فروشگاه تخت طاووس

پشتیبانی

  • تلفن: 02155266112
  • از شنبه تا 5 شنبه 10 صبح الی 11 شب

تخت طاووس

search

خرید مبل راحتی

مبل راحتی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ انواع مبل راحتی کدام ها هستند؟ در خرید مبل راحتی باید به چه مواردی دقت کرد؟

مبلمان یکی از اجزای اساسی دکوراسیون هر خانه ای است که باید در انتخاب آن نهایت دقت و ذوق را به خرج داد. در صورتی که یک دست مبل شیک و جذاب را در خانه خود داشته باشید زیبایی دکوراسیون داخلی منزلتان چند برابر شده و می توانید به سلیقه خودتان افتخار کنید. یکی از انواع مبلمان که در سال های اخیر فوق العاده مورد توجه قرار گرفته است مبلمان راحتی می باشد که در ادامه این مقاله قصد داریم این نوع مبلمان را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

خرید مبل راحتی و ویژگی های آن

مبلمان به طور کلی به دو دسته اصلی مبل راحتی و مبل کلاسیک تقسیم می شود که هر یک دارای خصوصیات و مشخصات مختص به خود می باشند. تفاوت های ساختاری و ظاهری که این دو نوع مبلمان با یکدیگر دارند باعث شده تا هر یک طرفداران خاص خود را داشته باشند. با توجه به اینکه همواره سوالات و تردیدهایی در انتخاب بین مبل راحتی و کلاسیک وجود داشته در ادامه قصد داریم تا ضمن پرداختن به ویژگی های مبل راحتی مقایسه ای را نیز بین مبل راحتی و مبل کلاسیک انجام دهیم. این مقایسه به شما کمک خواهد کرد تا به تصمیم گیری نهایی در رابطه با خرید مبل راحتی یا کلاسیک برسید.

مبل های راحتی معمولا دارای ارتفاع کم بوده و نشیمن آن بسیار نرم و راحت می باشد. در ساخت مبل راحتی از تشک های نرم و پهنی استفاده می شود که استراحت و دراز کشیدن را بسیار لذت بخش می کند. ضمن اینکه دسته های مبل راحتی نیز معمولا بسیار پهن می باشد. ویژگی اصلی مبل راحتی را می توان به تامین حداکثری راحتی و آسایش استفاده کنندگان نسبت داد. نشیمن و پشتی مبل راحتی بسیار نرم بوده و طراحی آن به شکلی است که برای نشستن و خوابیدن کاملا راحت است.

خرید مبل راحتی

مقایسه خرید مبل راحتی و مبل کلاسیک

همانطور که گفته شد بین مبل راحتی و مبل کلاسیک تفاوت های ساختاری و ظاهری اساسی وجود دارد. می توان عمده تفاوت های این دو نوع مبلمان را در 4 فاکتور جنس، قیمت، طراحی و ساخت و دکوراسیون داخلی خلاصه کرد.  در ادامه تک تک این فاکتورها را در هر دو نوع مبل راحتی و کلاسیک بررسی و مقایسه خواهیم کرد تا به شما در انتخاب مبل مورد نظرتان کمک کند.

جنس مبل راحتی و کلاسیک

در ساخت مبلمان کلاسیک معمولا از چوب های مرغوب مانند گردو و راش استفاده می شود و به همین دلیل هم مبل کلاسیک نسبت به مبل راحتی مقاوم تر و با دوام تر است. البته استفاده از چنین چوب هایی در ساخت مبل کلاسیک موجب سنگین شدن آن شده و جابه جایی آن را مشکل می کند. این در حالی است که حجم زیادی از متریال به کار رفته در ساخت مبل راحتی از جنس پارچه می باشد. در ساخت قسمت هایی از مبل کلاسیک نیز از پارچه استفاده می شود که پارچه مبلی این نوع مبلمان نیز معمولا کیفیت بالاتری از پارچه مبلی مبلمان راحتی دارد. البته این نکته را هم بگوییم که برخی مبل های راحتی به لحاظ کیفیت حتی از مبلمان کلاسیک نیز برتر هستند.

قیمت مبل راحتی و کلاسیک

با توجه به توضیحاتی که در مورد جنس و متریال مبل راحتی و کلاسیک داده شد طبیعی است که قیمت مبل کلاسیک گران تر از مبل راحتی باشد. بیشترین حجم مبل کلاسیک را چوب و کلاف آن تشکیل می دهد در حالی که در تولید مبل راحتی پارچه بیشتری استفاده می شود. ضمن اینکه مبل راحتی به نسبت مبل کلاسیک بسیار بیشتر استفاده می شود و به همین دلیل زودتر از مبل کلاسیک فرسوده شده و نیاز به تعویض پیدا می کند. بنابراین مبل راحتی ارزان قیمت تر از مبل کلاسیک بوده و سعی می شود که هزینه تولید آنها تا حد ممکن کمتر باشد.

