فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02155266112
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

لیست جهیزیه

همه دختر خانم ها در یک مقطعی از زندگی به لیست جهیزیه عروس احتیاج پیدا می کنند. اینکه دقیقا بدانند که به چه چیزهایی احتیاج دارند و باید چه چیزهایی حتما خریداری شده و چه وسایلی را می توانند، برای بعدها موکول کنند، خیلی مهم بوده و میتواند خیلی مشکلات بعدی را از سر راه بردارد. نوشتن لیست جهیزیه عروس به معنی افراط یا وسواس داشتن نیست در واقع با تهیه این چک لیست می توانید وسایلی که خیلی مهم و ضروری هستند را در اولویت قرار داده و وسایل غیر ضروری و لوکس تر را برای روزهای بعد بگذارید. این کار نتایج بسیار خوبی در بر دارد که به برخی موارد آن اشاره می کنیم:

مبلمان جهیزیه مدل ناتالی

1_ اول اینکه بخش زیادی از استرس ناشی از خرید جهیزیه از بین می رود و شما دقیقا می دانید که به چه چیزهایی حتما احتیاج دارید و از چه وسایلی می توانید فاکتور بگیرید. تهیه لیست جهیزیه عروس در واقع نوعی مدیریت زمان است و از نظر روانی عروس خانم و خانواده اش را بسیار آرام می کند.

2_ دومین مزیت تهیه لیست جهیزیه عروس مدیریت پول است. وقتی که اولویت های شما در این لیست معلوم شوند، دیگر از خرید های غیرضروری و پرت پرهیز خواهید کرد و تا وقتی وسایل مهم خریداری نشود، پول خودتان را صرف متفرقه ها نمی کنید. در وضعیت بازار امروز و گرانی ها تهیه یک چنین لیستی واقعا ضروری بوده و در بسیاری از هزینه های غیر ضروری صرفه جوبی خواهد کرد.

3_ نتیجه مثبت دیگری که از تهیه لیست جهیزیه عروس به دست می آورید، آشنایی با مارک ها و برند های معتبر و با کیفیت است. در این لیست مثلا وقتی می نویسید، یخچال قطعا در مورد برند و نوع آن هم تحقیق می کنید و این کار باعث می شود، بهترین وسیله با مناسب ترین قیمت را بخرید.

4_ نکته مهم در تهیه لیست جهیزیه عروس مشورت گرفتن از دوستان و خانواده و البته همسر است. این کار باعث می شود، هماهنگی و صمیمیت بیشتری بین شما و خانواده خودتان و همسرتان بوجود آید و از همان ابتدا کارها با مشورت و همفکری آغاز شود.

جهیزیه خریداری شده از شرکت تخت طاووس

لیست جهیزیه عروس شامل چه زیر گروه هایی است؟

زیر گروه‌های این لیست بسیار متنوع و ریز هستند و بهتر است، این زیرگروه‌ها را حتما ذکر کنید. مثلا وسایل حمام خودش یک عنوان است که چیزهایی زیادی باید برای وسایل حمام بخرید که در واقع جزئیات لیست وسایل حمام می شوند. در ادامه به زیر گروه‌های لیست جهیزیه عروس اشاره می کنیم:

1_ لوازم آشپزخانه

2_ لوازم دستشویی

3_ لوازم حمام

4_ لوازم اتاق پذیرایی

5_ لوازم حمام

6_ لوازم متفرقه

جهیزیه خریداری شده از شرکت تخت طاووس

هر کدام از این عنوان ها زیر عنوان های بسیاری دارند که البته همانطور که گفتیم باید در مورد خرید آنها اولویت بندی داشته باشید و خیلی بهتر است که آنها را دسته بندی کنید. مثلا لوازم آشپزخانه بسیار زیاد و ریز هستند. هر هفته یا هر روز یک دسته مرتبط با هم را مرتب کرده و برای خرید به بازار بروید، این کار باعث می شود، خرید شما هدفمند بوده و از اتلاف وقت جلوگیری شود.

