خرید مبل چستر
09129630185مشاوره رایگان خرید سرویس خواب و مبل
فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02155266112
  • 7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم

خرید مبل چستر

مبل چستر، نوعی مبل سنتی و مجلل است که مورد توجه معماران داخلی قرار گرفته است. مبل چستر را می توان هم برای دکوراسیون سلطنتی و هم برای دکوراسیون مدرن استفاده کرد. بسیاری از افراد نمی دانند که مبل چستر چیست و چه کارایی هایی دارد؟ به همین دلیل این مطلب را نوشتیم تا شما را با مبل چستر و نکات مهم برای خرید مبل چستر آشنا کنیم.  بعد از این نوشته شاید به فکر خرید یک مبل چستر بیفتید؛ بنابراین تا انتهای نوشته همراه ما باشید.

خرید مبل چستر

مبل چستر چیست؟

مبل چستر فیلد یا مبل چستر، مبلی زیباست که برای انواع خانه ها و انواع دکوراسیون ها مناسب است. از ویژگی های مبل چستر، دسته های تنومند و پشتی های کوتاه آن است. معمولا روی مبل چستر دکمه دوزی های عمیقی انجام شده است و با چرم یا پارچه های ضخیم روکش می شوند. اگر دیدید که ارتفاع دستی مبل با پشتی مبل برابر است و در یک سطح قرار دارند، بدانید که آن مبل، مبل چستر است. در گذشته از مبل چستر برای خانه های سلطنتی و درباری استفاده می شد؛ اما امروزه استفاده از آن هیچ محدودیتی ندارد و در هر خانه ای می توان از مبل چستر استفاده کرد.

در قسمت نشیمن این مبل از فوم سرد استفاده شده است و به همین دلیل است که راحتی بسیار عالی و مقاومت خوبی دارد.

انواع کلاسیک این مبل لبه های برگشته و گردی دارند؛ اما برای چیدمان مدرن، انواع صاف و مستطیلی و ساده تر مبل چستر وجود دارد.

امروزه مبل چستر بیشتر به عنوان مبل راحتی شناخته می شود. به دلیل ظاهر زیبا و دلنشین مبل چستر، در مکان های مهم مانند نمایش ها و گفتگوهای تلویزیونی و نشست های خبری از مبل چستر استفاده می شود.

تاریخچه مبل چستر

ریشه طراحی مبل چستر در انگلستان است و طرحی بسیار قدیمی به شما می رود. تاریخچه ساخت مبل چستر به اواسط قرن 18 میلادی برمی گردد. فردی به نام Philip Stanhope (فلیپ استون ‌هوپ) از خاندان چستر فیلد، مبل چستر را با طرحی خاص ساخت. فیلیپ استون هوپ تصمیم داشت مبلی بسازد که یک نجیب زاده بتواند به صورت شق و رق روی آن بنشیند و احساس راحتی کند. مبل ساخته شده توسط فیلیپ استون هوپ، پشتی های کوتاهی و دسته های محکمی داشت. پارچه مبلی نیز به وسیله دکمه به مبل متصل شده بود. او فهمید مبلی که ساخته است بسیار راحت بوده و افراد از نشستن روی آن احساس رضایت می کنند. مبل چستر در آن زمان در ابعاد بزرگ تولید می شد و با چرم ها و پارچه های مخملی تیره روکش می شد. مبل چستر برای مبله کردن کاخ ها، قصرها و دیگر بناهای باشکوه استفاده می شد. در عصر ویکتوریا، در خانه تمام نجیب زادگان اشرافی حداقل یک مبل چستر یافت می شد. گفته می شود که زیگموند فروید از مبلهای چستر برای استراحت بیمارانش استفاده می شد.

پیکربندی مبل چستر از دیرباز تا کنون تغییری نکرده است، اما رنگ پارچه، نوع پارچه، رنگ بدنه و بعضی از خصوصیات دیگر مبل تغییر کرده است تا بتواند رضایت و توجه مخاطبان بیشتری را به خود جلب کند.

خرید مبل چستر

نحوه ساخت مبل چستر

برای ساخت مبل چستر که یکی از زیباترین و پرکاربردترین انواع مبل است، این مراحل طی می شود:

ابتدا چوبی که قرار است مبل با آن ساخته شود، مشخص می شود. چوب راش، چوب صنوبر و دیگر چوبهای محکم و زیبا برای ساخت مبل چستر مناسب هستند.

سپس اندازه های مبل روی تخته های چوبی مشخص می شود و بعد از آن، چوب برای برش خوردن به کارگاه چوب بری و تراش کاری می رود.

در مرحله بعد باید به هم چسپاندن تکه چوبها و ساختن پایه مبل انجام شود.

قسمت داخلی پایه مبل را با پلاستیک ضدآب می پوشانند تا در اثر رطوبت خراب نشود.

قسمت بیرونی پایه مبل را با رنگهای مختلف، رنگ آمیزی می کنند.

