خرید مبل استیل
09129630185مشاوره رایگان خرید سرویس خواب و مبل
فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02155266112
  • 7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم

خرید مبل استیل

وجود مبلمان در خانه های ایرانی تقریبا در سال های اخیر به یک فرهنگ تبدیل شده و در زمان تهیه جهیزیه عروس بخشی از وسایل مربوط به خانه و دکوراسیون منزل به خرید مبلمان اختصاص دارد. خوشبختانه تنوعی از مبل های راحتی، مبل استیل و مبل کلاسیک در بازار وجود دارد که مشتری متناسب با سلیقه خود، فضایی که در اختیار دارد و حتی  هدف از خرید ملبمان، می تواند بهترین گزینه را انتخاب نماید. قبل از هر چیز لازم است بیان کنیم که خرید مبل استیل از سایر مبل ها گران تر است زیرا که:

خرید مبل استیل

  1. مبل استیل کاملا از چوب ساخته شده است و نوع چوب به کار رفته در آن نیز متفاوت است.
  2. بر روی تاج، دسته و پایه مبل استیل منبت کاری هایی انجام شده است که هر چه این نقوش بیشتر و ظریف تر باشند قیمت مبل استیل گران تر خواهد شد لذا در زمان خرید مبل استیل باید به این مسئله توجه داشت.
  3. نوع چوب به کار رفته و همچنین نوع پارچه از جمله موارد دیگری هستند که هزینه را بالا خواهد برد.

به هر حال مبل استیل به دلیل زیبایی خاصی که دارد توجه عموم مردم را به خود جلب کرده و  با توجه به علاقه ای که مردم به خرید مبل استیل دارند ما در این مقاله لازم دانستیم که به بررسی این موضوع بپردازیم.

دو اصطلاح متداول در خرید مبل استیل:

زمانی که برای خرید مبل استیل به فروشگاه های مختلف مراجعه می کنید حتما با دو اصطلاح واحد مبل و کلاف مبل برخورد خواهید داشت. اما منظور از این واژگان چیست؟

واحد مبل

واحد مبل در واقع واحد شمارش ان است به این صورت که مبل تک نفره معادل یک واحد، کاناپه دو نفره معادل یک و نیم واحد و کاناپه سه نفره معادل 2 واحد است. لذا در زمان خرید مبل استیل اگر می خواهید یک ست 9 نفره خریداری کنید در واقع این ست معادل 7 و نیم واحد خواهد شد.

کلاف مبل

منظور از کلاف مبل اسکلت مبل است. مبل استیل دارای اسکلت چوبی بوده و یکی از عواملی که بسیار بر روی قیمت مبل استیل تاثیر می گذارد جنس چوب، میزان چوب به کار رفته در مبل و همچنین طرح هایی است که بر روی چوب ها منبت کاری شده اند.

خرید مبل استیل

در زمان خرید مبل استیل به چه نکاتی باید توجه داشت:

مهمترین معیار برای خرید مبل استیل فضایی است که قرار است مبلمان در داخل آن قرار گیرد. همان گونه که قبلا بیان کرده این مبل استیل تاج بزرگی دارد که هر چه این تاج بزرگتر باشد هم قیمت مبل استیل و هم فضایی که اشغال می کند بیشتر خواهد بود. لذا ابتدا متراژ محل مورد نظر را تعیین کرده  و سپس در زمان خرید مبل استیل از محل تاج مبل اندازه گیری کنید تا بدانید برای ست مبل خریداری شده آیا فضای کافی وجود دارد یا خیر.

لازم به ذکر است که در زمان خرید مبل استیل تنها نباید به متراز خانه بسنده کرد بلکه ارتفاع مبل با ارتفاع خانه هم باید تطابق داشته باشد. امروزه در بازار مبل استیل ترک و مبل استیل ایرانی به وفور یافت می شود که هم از نظر ارتفاع و هم از نظر فضایی که در بعد افقی اشغال می کنند با یکدیگر متفاوت هستند. لذا برای خرید مبل استیل ارتفاع مبل را هم در نظر بگیرید. مبل های بلند برای خانه هایی که سقف کوتاه دارد مناسب نیستند و اگر به این مسئله توجه نداشته باشید در واقع هزینه گزافی را و زیبایی خود را در محل مورد نظر از دست خواهد داد.

با توجه به این که در بازار مبل استیل ترک، مبل استیل ایرانی و... وجود داشته و همین معیار بر روی قیمت مبل استیل تاثیر می گذارد لذا توصیه می کنیم که در زمان خرید مبل استیل ابتدا جویا شوید که گزینه انتخابی شما در کدام دسته قرار دارد.

