فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02155266112
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

کابینت ایرانی

تولید کابینت متوقف شده و هیچ مدلی برای فروش موجود نمیباشد. لطفاً به هیچ وجه تماس نگیرید

سبک ایرانی در کابینت آشپزخانه، در طول زمان، از گذشته تا به امروز تغییر و تحولات گسترده ای داشته است. امروزه استفاده از کابینت ام دی اف،  و کابینت هایگلاس جایگزین استفاده از کابینت فلزی و کابینت چوب طبیعی شده است. امروزه در اغلب آشپزخانه های ایرانی، کابینت ایرانی با جنس ام دی اف و یا هایگلاس وجود دارد.

اهمیت آشپزخانه در سبک زندگی ایرانی، غیر قابل انکار است و چیدمان آشپزخانه یکی از مهمترین فضاهایی است که افراد برای چیدمان آن هزینه و وقت صرف می کنند. از مهمترین فاکتورهای دکوراسیون آشپزخانه های امروزی، طرح در کابینت است؛ اهمیت چیدمان آشپزخانه و انتخاب کابینت با توجه به اپن شدن آشپزخانه در سبک مدرن معماری، بیشتر شده است و افراد برای انتخاب این عنصر تاثیر گذار در آشپزخانه، دقت زیادی به خرج می دهند.

کابینت آشپزخانه علاوه بر آن که یکی از تاثیر گذار ترین اجزاء دکوراسیون است، یکی از گران ترین اجزاء نیز می باشد؛ و افراد هزینه زیادی برای سفارش آن متقبل می شوند. بنابراین افراد در انتخاب خود دقت زیادی می کنند که بتوانند کابینتی را انتخاب کنند که علاوه بر زیبایی، طول عمر زیادی داشته باشد؛ در این صورت افراد علاوه بر لذت از یک آشپزخانه زیبا، مجبور به تقبل هزینه مجدد نخواهند شد.

کابینت ایرانی

رنگ کابینت ایرانی

برای تمام سبک های کابینت ایرانی، ساده و مدرن و کلاسیک در انواع رنگ ها امکان سفارش وجود دارد.؛ کابینت از مهمترین اجزاء یک آشپزخانه است و تاثیر بسیاری در دکوراسیون دارد؛ بنابراین انتخاب رنگ مناسب برای کابینت ایرانی، یکی از مهمترین فاکتورهایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد؛ کابینت ها بخش مهمی از آشپزخانه را در بر می گیرد و جلب توجه زیادی برای مخاطب می کند. بنابراین انتخاب رنگ مناسب، اهمیت ویژه ای دارد. یکی از شیوه های کاربرد رنگ در آشپزخانه، به کار بردن رنگ های مکمل است. این رنگ های مکمل زیبایی کابینت را بیشتر نشان می دهد.

یکی از رنگ هایی که در کابینت به سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ قرمز است که فضایی گرم و زیبا و انرژی بخش ایجاد می کند؛  در استفاده از رنگ قرمز برای کابینت ایرانی، ابعاد آشپزخانه یسیار مهم است؛ استفاده از رنگ قرمز برای کابینت در آشپزخانه کوچک، انتخابی اشتباه است. کابینت با رنگ آبی و کابینت با رنگ زرد، از دیگر طراحی هایی است که مورد استفاده قرار می گیرد.

افرادی که به سبک مدرن علاقه دارند می توانند با استفاده از رنگ سفید در کابینت، علاوه بر ایجاد فضایی باز، حس تمیزی و بهداشت را نیز به مخاطب القا کنند. سفید یک رنگ خنثی است و هماهنگی آن با هر رنگی امکان پذیر است. علاوه بر این سفید رنگی است که برای مدت طولانی برای افراد جذاب است و تکراری و خسته کننده نمی شود؛ همچنین با طراحی کابینت سفید، می توان با تغییراتی کوچک مانند تغییر رنگ پرده آشپزخانه، تحولی زیاد در آشپزخانه ایجاد کرد.