قیمت مبل راحتی

طراحی مبل راحتی و کلاسیک

از لحاظ ظاهری باید گفت که مبل راحتی که گاها از آن به عنوان مبل مدرن نیز یاد می شود از طراحی ساده و در عین حال شیک و امروزی برخوردار است. اما مبلمان کلاسیک دارای طرح و نقش بیشتری بوده و از هنر منبت کاری در ساخت مبل کلاسیک استفاده می شود. بر روی پایه ها، دسته ها و تاج مبل کلاسیک انواع طرح و نقش زیبا و ظرافت های هنری جذاب دیده می شود. به همین دلیل است مبلمان کلاسیک ابهت بیشتری را نسبت به مبل راحتی داشته و حالت رسمی تری را دارد در حالی که مبل راحتی عامه پسندتر بوده و طراحی ساده تری را دارند. معمولا در مبل راحتی برای تامین آسایش بیشتر در هنگام استراحت از کوسن های بیشتری نسبت به مبلمان کلاسیک استفاده می شود. برای مقایسه ظاهری مبل راحتی و کلاسیک می توانید به کانال تلگرام مبلمان تخت طاووس مراجعه کنید.

دکوراسیون مبل راحتی و کلاسیک

در نهایت باید گفت که هر کدام از این دو نوع مبلمان برای یک نوع خاصی از فضا مناسب هستند. مبلمان کلاسیک شکوه و جلوه بیشتری داشته و حالت رسمی تر آن باعث می شود که برای خانه هایی با فضای کلاسیک مناسب تر باشد. در حالی که تولید مبلمان راحتی بر اساس تامین فضای استراحت افراد بوده و در نتیجه حالتی صمیمانه تر و خودمانی تری داشته و بیشتر برای فضاهای مدرن و آپارتمانی مناسب خواهد بود. به طور کلی می توان گفت که مبل کلاسیک تشریفاتی بوده و در فضاهای پر زرق و برق و بزرگ تر نمود بهتری دارند اما مبل راحتی برای فضاهای کوچک تر و مدرن تر مناسب تر می باشد.

نکات مهم در خرید مبل راحتی

نکات مهم در خرید مبل راحتی

در خرید مبل راحتی نیز مانند خرید هر وسیله دیگری باید به برخی موارد توجه داشته باشید تا در نهایت بتوانید بهترین مبل راحتی را انتخاب کنید. توجه به نکات خرید مبل راحتی به شما کمک خواهد کرد تا یک دست مبل راحتی شیک و متناسب با فضای خانه خود را انتخاب نمایید. در ادامه مقاله در مورد نکات مهمی که باید در خرید مبل راحتی بدان ها توجه کنید خواهیم پرداخت.

دوام و استحکام مبل راحتی

دوام و استحکام مبل راحتی یکی از مهم ترین مواردی است که در خرید مبل راحتی باید بدان توجه داشته باشید. سبک بودن بیش از حد مبل راحتی نشانه خوبی نیست و احتمال این موضوع وجود دارد که متریال بی کیفیتی در ساخت این نوع مبل راحتی استفاده شده باشد. می توانید برای تست کردن این موضوع یک طرف مبل راحتی را بلند کنید و اگر احساس کردید که مبل لق می زند یا ضعیف است از خرید آن صرف نظر کنید. فریم داخلی که در ساخت مبل راحتی مورد استفاده قرار گرفته نقش زیادی در استحکام آن دارد پس در هنگام خرید حتما به فریم آن و نوع چوب به کار رفته در فریم مبل راحتی دقت کنید.

ابعاد مبل راحتی

نکته بعدی که در رابطه با خرید مبل راحتی وجود دارد ابعاد و اندازه مبل راحتی می باشد. حتما قبل از خرید مبل راحتی مکان مناسب برای قرار گیری آن را انتخاب کرده و ابعاد آن ئمکان را اندازه گیری کنید. این ابعاد شامل طول، عمق و ارتفاع مکان می شود. سپس زمانی که برای خرید به فروشگاه مبل راحتی مراجعه کردید ابعاد مبل مد نظر خود را از فروشنده بپرسید تا مطمئن شوید که مبل راحتی که انتخاب کرده اید با ابعاد محلی که قرار است مبل در آنجا مستقر شود تناسب دارد. ضمن اینکه بهتر است قبل از خرید مبل راحتی تعیین کنید که می خواهید مبل راحتی چند نفره در خانه خود داشته باشید. در صورتی که فضای کافی در اختیار دارید سعی کنید یک مبل راحتی با سایز بزرگ بخرید.

انواع مبل راحتی

مبل راحتی استاندارد

منظور از مبل راحتی استاندارد این است که مبل شما سلامت جسمانی شما را تامین نماید و باعث آسیب زدن به مفاصل شما نشود. مبلی را بخرید که در هنگام نشستن روی آن کف پای شما به زمین برسد و تشک های آن بیش از حد به سمت پایین فرو نروند. همچنین طراحی مبل راحتی باید به گونه ای باشد که در قسمت گوید کمر برآمده باشد. ارتفاع پشتی صندلی و همچنین راحتی آن نیز از دیگر مواردی است که در خرید مبل راحتی باید بدان دقت داشته باشید. به طور کلی مبل راحتی باید طوری طراحی شده باشد که در هنگام نشستن روی آن بدن شما در بهترین وضعیت خود قرار بگیرد.

