.

اما برخی از افراد علاقه مند به ایجاد فضای گرم برای آشپزخانه هستند؛ این افراد می توانند با ترکیب رنگ چوب و سایر رنگ ها، فضایی گرم در آَشپزخانه ایجاد کنند.

ترکیب رنگ و ایجاد کنتراست رنگ نیز از ایده ها و نوآوری هایی است که در طرح کابینت آَشپزخانه مدرن پرکاربرد است؛ از ویژگی های سبک مدرن امکان استفاده از رنگ های شاد و متفاوت می باشد. همچنین رنگ مشکی نیز در طرح کابینت آَشپزخانه به سبک مدرن بسیار پرکاربرد است. در آشپزخانه با فضای کوچک، رنگ مشکی در کنار سایر رنگ ها مانند سفید استفاده می شود؛ اما در آشپزخانه با ابعاد بزرگ، رنگ مشکی می تواند به تنهایی استفاده شود. در این صورت باید برای ایجاد تضاد، رنگ دیوارها روشن باشد.

متریال مورد استفاده در کابینت آَشپزخانه مدرن، چوب است؛ چوب طبیعی و یا ام دی اف در این سبک کابینت مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که در انتخاب، هزینه کابینت برایشان دارای اولویت نیست می توانند از چوب استفاده کنند و از زیبایی و کیفیت آن بهره ببرند؛ اما با توجه به هزینه بالای چوب، کاربرد ام دی اف، به علت هزینه مناسب و تنوع گسترده رنگ با استقبال زیادی از سوی خریداران و طراحان رو به رو می باشد. ام دی اف در ساخت کابینت از دوام و استحکام لازم برخوردار است.

در طرح کابینت آشپزخانه مدرن، متریال هایگلاس نیز از متریال های پرطرفدار است؛ در ساخت این متریال مغز ام دی اف و یک روکشی پلاکسی گلاس استفاده شده است که شفاف و براق است؛ این متریال به علت زیبایی و تنوع گسترده رنگ و طرح با استقبال زیادی رو به رو شده است.

در اجرای طرح کابینت آشپزخانه در سبک مدرن، می بایست نورپردازی مورد توجه قرار بگیرد؛ در این سبک با نورهای مخفی و لامپ های ال ای دی، نورپردازی ایجاد می شود.

طرح کابینت آشپزخانه کلاسیک

طرح کابینت آشپزخانه کلاسیک

بعضی از افراد برای چیدمان منزل خود، سبکی لوکس و تجملی می پسندند؛ بسیاری از این افراد برای چیدمان و دکوراسیون منزل از سبک کلاسیک استفاده می کنند؛ پرکاربرد ترین متریال مورد استفاده در دکوراسیون کلاسیک چوب است؛ سبک کلاسیک و استفاده از چوب، فضایی مجلل فراهم میکند؛ با توجه به اهمیت هماهنگی میان عناصر یک چیدمان، برای خانه ای با سبک کلاسیک، باید فضای آشپزخانه را نیز در سبک کلاسیک در نظر گرفت و با توجه به اهمیت کابینت در آشپزخانه، انتخاب طرح کابینت آشپزخانه کلاسیک، برای تکمیل این چیدمان لازم و ضروری است. کابینت چوبی در طرح کابینت آَشپزخانه کلاسیک بسیار دیده می شود. یرای طراحی این سبک از کابینت، قرینه سازی و استفاده از ابزار برای تاج های کابینت از رایج ترین طرح ها می باشد. جنس چوب و همچنین درب هایی که برجسته است و برروی آن حکاکی و منبت کاری شده است، از ویژگی های بارز این سبک ازکابینت است.

یکی از انواع طرح کابینت آَشپزخانه کلاسیک، کابینت رومی است. طراحی این سبک، با الهام از ستون های بناهای رومی می باشد و معماری به سبک رومی را تداعی می کند؛ برای طراحی کابینت در سبک رومی، معمولا در قسمت های دیگر آَشپزخانه نیز از ستون هایی بلند استفاده می شود که در هماهنگی با کابینت ها، زیبایی منحصر به فردی ایجاد کند.

اجرای کابینت کلاسیک به دلیل استفاده از چوب، و همچنین با توجه به زمانی که برای حکاکی ها و کار دست روی آن نیاز است، هزینه ای زیاد بر افراد تحمیل می کند. چوب های راش، گردو، بلوط و .... در کابینت چوبی استفاده می شود و انتخاب آن می بایست بر اساس موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی باشد.