پس از آن، نشیمن گاه مبل با فوم و تشک پوشانده می شود. تشک های مبل چستر معمولا از فوم سرد هستند که قابلیت تحمل وزن بالایی دارند و بعد از نشستن و برخاستن به سرعت به شکل اولیه خود در می آیند.

روکش مبل چستر به وسیله دکمه ها به فوم مبل متصل می شوند. روکش های مبل چستر معمولا چرم طبیعی، چرم مصنوعی یا دیگر انواع پارچه های ضخیم است.

در آن قسمتهایی از مبل که امکان دوخت وجود ندارد، با چسپ و منگنه عملیات چسپاندن پارچه به مبل انجام می شود.

در نهایت نیز در قسمت زیرین و پنهانی مبل چستر، پارچه دوخته می شود و پایه های مبل سر جایشان متصل می شوند.

بعد از اتمام فرآیند ساخت مبل چستر، آن را با ورقه های بزرگ پلاستیک فشرده می پوشانند تا آسیبی نبیند و افرادی که برای خرید مبل چستر به فروشگاه ها می روند بتوانند مبل چستر دلخواهشان را با زیباترین شکل ممکن خریداری کنند.

مبل چستر برای چه فضاهایی مناسب است؟

شما باید بدانید مبل چستر برای چه خانه هایی مناسب است و بعد از آن اقدام به خرید مبل چستر کنید. توجه داشته باشید که مبلمان چستر فیلد فقط مختص خانه های بسیار مجلل و اشرافی نیست؛ بلکه این مبل برای دکوراسیون داخلی مدرن نیز بسیار شیک و زیبا است. مبل چستر با اینکه سنتی و مجلل است، طبق مد روز است و سلیقه امروزی ها مبل چستر را با کمال میل می پذیرد. بسیاری از افرادی که از مبل چستر در دکوراسیون خانه خود استفاده کرده اند، بیان می کنند که مبل چستر به فضای خانه آنها زیبایی، برجستگی، تازگی و تمایز بخشیده است.

مبل چستر، معروف ترین طرح مبل در جهان است. تنوع مبل چسترهای موجود در بازار بسیار زیاد است و افرادی که برای خرید مبل چستر به فروشگاه ها می روند، این موضوع را به خوبی درک می کنند. تنوع مبل چستر در شکل دسته های مبل، جنس پارچه های رومبلی، رنگ بدنه مبل، راحتی نشیمن گاه مبل و دیگر موارد است.

زمانی مبل چستر از به فراموشی سپرده شده بود؛ اما این روزها مبل چستر با قدرتی بیشتر از گذشته برگشته و بسیاری از افراد را به خود علاقه مند کرده است.

می توانید مبل چستر را در اتاق نشیمن منزل خود قرار دهید، می توانید مبل چستر را در اتاق های مخصوص گفتگو بگذارید یا از آن برای مبله کردن اتاق های خانه استفاده کنید.

خرید مبل چستر

آیا می توان مبل چستر را در خانه های کوچک قرار داد؟

مبل چستر برای خانه های کوچک بسیار مناسب است؛ زیرا جمع و جور است و با انواع دکوراسیون ها هماهنگ می شود. وجود مبل چستر در اتاق باعث صمیمی تر شدن فضای اتاق می شود. می توانید صمیمانه روی مبل چستر بنشینید و با خانواده خود به گفتگو بپردازید.

مبل چستر چرمی وقار و متانت خاصی به فضاهای رسمی می بخشد. اگر مبل چستر را در کتابخانه خود قرار دهید، می توانید در زمان مطالعه روی آن بنشینید و بدون اینکه حس خواب آلودگی به شما دست بدهد، کتاب بخوانید.

اگر خانه شما به سبک سنتی چیده است، مبل چستر خریداری کنید؛ زیرا مبل چستر ریشه ای سنتی دارد و با دکوراسیون سنتی به خوبی هماهنگ می شود. اگر خانه شما به شکل مدرن چیده شده است، باز هم می توانید از مبل چستر در خانه خود استفاده کنید. مبل چستر برای آپارتمان های دنج و کوچک مناسب است و برای نشستن افراد فضای راحتی را فراهم می کند.

وقتی چرم و تخته های چوبی در هم می آمیزد و مبل چستر ساخته می شود، ترکیبی از راحتی، زیبایی و خاص بودن حاصل می شود.

مزایای خرید مبل چستر و استفاده از آن

مبل چستر محدودیت استفاده ندارد و برای دکوراسیون سلطنتی، مدرن، فانتزی و اسپرت قابل استفاده است.

هنگام نشستن روی مبل چستر احساس راحتی خواهید کرد.

مبل چستر برای فضاهای کوچک مناسب است.

مبل چستر، یکی از پرطرفدارترین انواع مبل در دنیا است.

برای ساخت مبل چستر از سبک های مختلفی استفاده می شود.

انواع مبل های چستر با تنوع در طرح و رنگ وجود دارند.

ظاهر مبل چستر دلنشین است و به خانه زیبایی می بخشد.

کاناپه های چستر به صورت یک نفره، دو نفره و سه نفره در بازار موجود است.