لوازم چوبی در لیست جهیزیه عروس

در لیست جهیزیه عروس لوازم چوبی جایگاه مهم و اساسی دارند و تقریبا در همه قسمت های خانه مورد استفاده قرار می گیرند. اتاق خواب، پذیرایی، نشیمن، آشپزخانه و راهروها و حتی جلوی درب خانه هم جزو جاهایی هست که حتما یک قطعه از وسیله چوبی در آن قرار می گیرد در ادامه لیست کامل وسایل چوبی جهیزیه عروس را توضیح می دهیم:

ست مبل و ناهارخوری خریداری شده از تخت طاووس

نقش سرویس خواب در جهیزیه عروس

سرویس خواب یکی از وسایل مهم در لیست جهیزیه عروس است. خرید یک مدل سرویس خواب شیک و در عین حال مناسب با فضای اتاق خواب و سایر اکسسوری های خریداری شده برای آن بسیار مهم است البته ما پیشنهاد می کنیم، اول سرویس خواب را خرید کنید و بعد برای تزئین اتاق به سراغ اکسسوری های دیگر بروید چون سرویس خواب بیشترین مساحت اتاق را اشغال کرده و بیشتر از هر وسیله دیگری به چشم می آید. در لیست جهیزیه عروس خرید سرویس خواب را عموما در روزهای پایانی و نزدیک به مراسم انجام می دهند. این به معنی کم اهمیت بوده آن نیست، در واقع به دلیل اینکه تقریبا ده تا 15 روز قبل از عروسی خانه زوج آماده می شود، خرید لوازم بزرگ هم به همین زمان موکول خواهد شد.

در هر صورت در هر زمانی که اقدام به خرید سرویس خواب می کنید حتما مساحت اتاق خواب و طرح و مدل های مختلف را ببینید. سرویس خواب عروس و داماد انواع مختلفی نظیر، سلطنتی، جدید، مدرن، اسپرت، سرویس خواب گرد لوکس، سرویس خواب گرد جدید و مدرن، سرویس خواب چوبی یا ام دی اف و بسیاری مدل های دیگر داشته و دیدن مدل های متنوع کمک می کند، انتخاب بهتر و شیک تری داشته باشید.

سرویس خواب مدل قلب مناسب جهیزیه عروس

مبلمان برای جهیزیه عروس

در لیست جهیزیه عروس مبلمان هم مانند سرویس خواب جایگاه مهمی دارد. اینکه چه مدل مبلمانی بخرید که با دکوراسیون و سبک خانه تان ست باشد و البته متناسب با فضا و مساحت اتاق پذیرایی و نشیمن هم قرار بگیرد خیلی مهم است. برای خرید مبلمان اول خانه خود را تعیین کنید و شکل و شمایل پذیرایی و نشیمن آن را خوب بررسی نمایید و ببینید چه مدل مبلمان مانی با آن هماهنگ تر است. مثلا خانه های مستطیلی و زاویه دار بهتر است، مبلمان گرد و بدون زاویه داشته باشند تا زاویه های خانه خیلی به چشم نیاید. در مقابل خانه های مربع و با زاویه کمتر با مبلمان زاویه دار دکوراسیون بهتری پیدا می کنند.

مبلمان انواع مختلفی داشته که شما می توانید برای راحت تر شدن کارتان نام آنها را در لیست جهیزیه عروس که تهیه کرده اید بیاورید و بعد هنگام خرید همراه خود داشته باشید تا کاملا مدل های مختلف را بتوانید بررسی کنید. این مدل ها شامل: مبل استیل، مبل اسپرت، مبل چستر، مبل کلاسیک، مبل تختخواب شو، مبل راحتی و مبل مدرن هستند. هرکدام از این مبل ها برای خانه و دکوراسیون های خاصی مناسب بوده که به راحتی می توانید آنها را با سایر وسایل خانه ست کنید. البته حتما به یاد داشته باشید، مبلمان جلوه خاص و بسیار زیبایی به خانه عروس و داماد می دهند و اگر انتخاب درستی نداشته باشید، ممکن است کل زحمتتان به هدر برود.