امروزه برای کاهش هزینه استفاده از چوب در این سبک از کابینت، متریال ممبران به کاربرده می شود. در طرح کابینت آشپزخانه کلاسیک با متریال ممبران، توسط دستگاه سی ان سی (CNC)، بر روی کابینت حکاکی صورت می گیرد. استفاده از ممبران از یک سو و استفاده از دستگاه سی ان سی برای حکاکی از سوی دیگر، بر کاهش قیمت کابینت آشپزخانه در سبک کلاسیک تاثیر زیادی دارد و مقرون به صرفه می باشد.

در طرح کابینت آشپزخانه به سبک کلاسیک، نورپردازی بسیار مورد توجه است؛ همچنین در این سبک، نورپردازی متمایز از نورپردازی آشپزخانه در سبک مدرن است؛ در این سبک میتوان با استفاده از لوستر های بلند نور پردازی زیبا و شیک ایجاد کرد که متناسب با چیدمان کلاسیک باشد.

متریال استفاده شده در طرح کابینت آشپزخانه

متریال مورد استفاده برای اجرای طرح کابینت آشپزخانه

متریال های مختلف در طرح کابینت مورد استفاده قرار میگیرد؛ با توجه به طرح کابینت، متریال های مختلف توسط طراحان انتخاب می شود. در برخی از طرح ها، جنس بدنه و جنس درب کابینت یکسان است و در برخی طرح ها برای پایین آوردن هزینه، در بدنه و درب ها متریال های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

از زیباترین و لوکس ترین متریال ها که در طرح کابینت به ویژه کابینت کلاسیک مورد استقبال قرار دارد، چوب است؛ به کاربردن چوب در کابینت علاوه بر ایجاد فضایی گرم، فضایی زیبا و لوکس ایجاد می کند. چوب گران ترین متریالی است که در ساخت کابینت استفاده می شود؛ به همین دلیل افراد زیادی علی رغم زیبایی منحصر به فرد چوب، تمایلی به استفاده از چوب در کابینت ندارند. برخی از افراد هم برای کاهش هزینه، از ام دی اف برای بدنه کابینت و از چوب برای درب ها استفاده می کنند.

در طرح کابینت آَشپزخانه به ویژه کابینت مدرن، ام دی اف پرکاربردترین متریال است. به علت تنوع گسترده طرح و رنگ ام دی اف، محبوبیت این متریال در میان طراحان و خریداران زیاد است؛ زیرا این تنوع این امکان را فراهم می کند که بتوان برای هر سبک و رنگ آشپزخانه ای از ام دی اف استفاده کرد. مقاومت، هزینه مناسب و تنوع رنگ، از مزایای کاربرد این متریال است.

ام دی اف انواع مختلفی دارد؛ ام دی اف مات و براق یکی از دسته بندی هایی است که می توان از ام دی اف داشت. هایگلاس، یکی از انواع ام دی اف است که در مغز آن ام دی اف به کار رفته و پوششی از پلاکسی گلاس بر روی آن قرار گرفته است؛ پلاکسی گلاس جلوه ای شفاف و براق برای کابینت ایجاد می کند. هایگلاس هزینه ای بیشتر از ام دی اف برای ساخت کابینت بر خریدار تحمیل می کند. و برای نگهداری آن نیز اصول بیشتری باید در نظر گرفته شود. زیرا هایگلاس نسبت به ام دی اف در مقابل خط و خش آسیب پذیر تر است.

کاربرد هایگلاس، فضایی شیک و خاص برای آَشپزخانه ایجاد می کند؛ تنوع گسترده ای از متریال هایگلاس در بازار موجود است. از مهم ترین ویژگی های کابینت هایگلاس، انعکاس نور است؛ به ویژه با به کاربردن هایگلاس سفید در آَشپزخانه، فضایی باز و پرنور در آشپزخانه ایجاد می شود. کابینت هایگلاس دارای سطحی صاف و صیقلی می باشد و نمای ساده و شیک در آشپزخانه ایجاد می کند.

یکی از متریال هایی که امروزه در طرح کابینت آَشپزخانه استفاده می شود؛ چرم است؛ در این طرح، روکشی از چرم بر روی درب کابینت اجرا می شود و بسیار خاص و منحصر به فرد است.

کابینت فلزی امروزه رواج زیادی ندارد؛  این امر می تواند ناشی از زنگ زدگی، سروصدای کابینت فلزی و .... باشد؛ در مواردی برای کاهش هزینه از فلز در بدنه کابینت استفاده می شود و برای درب ها ام دی اف به کار برده می شود.

انواع طرح کابینت آَشپزخانه

تولید کابینت متوقف شده و هیچ مدلی برای فروش موجود نمیباشد. لطفاً به هیچ وجه تماس نگیرید

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 22:30

تلگرام تخت طاووس

کارشناس فروش تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 51 تخت طاووس

شماره تلفن: 02146084205 _ 09129630185

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page