مبل چستر برای منازل، ادارات، مطب های پزشکی، سازمان ها، دفاتر شخصی و نمایشگاه ها بسیار مناسب است.

خرید مبل چستر

کشورهای سازنده مبل چستر

اصالت مبل چستر به کشور انگلستان بر می گردد و انگلیسی ها، این مبل را نوستالژیک و وطنی می دانند؛ با این حال کشور ایتالیا نیز در ساخت مبل چستر شهرت فراوانی کسب کرده است. خلاقیت و طراحی خاص مبل چسترهای تولید شده در ایتالیا باعث محبوب تر شدن این مبل زیبا شده است. بعضی افراد بر این اعتقاد هستند که ایتالیا در طراحی مبل چستر از رقیب خود یعنی انگلستان پیشی گرفته است. برترین تولید کننده های ایتالیایی توانسته اند از پسِ مراحل سخت و پیچیده ساخت مبل چستر بربیایند و مبلی زیبا و بی نظیر به بازار عرضه کنند. طراحان انگلیسی برای اینکه از رقیب خود بتواند جلو بزند، سعی بر ایجاد تغییرات و اعمال نوآوری داشته است؛ اما باز هم نتوانست به پای طراحان و سازندگان ایتالیایی برسد.

دلیل مزیت مبل چستر ایتالیایی بر مبل چستر انگلیسی:

تمامی مراحل تولید مبل چستر ایتالیایی تولید دستی است؛ یعنی از صفر تا صد تولید محصول توسط هنرمندان و با دست انجام می شود.

تولید کلاف و رویه کوبی مبل های چستر هیچ گونه پیچیدگی خاصی ندارد.

نسبت به سایر محصولات، مبل چستر ایتالیایی به صرفه تر از مبل چستر انگلیسی است.

انگلیسی ها برای تولید مبل چستر هزینه های زیادی متحمل می شوند؛ در حالی مه در ایتالیا این اتفاق نمی افتد.

علاوه بر ایتالیا، دیگر کشورها مانند هند، ترکیه، چین و... نیز به تولید مبل چستر اقدام کرده اند. مبل چستر تولید شده توسط هند، لایه های زیادی دارد و با استفاده از چوبهای ریز ساخته می شوند. بیشتر مبل های چستر ساخته شده در هند با چرم های طبیعی و مصنوعی روکش می شوند.

اگر دیدید که مبل چستر بوی خوبی می دهد و عطرآگین است، بدانید که در هنگام ساخت آن از عطرهای فرانسوی برای خوشبو کردن بدنه و روکش مبل استفاده شده است. خرید مبل چستر خوشبو باعث معطر شدن فضای خانه و نشاط اهالی خانه می شود.

مهم ترین معیارها در ساخت مبل چستر، رعایت استاندارد، راحتی و زیبایی مبل است.

در ایران نیز بعضی از تولیدی های مبل و سرویس خواب، اقدام به تولید مبل چستر کرده اند. خرید مبل چستر از تولیدی، باعث می شود پول کمتری بپردازید. به علاوه خرید مبل چستر از تولیدی به شما کمک می کند تمام مدلهای ساخته شده توسط تولیدی را از نزدیک ببینید و مبل چستر دلخواهتان را همانجا انتخاب و خریداری کنید.

انواع چرم های مورد استفاده برای روکش کردن مبل چستر

بیشتر اوقات مبل چستر با روکش چرم مشاهده می شود؛ اما چرم تنها رومبلی نیست و از پارچه های مخمل و پارچه های ضخیم نیز برای روکش کردن مبل های چستر استفاده می شود. هرکدام از این روکش ها ویژگی هایی دارند که در ادامه مطلب با آنها آشنا خواهید شد. چرم متالیک و براق، مبل چستر را در دسته مبل های فوق مدرن قرار می دهد و برای فضاهای بسیار مدرن مناسب است.

خرید مبل چستر

مزایای استفاده از چرم برای روکش کردن مبل چستر

چرم، الیافی گرم است که نفس می کشد و به خانه حسی خاص و بی نظیر می بخشد. مبلها با روکش چرمی برای مکانهای رسمی و سازمانهای مهم بسیار مناسب است. معمولا افراد خرید مبل چستر چرمی را به دیگر گزینه ها ترجیح می دهند. دلیل این انتخاب، خاص بودن چرم و نگهداری آسان آن است. لکه های آب و چای به داخل مبل چرمی نفوذ نمی کند و با یک دستمال به راحتی از سطح مبل پاک می شوند. چرم به دلیل براق بودن سطح آن، ظاهری زیبا دارد و برای محیط های مدرن و کلاسیک مناسب است. مبل چستر با چرم سفید، بهترین گزینه برای فضاهای صمیمی و استفاده های معمولی است و برای استفاده در مهمانی های سطح بالا همتا ندارد. یکی از مزایای مهم مبل چستر چرمی این است که با واکس چرم تمیز و براق می شود و نیازی به شست و شو و... ندارد. چرم محصولی طبیعی است و ویژگی های نهفته بسیاری در خود دارد که بسیاری از افراد را شیفته خود کرده است. بسیاری از افراد به این دلیل مبل چرمی را انتخاب می کنند که چرم، برخلاف دیگر پارچه ها، چین و چروک نمی خورد. دوام و ماندگاری مبل های چرمی از مبل های پارچه ای بیشتر است.