مبل مدل چری برای جهیزیه شیک

میز ناهار خوری

امروزه دیگر در هر نقطه از ایران که بروید میز ناهار خوری حتما باید لیست جهیزیه عروس وجود داشته باشد. البته ممکن است هر خانواده با توجه به سلیقه و بودجه خود میز ناهار خوری متفاوتی انتخاب کند اما قطعا وجود آن در وسایل عروس خانم ها ضروری است. ما انتخاب و قرار دادن این وسیله را در لیست جهیزیه عروس ضروری می دانیم البته نه به خاطر لوکس بودن آن بلکه به دلیل لزوم آن برای سلامتی اعضای خانواده. استفاده از میز ناهارخوری و عادت کردن به آن کمک می کند، استخوان ها و ستون فقرات سالم تری داشته باشیم و ضمن آنکه غذا خوردن لذت بخش تر بوده و البته با نظم بیشتری انجام می شود. قدیم ترها عروس خانم ها برای خودشان و مهمان ها سفره پهن می کردند و این کار زحمت زیادی را برای آنها ایجاد می کرد اما از وقتی که میز ناهار خوری در لیست جهیزیه عروس خانم ها قرار گرفت، بخش زیادی از زحمت ناشی از سفره پهن کردن و جمع کردن هم از بین رفت.

انتخاب میز ناهارخوری باید بر اساس ابعاد خانه صورت گیرد. مثلا اگر یک خانه 60 متری را برای شروع زندگی مشترک انتخاب کرده اید، خریدن یک میز ناهارخوری 12 نفره چندان عاقلانه نبوده و ممکن است جلوی دست و پای شما را بگیرد. در مقابل میزهای ناهارخوری 4 و یا 8 نفره به خوبی در این ابعاد خانه جای گرفته و فضا را شیک و دلپذیر می کنند. میز ناهارخوری انواع مختلفی داشته که شامل میز ناهارخوری 4 نفره، میز ناهارخوری 8 نفره،  میز ناهارخوری بافت و میز ناهارخوری تاشو و کم جا جزو این دسته هستند. برخی میزهای ناهارخوری 4 نفره را می توان با صندلی های اضافه برای6 نفر هم استفاده کرد چون میز آنها باز شده و بزرگتر می شوند و بعد از استفاده می توانید دوباره آن را ببینید. برای همین قرار دادن میز ناهارخوری در لیست جهیزیه عروس  واقعا ضروری بوده و بهتر شدن فضای خانه عروس و داماد کمک زیادی خواهد کرد.

میز ناهارخوری مدل چری برای جهیزیه شیک

میز کنسول

در لیست جهیزیه عروس میز کنسول اگر به اهمیت سایر وسایل نباشد از آنها کم اهمیت تر هم نیست. میز کنسول هم در اتاق پذیرایی و هم در اتاق خواب قابل استفاده بود و جلوه بسیار خوبی به فضا می دهد. از میز کنسول برای گذاشتن کتاب، گلدان، آینه و شمعدان و خیلی وسایل تزئینی دیگر می توان استفاده کرد. برای اینکه لیست جهیزیه عروس و وسایل مورد نیاز آن کامل شود، بهتر است انواع میز کنسول را بشناسید.

شناخت از انواع میز کنسول کمک می کند با توجه به مساحت خانه و نوع دکوراسیون آن بتوانید کنسول مناسب فضا را انتخاب کنید. انواع میز کنسول شامل: کنسول چوبی مدرن، کنسول چوبی کلاسیک، کنسول ام دی اف، کنسول به همراه آینه و کنسول در ابعاد کوچک و بزرگ بوده که می توانید در لیست جهیزیه عروس یکی از این مدل ها را بگنجانید.

کنسول جدید برای جهیزیه عروس خانم ها

ویترین چوبی

شاید به نظرتان برسد دوران استفاده از ویترین چوبی در لیست جهیزیه عروس تمام شده باشد ولی قطعا این نظر اشتباه است بوفه یا ویترین چوبی همیشه جلوه دیگری به خانه داده و فضا را شیک تر و مدرن تر می کند. البته انتخاب نوع ویترین چوبی هم مهم است. در حال حاضر مدل های متنوعی از این وسیله طراحی و ساخته شده است و البته ابعاد کوچک و بزرگ و متوسط هم دارد و عروس خانم ها می توانند با توجه به مساحت خانه ای که گرفته اند، ویترین چوبی انتخاب کنند.

ویترین چوبی می تواند کاملا چوبی یا تلفیقی از چوب و شیشه باشد. انتخاب هر کدام از این دو نوع بستگی به سلیقه شخص و البته دکوراسیون خانه هم دارد. عموما خانه هایی که دکوراسیون اسپرت و یا مدرن دارند، بیشتر از ویترین های تمام چوب استفاده می کنند و خانه های به سبک سنتی ویترین های چوب و شیشه برایشان مناسب تر است. البته این موضوع باز هم سلیقه ای بوده و به نوع سایر لوازم خانه هم بستگی دارد. در هر صورت اگر قصد دارید در لیست جهیزیه عروس ویترین چوبی هم بگنجانید حتما مدل های مختلف را دیده و بعد نوع متناسب با خانه تان را انتخاب کنید.