یکی از فاکتورهای مهم در زمان خرید مبل استیل، توجه به منبت کاری هایی است که روی دسته، تاج و پایه های مبل وجود دارد. همین طراحی های منبت کاری شده بر روی قیمت مبل تاثیر خواهند گذاشت. هر چقدر که طرح و نقوش روی چوب مبل استیل ظریف تر و تعداد آن بیشتر باشد قیمت مبل استیل بیشتر خواهد شد. لذا توجه این مسئله در زمان خرید مبل استیل نه تنها از بابت هزینه بلکه از بعد سلیقه نیز اهمیت دارد. ممکن است فضای داخلی منزل شلوغ باشد مسلما نباید به سراغ طرح های منبت کاری شلوغ رفت چرا که فضای سالن را تنگ تر می کند.

نوع پارچه مبل استیل، نوع چوب، طرح های به کار رفته بر روی چوب، تعداد و ظرافت طرح و... بر روی قیمت مبل استیل بسیار موثر است. لذا تنها در نگاه اول در مورد مبلمان قضاوت نکنید. پارچه هایی که برای انواع مبل استیل ترک، مبل استیل ایرانی و... به کار می روند معمولا خاص بوده و زمانی که شما خودتان بخواهید برای مبل استیل پراچه خریداری کنید باید نوع مبل انتخابی را به فروشنده پارچه بدهید. درست که هر چه جنس پارچه بهتر باشد هزینه صرف شده نیز گران تر خواهد شد ولی توجه داشته باشید که قرار است برای چندین سال از این مبلمان در خانه خود استفاده کنید لذا اگر پارچه مبل کیفیت پایینی داشته باشد منجر می شود که در عرض 2-1 سال نه تنها رنگ آن تیره و کدر شود بلکه از نظر جنس نیز به سرعت خواهد پوسید.

در زمان خرید مبل استیل حتما توجه داشته باشید که برای مبلمان گارانتی در نظر گرفته شود. چرا که ممکن است در طول مدت زمان استفاده از مبلمان، چوب و یا پارچه آن آسیب ببیند که هزینه تعیمرات مبل استیل نسبت به سایر مبل ها بیشتر است. در این زمان اگر مبل از گارانتی برخوردار باشد شما بدون نگرانی می توایند از خدمات گارانتی استفاده کرده و مبلمان خود را تعمیر کنید.

یکی دیگر از فاکتورهایی که در زمان خرید مبل استیل باید به آن توجه داشت ست بودن مبلمان با چیدمان و دکوراسیون منزل است. بهترین نوع چیدمان سالن این است که یک هارمونی بین وسایل خانه دیده شود. لذا در زمان انتخاب طرح مبل و رنگ و مدل پارچه، چیدمان خانه، رنگ پرده ها و فرشه او... را مد نظر داشته باشید. مبل استیل ترک معمولا طرح های به روزتری دارد اما این که بتوان این نوع مبل استیل را با دکوراسیون خانه های ایرانی تطابق داده و یا خیر بستگی به طرح ان ها دارد.

خرید مبل استیل

رنگ چوب مبلمان نیز از جمله مواردی است که برای خرید مبل استیل باید به آن توجه داشت. چرا که این رنگ نه تنها باید با هارمونی فضای خانه تطبیق داشته باشد بلکه نوع روش رنگ کاری بر روی زیبایی و همچنین هزینه نهایی خرید مبل استیل تاثیر خواهد گذاشت. دو روش برای رنگ کردن چوب مبل استیل وجود دارد:

روش اول استفاده از رنگ های پلی استر است که باعث می شود چوب مبل در برابر عواملی من جمله حرارت، رطوبت، چربی، جوهر و... مقاوم بوده و در نتیجه منجر به عمر طولانی آن می شود.

روش دیگر استفاده از روش ورق کاری است. ورق کاری در واقع استفاده از ورق طلا، مس و یا نقره است. در قدیم اجسام را با آب طلا آبکاری می کردند و امروزه از ورق این فلزات استفاه می شود مسلما خرید مبل استیل که به روش ورق کاری رنگ می شود گران تر خواهد بود ولی زیبایی بسیار خاصی را به محیط خانه خواهد بخشید.

در بحث تطابق مبل استیل با دکور منزل به رنگ چوب ها در زمان خرید مبل استیل دقت داشته باشید. چوب های از رنگ قهوه ای روشن تا تیره و همچنین به رنگ سفید در بازار وجود دارد برای مثال در مبل استیل ترک شما تنوع زیادی را از رنگ رنگ چوب شاهد هستید که بهتر این رنگ با دکوراسیون منزل ست باشد تا هم هارمونی منزل رعایت شده و هم زیابیی مبل دو چندان شود.

لازم است قبل از خرید مبل استیل ابتدا راحتی و مناسب بود آن را تست کنید. یکبار بر روی مبل ها نشسته و هم مطمئن شوید که هم از ناحیه کمر و هم از ناحیه نشیمنگاه احساس راحتی دارید.

همزمان با خرید مبل استیل باید میزها و همچنین کوسن ها را نیز انتخاب نمود. معمولا برای هر ست مبلمان تعداد مشخصی میز در نظر گرفته شده است ولی شما با توجه به فضای خانه و نیاز خود می توانید تعداد میز بیشتری را انتخاب کنید که مسلما با این کار قیمت مبل استیل بیشتر خواهد شد. در انتخاب کوسن ها به هماهنگی رنگ و مدل کوسن با خود مبلمان و دکور خانه توجه داشته باشید.