معمولا چرمی که روی مبل چستر کشیده می شود، چرم پوست گاو است؛ اما گاهی اوقات از چرم مصنوعی نیز برای روکش کردن مبل چستر استفاده می شود. در ادامه مطلب با ویژگی های هرکدام از این دو مورد آشنا خواهید شد.

مبل چستر روکش شده با چرم طبیعی

برای تولید چرم طبیعی، حیوانات را شکار کرده و از پوست آنها چرم تولید می کنند. چرم مناسب برای مبلمان از پوست گاو تهیه می شود؛ اما برای اینکه چرم گاوی مناسب روکش کردن مبلمان باشد، باید تحت پردازش قرار بگیرد. رنگ چرم طبیعی پر از سایه و روشن است؛ به همین دلیل اگر به پوست بدن یک گاو قهوه ای نگاه کنید، تمام بدن او قهوه ای یکدست نیست! فرآیند پردازش چرم طبیعی به این صورت آغاز می شود. در ابتدا رنگ دانه به چرم تزریق می شود، سپس رنگ به سطح چرم اسپری می شود و بعد از آن با یک محافظ، پوشش داده خواهد شد. مزیت این فرآیند این است که لکه های طبیعی چرم کمتر می شود و مقاومت آن بیشتر می شود. مراقبت از چرم رنگ خورده آسان تر از نگهداری چرم رنگ نخورده است. وقتی بتوان چرم طبیعی را رنگ آمیزی کرد، گزینه های موجود برای انتخاب رنگ مبل چستر نیز بیشتر می شود. بعضی از رنگهای موجود برای رنگ کردن چرم، انعطاف پذیری و نرمی چرم را افزایش می دهد. در بازار مبل، مبل های چستر روکش شده با چرم طبیعی، در سه رنگ زرشکی، قهوه ای و مشکی وجود دارند. در انتهای رنگ آمیزی چرم، یک ضد لک سبک را نیز روی چرم می پاشند تا تمیز کردن لکه ها آسان تر انجام شود.

خرید مبل چستر

مبل چستر روکش شده با چرم مصنوعی

چرم مصنوعی از پلاستیک و مشتقات نفتی و در کارخانه ساخته می شود. چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعی جذابیت و قیمت کمتری دارد. اگر هنگام خرید مبل چستر دیدید که مبل چستر ساخته شده با چرم طبیعی از مبل چستر ساخته شده با چرم مصنوعی گران تر است، تعجب نکنید! این موضوع به دلیل چرم به کار رفته در رومبلی مبلهای چستر است. یکی از معروف ترین چرم های مصنوعی مورد استفاده در بازار مبل ایران، چرم ویکتوریا است. چرم ویکتوریا دو نوع دارد، ایرانی و خارجی. نوع خارجی چرم ویکتوریا توسط چین تولید می شود. چرم ویکتوریای تولید ایران از نمونه چینی آن، خشک تر است و استفاده از آن برای روکش کردن مبل چستر توصیه می شود. از ویژگی های بارز چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعی، ارزان قیمت بودن آن است.

معایب مبل چستر چرمی

مبل چستر چرمی بسیار زیبا و منحصر به فرد است و به فضای خانه زیبایی خاصی می دهد که با هیچ وسیله دیگری قابل مقایسه نیست؛ اما نگهداری از مبل چستر چرمی مخصوصا برای آنهایی که بچه های کوچکی دارند کار راحتی نیست. چرم رومبلی، آسیب پذیر بوده و در اثر برخورد اجسام تیز مانند کارد، قیچی، نوک خودکار و دیگر اجسام برنده سوراخ می شود. بعد از سوراخ شدن نیز به سختی ترمیم می شود. از معایب دیگر مبل چرمی این است که گاهی اوقات لکه های چربی و جوهر به راحتی از سطح آن پاک نمی شود. این موضوع بیشتر برای مبلهای چرمی با چرم سفید رنگ اتفاق می افتد. بعضی افرادی که مبل چستر روکش شده با چرم مصنوعی در خانه دارند، از سرمای سطح مبل در زمستان و گرمای آن در تابستان گلایه می کنند. این موضوع به دلیل آن است که امکان عبور هوا از چرم مصنوعی وجود ندارد و به همین دلیل با دمای محیط هم دما می شود. البته انتقال حس سردی و گرمی در مبل های چستر ساخته شده با چرم طبیعی کمتر اتفاق می افتد.