ویترین چوبی جهیزیه

استند چوبی

استند چوبی عمر طولانی در لیست جهیزیه عروس ندارد اما واقعا پر طرفدار بوده و تقریبا همه عروس خانم ها دوست دارند حتما یک مدل از آن را در جهیزیه خود داشته باشند. استندهای چوبی بسیار پرکاربرد هستند و به لحاظ شکل و شمایل هم تنوع زیادی داشته و برای همین توانسته اند در سال های اخیر جای بسیار بزرگی برای خود در بین لوازم چوبی خانه ها باز کنند. واقعا لیست جهیزیه عروس استند چوبی را کم داشت.

ویژگی خوب استند چوبی این است که عروس خانم ها می توانند شکل و مدل خاص مورد علاقه خود را برای جهیزیه سفارش دهند و البته ابعاد آن هم قابل سفارش است. استند چوبی در انواع مختلفی نظیر استند چوبی گلدان، استند چوبی برای قرار دادن کتاب، استند چوبی برای قرار دادن لوازم دکوری و استند چوبی برای قرار دادن ترکیبی از گلدان و وسایل تزئینی. هر کدام از این نوع استندها قیمت های جداگانه داشته و البته خیلی هم گران نیستند ولی بودن آنها در جهیزیه واقعا فضا و دکوراسیون خانه را عوض می کند.

استند چوبی مدل گرد جهیزیه

میز تلویزیون

در لیست جهیزیه عروس تلویزیون و به دنبال آن میز واقعا غیر قابل چشم پوشی است. تلویزیون در دنیای امروز به یک وسیله کاملا ضروری در خانه تبدیل شده و کمتر کسی را پیدا می کنید که علاقه ای به تماشای تلویزیون نداشته باشد. برای همین در سال های اخیر مدل های متنوع و زیادی از میز تلویزیون طراحی و روانه بازار شده است. انتخاب میز تلویزیون باید بعد از انتخاب مبلمان و میز ناهارخوری و کنسول و سرویس خواب انجام شود چون در لیست دکوراسیون وسایل چوبی میز تلویزیون و طرح و شکل شمایل و رنگ آن تابع سایر وسایل چوبی است.

مثلا اگر مبلمان اسپرت انتخاب کرده اید، انتخاب میز تلویزیون سنتی یا سلطنتی چندان جالب نخواهد بود، برای همین در لیست جهیزیه عروس خرید میز تلویزیون را باید بعد از خرید همه وسایل چوبی قرار دهید. در لیست جهیزیه عروس خود می توانید انواع میز تلویزیون را بنویسید مثلا میز اسپرت، سلطنتی، کلاسیک و یا مدرن، میز تلویزیون دیواری، میز تلویزیون ام دی اف و میز تلویزیون ال ای دی. این کار باعث می شود، مدل های مختلف را دیده و مدل متناسب با سلیقه و سایر لوازم چوبی خود را بهتر بتوانید، انتخاب کنید.  

میز تلویزیون جهیزیه

عسلی کنار مبل ها

یکی از وسایلی چوبی که باید در لیست جهیزیه عروس لحاظ شود و البته خیلی هم مهم است، عسلی کنار مبل ها خواهد بود. عموما مبلمانی که غیر سفارشی باشد، عسلی کنار مبل ها به تعداد مهمان ها نداشته و لازم است برای راحتی مهمان ها یک یا دو عسلی کنار مبل ها اضافه به لیست جهیزیه عروس اضافه شود. تناسب عسلی کنار مبل ها با مبلمان سفارش داده شده بسیار مهم است و البته نمی تواند غیر از این هم باشد. بنابراین بهتر است، همان موقع که مبلمان را سفارش می دهید یک یا دو تا عسلی کنار مبل ها اضافه هم به همان فرم و طرح مبلمان خود اضافه کنید چون قطعا بعدا پیدا کردن و سفارش دادن مثل آن سخت خواهد بود و ممکن است، خیلی گران تر تمام شود.