ترکیب رنگ سفید و رنگ چوب نیز در طراحی کابینت های مدرن مورد استقبال طراحان است؛ زیرا علاوه بر زیبایی، رنگ چوب، فضا را گرم تر می کند. ترکیب رنگ مشکی و رنگ سفید هم با ایجاد فضایی دوگانه، انتخابی زیبا برای کابینت ایرانی است. استفاده از ام دی اف مشکی هایگلاس در ترکیب با رنگ های روشن نیز مورد استقبال قرار می گیرد.

یکی از پرطرفدار ترین رنگ های مورد استفاده در کابینت ایرانی، رنگ قهوه ای است. رنگ قهوه محیطی زیبا و گرم ایجاد می کند. برای استفاده از رنگ قهوه ای حفظ تعادل بسیار مهم است و باید رنگ قهوه ای با درجه روشنی متوسط انتخاب کرد. واز انتخاب رنگ قهوه بسیار روشن و قهوه ای بسیار تیره مناسب نیست.

به غیر از رنگ سفید، رنگ طوسی نیز از رنگ های خنثی است و در ترکیب با سایر رنگ ها، ترکیبی بسیار جذاب است. ترکیب طوسی و سفید، ترکیب طوسی و قرمز و ترکیب طوسی و مشکی، از ترکیب های جذاب در کابینت ایرانی است.

برخی از افراد تمایل به استفاده از رنگ های خاص در کابینت خود دارند؛ رنگ بنفش و رنگ نارنجی از رنگ هایی است که مورد استقبال برخی از افراد قرار می گیرد.

انتخاب رنگ کابینت، باید با توجه به رنگ سایر اجزاء آشپزخانه مانند کاشی ها و کفپوش زمین انتخاب شود. و با ایجاد تناسب و هماهنگی میان اجزاء آشپزخانه، فضایی زیبا فراهم کرد.

 کابینت ایرانی ساده و مدرن و کلاسیک

جنس کابینت ایرانی

در فسمت بدنه و درب کابینت، جنس های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد؛ یکی از انواع کابینت ایرانی، کابینت فلزی است, کابینت فلزی یکی از اقسام رایج کابینت در گذشته بوده است که امروز مورد استقبال طراحان و خریداران، قرار ندارد. اما برای کاهش هزینه، در بسیاری از موارد، در بدنه کابینت، از جنس فلز استفاده می شود؛  برای مثال ممکن است یک کابینت ایرانی با بدنه فلزی و با درب ام دی اف سفارش داده شود. در این صورت علاوه بر زیبایی ام دی اف، مقرون به صرفه نیز خواهد بود. از معایب کابینت ایرانی فلزی، این است که به مرور زمان باید رنگ آمیزی مجدد شود؛ همچنین زنگ زدگی  و سرو صدای درب کابینت از دیگر معایب استفاده از فلز در ساخت کابینت ایرانی است. به همین علت است که کابینت فلزی به مرور زمان مورد استقبال افراد قرار نگرفته است.

بسیاری از افراد می خواهند با سفارش یک کابینت ایرانی، فضایی گرم برای آشپزخانه خانه خود ایجاد کنند؛ این افراد با سفارش کابینت تمام چوب می توانند به این هدف برسند؛ استفاده از چوب هم برای خانه هایی به سبک مدرن مناسب است و هم برای خانه هایی با سبک کلاسیک. از معایب کابینت ایرانی تمام چوب، قیمت بسیار بالای آن است؛ از دیگر معایب کابینت تمام چوب، زمان زیادی است که برای ساخت آن صرف می شود.

امروزه کابینت ایرانی در جنس ام دی اف در طراحی آشپزخانه بسیار پرکاربرد است؛ تنوع رنگ و طرح کابینت های ام دی اف، از عوامل استقبال از این جنس کابینت است. افراد متناسب با سلیقه و سایر اجزاء آشپزخانه خود می توانند کابینت مورد نظر را سفارش دهند.  هماهنگی کابینت ام دی اف با سایر عناصر خانه نیز از دیگر ویژگی ها و مزایای کابینت ایرانی با جنس ام دی اف است. مقاومت در برابر رطوبیت هوا، از دیگر  مزایایی است که استفاده از ام دی اف در ساخت کابینت دارد. مجموعه این ویژگی ها ام دی اف را به یکی از پرکاربردترین مواد در ساخت کابینت ایرانی تبدیل کرده است.