خرید مبل چستر

نکات مهم در هنگام خرید مبل چستر چرمی

در هنگام خرید مبل چستر، به زیبایی بیرونی مبل چستر اکتفا نکنید. از فروشنده بخواهید ساختار مبل را به شما توضیح دهد. زیرسازی مبل چستر، بسیار نکته مهمی است. استفاده از قاب های چوبس، فنرهای مارپیچ و الوارهای مهندسی باعث می شود که مبل شکل و استحکام خود را حفظ کند. فنرهای مارپیچ، حالت ایستایی خود را حفظ می کنند و با گذشت زمان تغییر شکل نمی دهند؛ در حالیکه فنرهای در هم بافته شده بعد از مدتی، شکم می دهد و شکل آن تغییر پیدا می کند.

یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام خرید مبل چستر چرمی از فروشنده بپرسید، جنس تشک مبل است. فوم های بسیار منعطف (HR foam) بهترین جنس برای ساخت مبل هستند و راحتی خاصی دارند.

درباره شرایط نگهداری مبل چرمی نیز از فروشنده سوال کنید. بعضی از چرم ها هستند که براق کننده و تمیز کننده خاص خودشان را دارند. در این صورت باید براق کننده مخصوص همان چرم را تهیه کنید.

درباره طبیعی بودن یا مصنوعی بودن جنس چرم مورد استفاده در روکش مبل از فروشنده سوال بپرسید. تفاوت در قیمت مبلهای چستر چرمی، یکی از دلائل تفاوت در جنس مبل ها است.

کمی بیشتر پول خرج کنید و مبلی با چرم باکیفیت بخرید. شما باید نوع مرغوب چرم را خریداری کنید. چرم ها بر اساس کیفیت و دوامشان، درجه بندی می شوند. اگر درجه چرم پایین باشد، خیلی زود پاره می شود و تغییر رنگ می دهد. هرچه چرم یکدست تر باشد، مرغوبیت آن بیشتر است. بهتر است مبل چستری بخرید که چرم آن تیره رنگ و یکدست باشد. چرم رومبلی باید فاقد لکه ها و سوراخ های ریز باشد.

انعطاف پذیری چرم مبل را نیز بررسی کنید. اگر چرم استفاده شده به عنوان رومبلی، سفت و محکم باشد، مانع از استراحت شما می شود و بدنتان درد می گیرد.

خرید مبل چستر

روش های نگهداری از مبل چستر چرمی

بعد از خرید مبل چستر چرمی، باید از آن به خوبی مراقبت کنید تا زیبا بماند و ظاهرش خراب نشود. برای نگهداری مبل چستر روکش شده با چرم، نکات زیر را به یاد داشته باشید:

مبل چستر چرمی را در کنار بخاری، شومینه، شوفاژ و دیگر وسایل گرمایشی قرار ندهید. حرارت این وسایل موجب از بین رفتن چربی و رطوبت چرم می شود و چرم رومبلی را سخت و شکننده می کند.

هنگامی که چرم رومبلی پاره شد، خیلی سریع آن را رفو کنید تا میزان پارگی زیاد نشود. اگر وسعت پارگی زیاد است، چاره ای جز عوض کردن چرم رومبلی ندارید!

مبل چستر چرمی شما همواره باید برق بزند. سطح مبل چرمی را گردگیری کنید، گاهی اوقات سطح مبل را با واکس مخصوص چرم تمیز و براق کنید. می توانید از نرم کننده های مخصوص نیز برای این کار کمک بگیرید.

زمانی که قطره جوهر یا قطرات رنگی مشابه روی مبل چرمی شما می ریزد، سریعا پارچه ای بردارید و محلولی از آب، شامپوی بچه و سرکه درست کنید. محلول را روی آن نقطه بریزید. دستمال را نیز روی محلول بیندازید و بردارید. این روش، روش ضربه ای نام دارد و بهترین روش برای از بین بردن جای جوهر است.

مبل چرمی خود را در زیر پنجره و در معرض نور خورشید قرار ندهید. بسیاری از چرم هایی که نور خورشید به آنها تابیده است، بعد از مدتی رنگ پریده شده اند.

با استفاده از روغن های مخصوص چرم، گاهی اوقات مبل چستر خود را چرب کنید. این کار باعث درخشان شدن و براقی مبل چستر شما می شود. ماهی یک بار آغشته کردن پنبه به روغن هایی مانند روغن زیتون و کشیدن آن روی سطح مبل را فراموش نکنید!

افرادی که در اقلیم های شرجی و مرطوب زندگی می کنند بهتر است از مبل چستر چرمی استفاده نکنند. منظور همان افرادی هستند که در شهرهای مرطوب و در نزدیک دریا زندگی می کنند. به دلیل رطوبت هوا، تمام گرد و خاکهای فضا به داخل چرم نفوذ می کند. فرض کنید که از دریا به خانه آمده اید و روی مبل چستر چرمی خود نشسته اید، اگر ماسه ای از ماسه های دریا روی مبل چستر چرمی بیفتد، سطح چرم را خراش می دهد.