اگر قرار است برای مبل از کاور استقاده کنید بهتر است در زمان خرید مبل استیل این مسئله را به فروشنده یادآروی کنید چرا که تا وقتی مبلمان در فروشگاه باشد راحت تر می توانند ابعاد مبل را اندازه گیری کرده و کاور آماده را به شما تحویل دهند. از طرفی با این کار خرید مبل استیل در نهایت به صرفه تر از زمانی خاهد بود که دوخت کاور را به فرد دیگری بسپارید.

توجه داشته باشید که اگر برای خرید مبل استیل تمایل دارید که انتخاب روکش با خودتان باشد حتما مطمئن شوید که جنس اصل به شما داده می شود.

خرید مبل استیل

ویژگی های چوب مبل استیل:

همان گونه که بیان کردیم مبل استیل تماما از چوب انتخاب شده است لذا در زمان خرید مبل استیل باید تمامی قسمت های چوبی را بررسی کرده و از کیفیت و اصل بودن ان مطمئن شوید. لذا قبل از اقدام به خرید بهر است بدانید که چوب مبل استیل چه ویژگی هایی دارد:

در ساخت مبل استیل از چوب راش، گردو، سفید استفاده می شود که چوب گردو و راش بهترین کیفیت و ماندگاری را دارند.

در زمان خرید مبل استیل ابتدا روی مبل بنشینید اگر صدای جیرجیر داد به این معناست که کلاف چوب از جنس بی کیفیت تهیه شده است.

تئجه داشته باشید که بهترین کلاف برای مبل استیل کلاف دوبل است لذا از دوبل بودن ان در زمان خرید مبل استیل مطمئن شوید. اگر این امکان وجود دارد که به کارگاه ساخت مبل بروید حتما بازدید از نزدیک را انجام دهید.

قبل از قطعی شدن خرید مبل استیل ابتدا تمامی قطعات چوبی که به همدیگر وصل هستند را بررسی کنید و مطمئن شوید که اتصال محکم و سختی دارند. لازم است بدانید که بخشی از صدای جیرجیر به همین عدم اتصال درست باز می گردد.

متاسفانه برخی از سازندگان مبل استیل قسمت هایی از مبل همانند تاج و دسته ها که بیشتر در دید است را از جنس چوب مرغوب می سازند ولی پایه های را از چون بی کیفیت انتخاب می کنند. قبل از خرید مبل استیل مطمئن شوید که تمامی چوب های مبل از یک نوع هستند.

خرید مبل استیل

هزینه خرید مبل استیل:

همان گونه که از ابتدای مطلب صحبت کرده ایم در زمان خرید مبل استیل باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار داد تا نهایتا مبلی با قیمت مناسب خریداری شود. در کنار تمامی موارد فوق که بر روی خرید مبل استیل تاثیرگذار هستند عوامل جانبی دیگر نیز وجود دارد که عبارتند از:

ست مبلمان مورد استفاده برای مثال ست 9 نفره مبل استیل گران تر از ست.

تعداد میزهایی که برای مبل سفارش می دهید به مراتب می تواند هزینه خرید مبل استیل را افزایش دهد. هر میز اضافی به میزان مشخص می تواند قیمت نهایی را بالا ببرد.

محل خرید مبلمان نیز مهم است. هر چه محل خرید مبلمان تا منزل و یا محل مورد نظر دورتر باشد مسلما برای انتقال باید هزینه بیشتری را صرف نمود.

در صورتی که در بازار برای خرید مبل استیل جست و جو کنید خواهید دید که ست های مختلف با قیمت های متنوع وجود ارد که شما متناسب با قدرت خرید خود می توانید برای خرید مبل استیل اقدام کرده و گزینه مناسب را انتخاب نمایید. در نهایت توصیه ما این است که قبل از این که تصمیم خود برای خرید مبل استیل را قطعی نمایید ابتدا مقاله فوق را با دقت مطالعه و نهایتا اقدام به خرید نمایید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید و چنانچه سوالی در مورد محصولات دارید ذکر کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

google plus takhttavoos     pinterest takhttavoos     youtube takhttavoos   aparat takhttavoos instagram takhttavoos  Tumblr takhttavoos telegram takhttavoostwiter takhttavoosfacebook takhttavooslinkdine takhttavoos

تماس با ما

آدرس: اتوبان آزادگان خروجی اتوبان خلیج فارس( قم) سه دقیقه بعد از عوارضی خروجی کاشانک به سمت قیصر آباد خيابان شهيد اسماعيلي كوچه بن بست سوم غربی(روبروی قالی شویی) شرکت تخت طاووس

شماره تلفن : 02155266112_09399920433

                 

لینک های مفید

ساعت کاری

7 روز هفته

24 ساعته پاسخگوی شما هستیم

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Header Top Wrapper

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Background Image

Top Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image