یکی از گونه های متفاوت  ام دی اف، هایگلاس است که به علت سطح براق، می توان کابینت هایی بسیار شیک و زیبا با استفاده از آن طراحی کرد. تنوع رنگ، سهولت در تمیز کردن آن، از دیگر عواملی است که بر استقبال از آن تاثیر گذار بوده است. استفاده از ام دی اف هایگلاس در ساخت کابینت ایرانی هزینه بیشتری را به افراد تحمیل می کند نسبت به استفاده  از ام دی اف معمولی  در ساخت کابینت ایرانی. از معایبی که برای ام دی اف هایگلاس به آن اشاره می کنند، آسیب پذیری آن در برابر خط و خش است. اما با استفاده از جنس مرغوب، و رعایت نکات لازم، آسیبی به کابینت وارد نمی شود.

یکی دیگر از جنس هایی که در ساخت کابینت ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد جنس پی وی سی است؛ این جنس بیشتر در کابینت های روشویی حمام، روشویی دستشویی و کابینت سرویس بهداشتی مورد استفاده است. در کابینت های آشپزخانه، جنس ام دی اف، با روکش پی وی سی مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما باید میان یک کابینت تمام پی وی سی و کابینت ام دی اف با روکش پی وی سی تمایز قائل شد.

مصنوعی بودن و آسیب به محیط زیست از بزرگترین معایب کابینت پی وی سی است، اما مقاومت بالا، و هزینه کمتر و نگهداری آسان، از مزایای استفاده از پی وی سی در کابینت است.

کابینت چوبی و ام دی اف

سفارش کابینت ایرانی

یکی از اجزاء ضروری یک خانه، فضای آشپزخانه است و یکی از مهمترین عناصر یک آشپزخانه، کابینت آشپزخانه است؛  کابینت آشپزخانه تاثیر زیادی بر زیبایی آشپزخانه و فضای خانه دارد؛ بنابر این باید در انتخاب آن دقت لازم اعمال شود؛ افراد با توجه به سبک مورد پسند خود که به کابینت مدرن و یا کلاسیک علاقه دارند کابینت ایرانی خود را سفارش می دهند؛یکی دیگر از عواملی که باید مورد توجه قرار بگیرد، رنگ کابینت است؛ افراد به هنگام سفارش کابینت ایرانی، سبک و رنگ مورد نظر را انتخاب می کنند؛ در مرحله بعد با توجه به فضای موجود در آشپزخانه و فضای مورد نیاز برای قرار دادن وسایل آشپزخانه، تعداد مورد نیاز و ابعاد کابینت ها بر اساس استاندارد برآورد می شود و پس از برآورد قیمت، سفارش ثبت می شود.

مراقبت از کابینت ایرانی

با توجه به اهمیت زیبایی کابیت ایرانی و هزینه بالای این محصول، دقت در نگهداری و رعایت اصول مراقبت از کابینت، بسیار مهم و ضروری است.؛ در صورتی که نکات لازم برای نگهداری از کابینت ایرانی اعمال نشود، به زودی خراب می شود و امکان استفاده از آن وجود ندارد. در صورتی که کابینت آشپزخانه خراب شد، هرگز خودتان اقدام به تعمیر آن نکنید؛ باید از افرادی که در ساخت و تعمیر کابینت تخصص دارند کمک بگیرید. البته بهتر است با انجام مراقبت های لازم از خراب شدن آن جلوگیری کنید؛ اما در صورتی که آسیبی به آن وارد شد، حتما از فردی با مهارت بخواهید که کابینت ایرانی شما را تعمیر کند.