اگر در خانه حیوانات خانگی مانند گربه یا سگ پرورش می دهید، روی مبل چرمی خود را با پارچه یا پتویی بپوشانید و به او آموزش دهید که روی پتوی مخصوص به خودش بنشیند. معمولا حیوانات خانگی و چرم با هم سازگاری ندارند و بهتر است برای چرت زدن و نشتن حیوان خانگی خود، جایی به غیر از مبل در نظر بگیرید.

خرید مبل چستر

مبل چستر روکش شده با دیگر پارچه ها

برای روکش کردن مبل چستر، تنها از چرم استفاده نمی شود. پارچه های مخملی و پارچه های جیر از دیگر گزینه ها برای روکش کردن مبل چستر هستند. به دلیل اهمیت پوشش مبل، همه افراد در هنگام خرید مبل چستر به روکش مبل توجه می کنند.

مبل چستر با روکش پارچه مخملی: مخمل، پارچه ای است که روی آن پرزهای لطیف و به یک سو خوابیده و نزدیک به هم وجود دارد. پارچه های مخملی از گروه پارچه های لوکس و اشرافی هستند. پارچه های مخملی هرگز از مد نمی افتند و از نظر طرح و رنگ، تنوع زیادی دارند. وقتی مبل چستر با پارچه های مخملی روکش شود، با نشستن روی مبل، ترکیبی خوشایند از نرمی و گرمی به شما منتقل می شود. از گذشته تاکنون، استفاده از چرم و مخمل برای روکش کردن مبل چستر بیشتر رواج داشت. مخمل، جایگزینی عالی برای پارچه مبلی چرم است و به کمک آن می‌ توان خانه ای با ظاهری زیبا و لوکس داشت. از بابت زیبایی و دوام پارچه های مخملی خیالتان راحت باشد؛ زیرا این مدل پارچه ها خراب و پاره نمی شوند.

مبل چستر روکش شده با پارچه های نخی: اگر دوست دارید در هنگام خرید مبل چستر مدلی ساده از آن را انتخاب کنید، مبل چستر روکش شده با پارچه های نخی را به شما پیشنهاد می کنیم. مبل چستر پارچه ای به هزینه کمتری نیاز دارد و انتخاب عاقلانه تری است. مبل چستر با رنگهای ملایم پاستلی و پارچه های نخی مطابق روح لطیف و زنانه خانم ها است.

یکی از پررنگ ترین نقاط قوت مبل چستر، تنوع فوق العاده پارچه است؛ شما می توانید نسبت به سلیقه خود انتخاب و سفارش دهید. اکثر کاربران پارچه وارداتی مخمل طرح داربه اسم مازراتی را به عنوان رومبلی مبل چستر می پسندند.

بهترین مکان برای قرار دادن مبل چستر

قبل از خرید مبل چستر به مکانی که مبل شما در آن قرار می گیرد فکر کنید. آیا می دانید بهترین موقعیت برای قرار دادن مبل چستر کجاست؟

بهتر است مبل چستر در کانون خانه شما قرار بگیرد تا توجه دیگران را به خودش جلب کند و زیبایی اش را به رخ بکشد. یکی از بهترین موقعیت ها برای قرار دادن مبل چستر، وسط اتاق پذیرایی یا اتاق نشیمن است. البته در قرار دادن وسایل در اطراف مبل چستر باید دقت کنید. اگر دکوراسیون خانه شما به گونه ای است که در اطراف مبل چستر، اشیای حجیم و بزرگ قرار دارد، توجه افراد از مبل چستر پرت شده و به سمت آن وسایل بزرگ هدایت می شود. بهترین تزئینی ها برای قرار دادن در اطراف مبل چستر، وسایل دکوری مدرن با خطوط راست و دکورهای روستیک هستند.

البته مکان قرارگیری مبل چستر سلیقه ای است. می توانید یک کاناپه دو نفره را در اتاق خوابتان قرار دهید و در هنگام گفتگوهای دو نفره روی آن بنشینید. خلاصه اینکه مبل چستر با هر خانه ای، با هر دکوراسیونی و با هر منطقه ای به خوبی جور می شود.

می توانید در خانه خود ترکیبی از مبل چستر چرمی و پارچه ای را قرار دهید. بعضی افراد هستند که دوست ندارند تمام مبلهای آنها از جنس چرم باشد، یک کاناپه دو یا سه نفره خریداری می کنند و اطراف آن را با صندلی های تک پارچه ای پر می کنند. این کار باعث لوکس شدن و زیبا شدن فضای خانه شما می شود.

وقتی روی مبل چستر را با کوسن های طرح دار و پشتی های بافت دار می پوشانید، حال و هوای خانه خود را به صورت کامل تغییر خواهید داد.

خرید مبل چستر

بهترین رنگ مبل چستر متناسب با فضای خانه شما

اگر فضای خانه شما سنتی است بهتر است مبل چستر روکش شده با پارچه های مخملی بخرید. در گذشته در فضاهای سنتی بیشتر از رنگهای قرمز یاقوتی، بنفش تیره، آبی تیره، سبز زمردی و قهوه ای استفاده می شد. امروزه برای انتخاب رنگ مبل چستر مخملی هیچ محدودیتی ندارید و با توجه به سلیقه و دکوراسیون داخلی خانه خود می توانید بهترین رنگها را انتخاب کنید.