عسلی کنار مبل ها انواع مختلفی دارد که شامل عسلی کنار مبل های سلطنتی، مدرن، عسلی کنار مبل های ام دی اف و استیل هستند و هر کدام از این مدل ها به سبک و شکل خاصی ساخته می شوند. انتخاب ابعاد میز جلو مبلی خیلی مهم است. اول اینکه نباید خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک باشد. مثلا فکر نکنید اگر میز بزرگتر بگیرید، می توانید تعداد کمتری سفارش دهید این کار در واقع دکوراسیون مبلمان شما را بهم خواهد زد. در مقابل انتخاب ابعاد خیلی کوچک هم جالب نخواهد. عسلی کنار مبل ها را با ابعاد استاندارد سفارش داده و فقط همان موقع همراه مبلمان یک یا دو عدد اضافه بخرید تا هنگام پذیرایی از مهمان ها راحت تر باشید.

عسلی کنار میز جهیزیه عروس

میز جلو مبلی

میز جلو مبلی مانند عسلی باید در ابعاد استاندارد و کاملا متناسب با سبک و مدل مبلمان انتخاب شود. قطعا لیست جهیزیه عروس بدون میز جلو مبلی کامل نخواهد بود. میز جلو مبلی در مدل های مختلف سلطنتی، مدرن، کلاسیک و ام دی اف ساخته شده و هماهنگ با مبلمان می توانید یکی از این سبک ها را برای خانه انتخاب کنید. البته انتخاب میز جلو مبلی هم مانند خود مبلمان باید با سایر اکسسوری های مورد استفاده در خانه عروس و داماد هماهنگ باشد و از یک تم و هارمونی خاص پیروی نماید، مگر اینکه خانه خیلی بزرگ بوده و عروس و داماد آن را به چند قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را به سبک خاصی دکور کنند. در این صورت می توانند مبلمان در سبک های مختلف هم در لیست جهیزیه عروس خانم قرار دهند.

میز جلومبلی برای جهیزیه عروس

جاکفشی

یکی از اکسسوری های مهم در لیست جهیزیه عروس جاکفشی است. بدون انتخاب یک جاکفشی مناسب اصلا هیچ چیز مرتب و منظم به نظر نخواهد رسید. انتخاب جا کفشی به این بستگی دارد که کجا قصد دارید آن را بگذارید اگر خارج خانه و در پاگرد آپارتمان قرار می گیرد، باید به سبک خاص و البته قیمت متفاوتی باشد اما اگر قرار است، در داخل خانه جای بگیرد، می توانید برای انتخاب آن کمی سخت گیرتر و البته خلاق تر هم باشید. جاکفشی در محصولات چوبی بسیار تنوع بالایی دارد و می توانید در ابعاد مختلف آن را سفارش دهید. اگر مشکل فضا و مساحت خانه ندارید، انتخاب یک جا کفشی بزرگتر می تواند شما را از خرید دوباره این کالا در سال های بعد بی نیاز نماید اما اگر خانه و پاگرد آپارتمان کوچک است، بهترین کار یک مدل جمع و جور و شیک خواهد بود.

جاکفشی جهیزیه

صندلی اپن

در لیست جهیزیه عروس اگر تمایل به خرید میز ناهار خوری و یا صبحانه خوری نداشته باشید، صندلی اپن بهترین انتخاب است. این صندلی ها کاربرد زیادی در خانه دارند و در انواع متنوعی ساخته می شوند. مثلا برخی از آنها دسته دار و برخی دیگر بدون دسته ساخته می شوند. صندلی های اپنی که دسته دار هستند، بهتر است دسته آنها خیلی بلند نباشد البته این صندلی ها دسته های استانداردی دارند که به راحتی زیر اپن جاسازی شده تا دکوراسیون آشپزخانه و نشیمن را بهم نزنند.

صندلی های اپن را به دو صورت با پشتی و بدون پشتی هم می توانند درست کنند. انتخاب هر کدام از پشتی دارها و یا بدون آن سلیقه ای بوده و بسته به نظر عروس خانم ها خواهد داشت البته انتخاب هر نوع از این صندلی ها در دکوراسیون مبلمان خانه تاثیر خواهد گذاشت و باید این موضوع مد نظر قرار بگیرد. عموما صندلی هایی که پشتی ندارند، خیلی راحت نبوده و ممکن است حس خوبی القاء نکنند اما صندلی های دارای پشتی راحت تر و آرامش بخش تر هستند چون به لحاظ ارگونومی هم اینگونه طراحی به استاندارد ها نزدیکتر است چون باعث می شود، هنگام نشستن بخش زیادی از خستگی فرد به پشتی منتقل شود.