اولین نکته ای که باید در نظر داشت، مقاومت کم کابینت چوبی و کابینت ام دی اف در مقابل آب است؛ اگر جنس کابینت ایرانی فلزی باشد، مقاومت زیادی در مقابل آب دارد؛ اما در صورتی که در ساخت کابینت از ام دی اف و یا چوب استفاده شده باشد، مقاومت کمی در مقابل آب دارد؛ برای تمیز کردن کابینت نباید هرگز از آب استفاده کرد و باید مواد شوینده و یک دستمال مرطوب، جایگزین آب شود.

انتخاب بک جنس مرغوب برای کابینت از دیگر نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد؛  به طور اجتناب ناپذیری بخش هایی از کابینت در معرض آب قرار دارد؛ مانند قسمت های اطراف سینک ظرفشویی؛ بنابر این انتخاب جنس خوب برای کابینت، از اصول اساسی است که مراقبت از کابینت را امکان پذیر می سازد؛ اما حتی به هنگام استفاده از جنس مرغوب در ساخت کابینت، قسمت هایی را که در معرض آب قرار گرفته است، به سرعت باید خشک شود.

از دیگر عواملی که به یک کابینت ایرانی به ویژه با جنس چوب و ام دی اف آسیب می زند، حرارت است؛ بنابر این از قرار دادن اجسام گرم مانند قابلمه بر روی کابینت اجتناب کنید.

یکی از اصول نگهداری از کابینت توجه به لولاهای در کابینت ایرانی است؛ با روغن کاری آن می توان بر عمر آن افزود.

همیشه به بالانس پایه های کابینت توجه داشته باشید؛ زیرا در غیر اینصورت، فشار بر یک قسمت از کابینت وارد می شود و آسیبی جبران ناپذیر خواهد دید.

کابینت ایرانی با  کیفیت یراق آلات

خرید کابینت ایرانی از مجموعه فروشگاه های تخت طاووس

اهمیت آشپزخانه در فرهنگ ایرانی و اهمیت کابینت در چیدمان و زیبایی آشپزخانه از یک سو، و هزینه بالای کابینت از سوی دیگر، از عواملی است که موجب دقت و حساسیت در انتخاب کابینت ایرانی می شود؛ ویژگی های زیادی مانند جنس، سبک و رنگ و هماهنگی آن با سایر اجزاء دکوراسیون آشپزخانه باید به هنگام سفارش کابینت در نظر گرفته شود؛ تنوع گسترده ای از طرح و رنگ در طرح های موجود در کابینت وجود دارد که انتخاب را برای افراد سخت می کند؛ اما می توان با مشاوره با یک متخصص در طراحی داخلی، یک کابینت زیبا که با سایر اجزاء آشپزخانه هماهنگ باشد سفارش داد.

علاوه بر این ویژگیها توجه به کیفیت محصول و کیفیت یراق آلات مورد استفاده در ساخت کابینت و همچنین کیفیت ساخت، از مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

با توجه به قیمت بالای کابیت ایرانی، خرید از تولیدی هایی که با حذف واسطه محصول را در اختیار مشتری قرار می دهند، خریدی مقرون به صرفه خواهد بود. مجموعه فروشگاه های تخت طاووس،  با ارئه مجموعه متنوعی از کابینت ایرانی، و ارائه محصولی با کیفیت، در خدمت مشتریان است.

 در مجموعه فروشگاه های تخت طاووس، امکان انتخاب از میان تنوعی گسترده از طرح های مختلف کابینت ایرانی در سبک مدرن و کلاسیک برای افراد وجود دارند و در ساخت کابینت ایرانی در مجموعه تخت طاووس از بهترین مواد اولیه و یراق آلات استفاده می شود.

کابینت ایرانی طرح مدرن

تولید کابینت متوقف شده و هیچ مدلی برای فروش موجود نمیباشد. لطفاً به هیچ وجه تماس نگیرید

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 21

تلگرام تخت طاووس اینستاگرام تخت طاووس

کارشناس فروش تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دوم دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 70  تخت طاووس

شماره تلفن: 02155266112 _ 09129630185

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page