اگر فضای خانه شما مدرن است، در هنگام خرید مبل چستر ، مبلی با رنگ های روشن و تیره مانند نارنجی، آبی روشن، قرمز روشن یا رنگ‌های خنثی مثل خاکستری و سفید انتخاب کنید.

حتی می توانید در خانه ساحلی خود نیز از مبل چستر استفاده کنید. برای خانه های ساحلی، مبل چستری به رنگ کرم و طیفهای قهوه ای بخرید. رنگ پشتی های مبل را نیز آبی انتخاب کنید و از حصیرهای طبیعی به عنوان زیرپایی استفاده کنید. با این کار، خانه خود را دقیقا متناسب با یک خانه ساحلی و راحت چیده اید. وقتی نور طبیعی خورشید به خانه ساحلی شما می تابد، زیبایی خانه ساحلی شما بیشتر هم می شود.

مبل چستر سفید رنگ برای مهمانی های خاص و سطح بالا مناسب است. چرم سفید به فضا صمیمیت و حسی دوستانه می دهد.

مبل با چرم قهوه ای تیره بسیار زیبا است و باعث گرم به نظر رسیدن فضای خانه می شود. در قرون وسطی از این رنگ به کثرت استفاده می شد.

افرادی که خیلی زود از دکوراسیون خانه خود خسته می شوند و به فکر تغییر دکوراسیون خانه می افتند، بهتر است مبلی با رنگ های خنثی و طبیعی بخرند. رنگهای جیغ برای بعضی افراد خسته کننده هستند و بعد از مدتی دل آنها را می زند. کرمی، برنزه، خاکستری، سفید، سیاه و قهوه ای از جمله رنگهای خنثی مناسب هستند.

مبل چستر، بهترین گزینه برای خانه های کلاسیک

افرادی که عاشق خانه های کلاسیک هستند، باید برای خرید مبل چستر اقدام کنند. مبل چستر با رنگهای خاصی که دارد، به فضای خانه شما صلابت و جذابیت خاصی می دهد. اگر یک بار از مبل چستر ماهاگونی استفاده کنید، دیگر به فکر خرید دیگر مبلها با دیگر طرح ها نخواهید افتاد. مبل چستر با آن پشتی های کوتاه، دسته های خمیده و تشک های راحتش باعث علاقه مند شدن افراد شده است. اگر دوست دارید طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما بدرخشد، یک دست مبل چستر بخرید و آن را در خانه تان قرار دهید.

خرید مبل چستر

انواع مدلهای مبل چستر

هنگام خرید مبل چستر ، با این انواع مبل های چستر برخورد خواهید کرد:

مبل چستر فایو: کاناپه های 5 نفره هستند که بسیار راحت بوده و تحمل وزن های بالا را نیز دارند.

مبل چستر ساندرینگهام: مبل چستر ساندرینگهام به صورت ست های 7 نفره هستند که شامل یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو صندلی تک نفره است.

مبل چستر سیاتل: ظاهر مبل چستر سیاتل با دیگر مبل های چستر متفاوت است. در بعضی از مدلهای مبل چستر سیاتل، تشکچه های مبل به صورت سراسری است.

مبل ال چستر: مبل ال چستر شبیه دیگر انواع مبل های چستر است و تنها تفاوت آن با دیگر مبل های چستر، در ظاهر ال مانند آن است. مبل ال چستر برای فضاهایی که بریدگی دارند مناسب است.

مبل چستر پشت بلند: مبل چستر پشت بلند نسبت به مبل چستر استاندارد پشتی های بلندتری دارد.

مبل چستر ویکتوریا: مبل چستر ویکتوریا از انواع مدلهای مبل چستر است.

مبل چستر الیزابت: یکی از مدل های مبل چستر، مدل الیزابت است که از نظر مدل دسته های مبل با دیگر مدلهای مبل چستر فرق دارد.

مبل چستر ریگنت: مبل چستر ریگنت مطابق با مدلهای اروپایی ساخته شده اند و طراحی منحصر به فردی دارند.

مبل چستر چرچیل: مبل چستر چرچیل برگرفته از مدلی است که برای وینیستون چرچیل سیاست مدار انگلیسی طراحی و تولید شده بود.

مبل چستر ملنیوم: ملنیوم، یکی از مدلهای معروف مبل چستر است که نسبت به مدل استاندارد، دسته های بازتری دارد.

مبلمان کوئین چستر: مبل کوئین چستر تلفیقی از مبل چسترساخته شده توسط ایتالیا، ترکیه و انگلستان است و این روزها طرفداران زیادی به دنبال مبلمان کوئین چستر هستند.

مبل چستر بوگاتی: دسته های مبل چستر بوگاتی به شکلی خاص طراحی شده است و همین موضوع باعث جذابیت این مدل شده است.