اگر این موضوعات برایتان مهم است در لیست جهیزیه عروس و البته خریدهایتان نوع پشتی دار را قرار بدهید وگرنه می توانید نوع بدون پشتی هم در لیست جهیزیه عروس لحاظ کنید. علاوه بر اینکه از صندلی های اپن و دارای پشتی می توان برای غذا خوردن و نشستن در فضای آشپزخانه استفاده کرد، قابل استفاده برای نشستن های تفننی و یادداشت برداری و حتی انجام کارهای اداری کوتاه و مختصر هم هستند. برای همین در بسیاری از خانه ها و ادارات و مراکز تجاری مورد استفاده قرار گرفته و عروس خانم ها می توانند آن را در لیست جهیزیه عروس خود قرار دهند

صندلی اپن

میز تلفن

قدیم ترها که هنوز تلفن در خانه ها عمومیت نداشت، میز آن به عنوان یک وسیله آنتیک و تزئینی مورد استفاده قرار می گرفت اما با وارد شدن تلفن به خانه و ادارات و همه مکان های مسکونی میز تلفن هم به عنوان یک جز ضروری در این محل ها محسوب شد که حتما باید یک نمونه مناسب آن برای هر محلی که تلفن دارد، تهیه شود. در لیست جهیزیه عروس هم بودن یک میز تلفن شیک و زیبا ضروری بوده و البته باید با سایر وسایل چوبی خانه و مبلمان همخوانی داشته باشد. اگر مبلمان خانه عروس کلاسیک و یا اسپرت است به همان شکل میز تلفن هم باید کلاسیک و یا اسپرت انتخاب شود.

انتخاب میز تلفن سلطنتی برای خانه ای که به صورت اسپرت دکور شده است کمی کج سلیقگی به نظر می رسد. برای همین عروس خانم ها باید در درجه اول از لیست جهیزیه خود وسایل چوبی دیگر را انتخاب کرده و بعد به سراغ میز تلفن بروند. البته این موضوع به این معنی نیست که میز تلفن در لیست جهیزیه عروس خانم ها آورده نشود، برعکس در این لیست باید همه جزییات ذکر شده تا از یاد نرود اما خرید آن را می توانید بعد از خرید سایر وسایل چوبی انجام دهید و برای آن عجله نداشته باشید.

انواع میز تلفن در لیست جهیزیه عروس

تاب ریلکسی

شاید قرار دادن تاب ریلکسی در لیست جهیزیه عروس کمی فانتزی به نظر برسد ولی باور کنید، خریدن آن واقعا شما و همسرتان را خوشحال خواهد کرد و باعث می شود، بعد از یک روز کاری سخت و پر مشغله بعد آمدن به خانه با نشستن روی آن واقعا احساس راحتی کنید. قطعا منظور ما از قرار دادن تاب ریلکسی در لیست جهیزیه عروس شلوغ کردن آن و یا خرج گذاشتن روی دست پدر و مادر ها نیست و قطعا اگر در وسایل عروس هم تاب ریلکسی نباشد، اتفاقی نخواهد افتاد اما در صورتی که امکان خرید آن را دارید واقعا شکل و شمایل زیبایی به خانه خواهد داد و نوعی تفریح و تفنن محسوب می شود. لیست جهیزیه عروس لزوما نباید شامل کاسه و بشقاب و انواع آن باشد.

شما می توانید از برخی وسایل غیر ضروری آشپزخانه صرفه نظر کرده و در مقابل با خرید یک تاب ریلکسی شیک هم خودتان و هم همسرتان را خوشحال کنید. در واقع این کار نوعی مدیریت در اولویت بندی خرید لیست جهیزیه عروس است.داشتن چند دست قابلمه و ظرف و ظروف شاید تا سال ها به کار شما نیاید اما نشستن برای چند دقیقه روی تاب ریلکسی واقعا در روحیه و انتقال حس خوب به شما موثر خواهد بود و حس آرامش خاصی به شما خواهد داد. صندلی ریلکسی هم نوع چوبی دارد و هم نوع شیشه ای و شما می توانید با توجه به سلیقه و خواست خودتان و البته دکوراسیون سایر وسایل نوع شیشه ای یا چوبی را انتخاب کنید.

تاب ریلکسی مناسب برای جهیزیه ای شیک

صندلی ناهارخوری

صندلی ناهارخوری چیزی جدا از میز و صندلی ناهارخوری نیست و عموما صندلی با میز آن سفارش داده می شود. در انتخاب صندلی ناهارخوری باید چند نکته را در نظر بگیرد:

1_ اولین اینکه صندلی را از نوع راحت و دارای پشتی انتخاب کنید تا هنگام غذا خوردن احساس راحتی بیشتری داشته باشید. صندلی های بدون پشتی بعد از مدتی حس خستگی و عدم آرامش در شخص ایجاد می کنند.

2_ دومین نکته در انتخاب صندلی ناهارخوری ابعاد آن است که کاملا باید متناسب با میز ناهارخوری و فضایی باشد که قرار است در آن قرار بگیرد. اینکه صندلی را خیلی بیشتر و بزرگتر از فضایی که در اختیار دارید، انتخاب کنید باعث می شود، زیبایی آن به چشم نیامده و فضا را تنگ و خفه نشان دهد و البته هنگام نشستن برای خودتان و مهمان مشکل ایجاد نماید. بنابراین صندلی ناهار خوری را باید حتما متناسب با ابعاد فضا انتخاب کرده و خریداری نمایید. هر تعدادی از صندلی ناهارخوری را که می خواهید در لیست جهیزیه عروس قرار دهید، بستگی به ابعاد میز آن خواهد داشت مگر اینکه بخواهید چند صندلی اضافه به عنوان میزبان هم بخرید گه البته قکر بسیار خوبی هم هست.

3_ صندلی ناهارخوری قطعا چیزی جدا از سایر مبلمان و میز ناهارخوری نیست و قبلا هم به آن اشاره کردیم. در لیست جهیزیه عروس میز و صندلی ناهارخوری و قهوه خوری و صبحانه خوری را در یک پکیج قرار دهید و سعی کنید همه را در یک سبک و مدل خاص بخرید.

صندلی های ناهارخوری

در مورد لیست جهیزیه عروس و البته مواردی که در سرویس چوبی قرار می گیرند به تفصیل صحبت کردیم حالا نوبت به سایر مواردی می رسد که وجود آنها در لیست جهیزیه عروس ضروری است. قبل از اینکه در مورد بقیه لیست جهیزیه عروس صحبت کنیم چند نکته را متذکر می شویم:

1_ اول اینکه قبل از تهیه هر لیستی با یک فرد مطلع صحبت و مشورت کنید تا لیست شما پر از موارد غیر ضروری نشود. این افراد می توانند مادر یا خواهر و یا حتی دوستی باشد که به تازگی ازدواج کرده است.

2_ برای خرید مواردی که در لیست جهیزیه عروس قرار داده اید، اولویت بندی کنید و اول به سراغ موارد مهم تر و ضروری تر بروید و جزییات غیر ضروری را برای مراحل آخر بگذارید تا دچار کمبود بودجه نشوید ضمن آنکه برای همین اولویت ها باید اولویت های ظریف تری هم داشته باشید. مثلا خرید یخچال مهمتر از خرید ماشین لباسشویی است این نکته را بیشتر برای عروس خانم هایی می گوییم که بودجه محدود تری دارند.

3_ نکته سوم اینکه قبل از اینکه لیست جهیزیه عروس را مشخص کنید، بهتر است ابعاد و فرم خانه ای که قرار است وسایل را داخل آن بچینید را انتخاب کنید. یعنی اینکه اگر خانه 60 متری یا حتی کوچکتر باشد یا یک خانه صد متری قطعا در میزان و ابعاد وسایلی که باید بخرید موثر خواهد بود. پس قبل از تهیه لیست جهیزیه عروس متراژ خانه را حتما معین کنید و بعد ب سراغ کارهای بعدی بروید تا بعد از خرید و صرف هزینه دچار مشکل نشوید.

مبلمان استیل برای جهیزیه عروس

لیست جهیزیه عروس

حالا در ادامه در مورد جزئیات بیشتر لیست جهیزیه عروس صحبت خواهیم کرد تا بیشتر در جریان کم و کیف کارهایی که قرار است، انجام دهید قرار بگیرید و خرید ها و همچنین بودجه بندی هزینه ها را مدیریت کرده و کمتر دچار خرید های غیر ضروری و غیر اصولی شوید. این موضوع کمک می کند، در شرایط کنونی انتخاب های بهتر و عاقلانه تری داشته باشید.