مبل چستر روما: پایه های مبل چستر مدل روما مانند دیگر مبلهای چستر از جنس چوب است؛ تنها تفاوتی که مبل چستر روما دارد این است که پایه های چوبی مبل چستر کاملا قابل مشاهده است.

مبل چستر انگلیسی:در مبل چستر انگلیسی حتی کاناپه های تک نفره نیز به شکل مبل چستر هستند و لمسه دوزی و دکمه دوزی های عمیق روی آنها انجام می شود.

علاوه بر مدلهای گفته شده، مبل چستر انواع و مدلهای دیگری مانند مبل چستر استاندارد، مبل چستر دوبل نیز دارد که می توانید برای خرید مبل چستر از بین آنها انتخاب کنید.

خرید مبل چستر

نکات مهم در هنگام خرید مبل چستر

با خواندن این نوشته دانستید که خرید مبل چستر و استفاده از آن در خانه یا محل کار، تا چه اندازه به دکوراسیون فضا، زیبایی، وقار، جذابیت و شخصیت می بخشد.

در هنگام خرید مبل چستر به نکات زیر توجه کنید:

با توجه به فضای اتاقتان، مبلی با اندازه مناسب بخرید. مبلی که می خرید نباید مانع رفت و آمد و تحرک شما شود. اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، مدلی از مبل چستر با عرض کمتر بخرید.

به راحتی مبل چستر خود توجه کنید. مبلی که می خرید، باید چندین سال برای شما کار کند؛ در نتیجه به راحتی و کیفیت آن توجه کنید.

قبل از خرید مبل چستر ، به کاربرد آن نیز توجه کنید. اگر مبل چستر را می خرید که در هنگام تماشای تلویزیون روی آن بنشینید، مدل مبل ال چستر را خریداری کنید. اگر اهل خانه عادت دارند روی مبل بخوابند، مبلی راحت و  با عرض پهن بخرید.

به راحتی و زیبایی دسته های مبل توجه کنید. راحتی دسته های مبل درست به اندازه راحتی نشیمنگاه مبل اهمیت دارد. اگر دسته های مبل باریک و سفت باشند، باعث می شوند موقع گفتگو یا استراحت، احساس ناراحتی کنید.

رنگ مبل چستر را مطابق با دیگر وسایل خانه خود انتخاب کنید. برای انتخاب رنگ مبل چستر به دکوراسیون خانه خود توجه کنید. بهتر است رنگ مبل چستر با رنگ پرده و فرش و دیگر لوازم خانه شما متناسب باشد.

نکته دیگری که در هنگام خرید مبل چستر اهمیت دارد، پوشش مبل چستر است. در بازار مبل چستر چرمی، مبل چستر مخملی و مبل چستر پارچه ای را خواهید دید و باید بین اینها بهترین گزینه را انتخاب کنید.

اگر فرزند کوچکی دارید و به تمیز بودن خانه خود بسیار اهمیت می دهید، مبلی به رنگهای تیره و مات بخرید تا لکه های چربی و میکروبها را نشان ندهد.

خرید مبل چستر

خرید مبل چستر از تولیدی مبل

با خرید مبل چستر از تولیدی مبل، در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد. معمولا تولیدی های مبل، مبل و دیگر وسایل ساخته شده را با قیمتی کمتر از بازار می فروشند؛ زیرا هزینه برای حمل و نقل و انتقال مبل از تولیدی به فروشگاه حذف می شود.

بنابراین اگر دوست دارید مبل چستری ارزان و باکیفیت بخرید، آن را از تولیدی های مبل تهیه کنید. با رفتن به تولیدی مبل چستر می توانید جدیدترین مدلهای ساخته شده از مبل چستر را مشاهده کنید و بنا به سلیقه خود، بهترین و زیباترین مبل چستر را خریداری کنید.

تولیدی تخت طاووس، یکی از بهترین و باسابقه ترین تولیدی های ایران است. این تولیدی در زمینه تولید انواع مبل و سرویس خواب فعالیت می کند. اگر قصد خرید مبل چستر یا مشاهده انواع مدلهای مبل چستر را دارید، به فروشگاه و تولیدی تخت طاووس بیایید و با خیال راحت خرید کنید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید و چنانچه سوالی در مورد محصولات دارید ذکر کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

google plus takhttavoos     pinterest takhttavoos     youtube takhttavoos   aparat takhttavoos instagram takhttavoos  Tumblr takhttavoos telegram takhttavoostwiter takhttavoosfacebook takhttavooslinkdine takhttavoos

تماس با ما

آدرس: اتوبان آزادگان خروجی اتوبان خلیج فارس( قم) سه دقیقه بعد از عوارضی خروجی کاشانک به سمت قیصر آباد خيابان شهيد اسماعيلي كوچه بن بست سوم غربی(روبروی قالی شویی) شرکت تخت طاووس

شماره تلفن : 02155266112_09399920433

                 

لینک های مفید

ساعت کاری

7 روز هفته

24 ساعته پاسخگوی شما هستیم

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Header Top Wrapper

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Background Image

Top Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image