لوازم آشپزخانه از مهمترین موارد لیست جهیزیه عروس

برخی وسایل آشپزخانه در لیست جهیزیه عروس واقعا ضروری بوده و نیابد از آنها چشم پوشی کنید این وسایل عبارتند از یخچال، اجاق گاز، در صورتی که گاز فر نمی خرید بهتر است یک مایکروفر هر چند کوچک هم در لیست خود قرار دهید، لباسشویی، چرخ گوشت در لیست جهیزیه عروس واقعا ضروری هستند و در کنار آنها آب میوه گیری، توستر، سمار و یا کتری و قوری، زودپز، بخارپز، پلوپز، غذاساز، سرخ کن، ماشین ظرفشویی می توانند در لیست جهیزیه عروس قرار بگیرند.

مبل 7 نفره مدل نیلوفر

 

از دیگر وسایلی که حتما باید در لیست جهیزیه عروس مبوط به آشپزخانه قرار بگیرند شامل:

 

لیست جهیزیهلیست جهیزیهلیست جهیزیهلیست جهیزیهلیست جهیزیهلیست جهیزیه

یکسری وسایل هم هستند که در گوشه و کنار خانه وجود آنها کاملا ضروری است و باید در لیست جهیزیه عروس حتما قید شوند. این وسایل شامل لوازم دستشویی، لوازم حمام و یکسری خرد و ریز دیگر است که حتما باید برای خرید آنها برنامه داشته باشید.  

لوازم دستشویی شامل:

فرچه شستشو، آفتابه، سطل زباله، دمپایی مناسب خانم و آقا، جارو برای شستشوی دستشویی، اسکاچ برای شستشویی روشویی

 

لوازمی که در حمام باید وجود داشته باشند شامل :

سنگ پا، لیف برای خانم و آقا، کیسه، شامپو مخصوص عروس و داماد به صورت جداگانه، تشت لباس، دمپایی مخصوص حمام، چهارپایه برای نشستن.

 

خرد و ریز های دیگری که باید در لیست جهیزیه عروس قرار بگیرند شامل:

 

لیست جهیزیه

 

لوازم اتاق پذیرایی:

 

لیست جهیزیه

 

یکسری لوازم متفرقه اما ضروری هم هستند که نبود آنها در لیست جهیزیه عروسی می تواند مشکل ساز باشد:

 

لیست جهیزیه

 

نکات کلیدی برای خرید جهیزیه:

1_ قبل از اینکه وارد بازار شوید در مرحله اول همانطور که گفته شد، لیست جهیزیه عروس را بنویسید و نکات مهم در خرید جهیزیه را بخوانید و البته قبل از آن بودجه خودتان را هم در نظر بگیرید تا اولویت ها برایتان معلوم شود.

2_ خیلی به دنبال مارک و برند خاصی نباشید و سعی نکنید همه برند هایی که می خرید شبیه هم باشد به دنبال جنس مرغوب و با قیمت مناسب بگردید و در لیست جهیزیه عروس قبل از رفتن به بازار برندهای خوب هر وسیله را پیدا کرده و بنویسید. برای این کار می توانید از افراد دیگر هم مشورت بگیرید تا کارتان راحت تر شود.

3_ اگر دیدید وسیله ای واقعا به دردتان نمی خورد و ممکن است، سالی یکبار هم از آن استفاده نکنید به خاطر چشم هم چشمی آن را در لیست جهیزیه عروس قرار ندهید.

4_ برای خرید لیست جهیزیه عروس فقط سلیقه خودتان و همسرتان را در نظر بگیرید و به دنبال حرف و حدیث دیگران نباشید. توجه کردن به حرف های دیگران اگر به افراط کشیده شود، ممکن است، باعث شود که سردرگم شده و خریدهای غیر ضروری انجام دهید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

دسته بندی مقالات

تلفن فروشگاه تخت طاووس

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Call for price

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 21

تلگرام تخت طاووس اینستاگرام تخت طاووس

کارشناس فروش تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دوم دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 70  تخت طاووس

شماره تلفن: 02155266112 _ 09129630185

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page