شکل و ظاهر مبل راحتی

با توجه به اینکه اساسی ترین عنصر دکوراسیون داخلی خانه را مبلمان آن تشکیل می دهد باید به ظاهر و ظراحی مبل راحتی توجه زیادی نشان دهید. طراحی پشتی و دسته های مبل راحتی و همچنین شکل و فرم کلی مبل راحتی می تواند تاثیر زیادی بر زیبا شدن مبل راحتی بگذارد. همچنین نکته فوق العاده مهم دیگری که در مورد شکل ظاهری مبل راحتی وجود دارد رنگ آن می باشد. سعی کنید در انتخاب رنگ مبل راحتی نهایت دقت را به خرج دهید و رنگی را انتخاب کنید که ضمن زیبایی با رنگ دیوارها و پرده های منزلتان نیز هماهنگی لازم را داشته باشد.

گارانتی مبل راحتی

آخرین نکته در خرید مبل راحتی مربوط به خدمات پس از فروش آن می شود. حتما سعی کنید که مبل راحتی خود را از یک مرکز معتبر فروش مبل راحتی تهیه کنید که گارانتی لازم را در ارتباط با کیفیت و طول عمر مبل راحتی به شما بدهد.

مرکز خرید مبل راحتی

قیمت خرید مبل راحتی

در قسمت قبل مهم ترین نکات در خرید مبل راحتی را به اختصار توضیح دادیم. اما یکی از نکات مهم در خرید هر نوع وسیله ای مربوط به قیمت آن می شود. قیمت مبل راحتی بر اساس ویژگی های مختلف آن از جمله جنس، طرح، ابعاد و مدل آن تعیین می شود. با توجه به تنوع زیادی که در حوزه مبل راحتی و فروشندگان آن وجود دارد پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید مبل راحتی حتما به مراکز فروش آن سر بزنید و لیست قیمت انواع مبل راحتی را دریافت کنید. سپس با توجه به نیاز خود و نوع مبل راحتی که به دنبال آن هستید به مقایسه قیمت مبل راحتی پرداخته و بهترین آن را انتخاب کنید. برای مقایسه قیمت انواع مبل راحتی جدید می توانید به کانال تلگرام مبلمان تخت طاووس مراجعه کنید. در این کانال قیمت مبل راحتی ال، قیمت مبل راحتی تختخواب شو، قیمت کاناپه و... به همراه تصاویر این مبلمان ارائه شده است.

مرکز خرید مبل راحتی اینترنتی

برای اینکه خیالتان از بابت کیفیت مبل راحتی خریداری شده راحت باشد و مطمئن باشید که پول پرداختی شما با کیفیت محصول خریداری شده تان برابر است بهترین کار این است که از یک مرکز فروش مبل راحتی معتبر خرید کنید. در حال حاضر مراکز رسمی و متفرقه زیادی هستند که انواع مبلمان از جمله مبل راحتی را در کیفیت ها و قیمت های گوناگون ارائه می کنند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که مشتریان بعد از مدتی متوجه شده اند که یک مبل راحتی بی کیفیت را خریداری کرده اند و سرشان کلاه رفته است. اما به دلیل عدم وجود گارانتی برای مبل راحتی کاری از دستشان برنمی آید. اگر دوست ندارید که در چنین شرایطی قرار بگیرید بهتر است که از خرید مبل راحتی از تولیدی و مراکز معتبر را در دستور کار خود قرار دهید.

یکی از مراکز معتبر در حوزه فروش مبل راحتی در کشورمان تخت طاووس است که با سابقه درخشان در زمینه فروش انواع مبلمان توانسته مشتریان زیادی را جذب کند. تخت طاووس انواع مبلمان از مبل کلاسیک و مبل استیل گرفته تا مبل راحتی را به مشتریان عرضه می کند. در مورد کیفیت مبلمان تخت طاووس باید گفت که مبلمان تخت طاووس به صورت تضمین شده به شما فروخته خواهد شد و خیال شما از لحاظ کیفیت محصول راحت خواهد بود. ضمن اینکه قیمت مبل راحتی در تخت طاووس کاملا شفاف و منصفانه می باشد. در حال حاضر تخت طاووس امکان خرید مبل راحتی را به صورت اینترنتی برای مشتریان خود فراهم کرده است. شما می توانید از طریق مراجعه به سایت یا کانال تلگرام مبلمان تخت طاووس ضمن مقایسه قیمت انواع مبل راحتی نسبت به خرید مبل راحتی ارزان قیمت نیز اقدام کنید. همچنین جهت مشاوره و یا خرید مبلمان تخت طاووس امکان تماس با کارشناسان این مجموعه برای شما فراهم است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

سوالات خود را قبل از خرید بپرسید.

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

بازدید حضوری همه روزه از ساعت 11صبح الی 21

تلگرام تخت طاووس اینستاگرام تخت طاووس

کارشناس فروش تخت طاووس

آدرس: اتوبان شهید همت غرب(شهید خرازی)خروجی دوم دریاچه شهدای خلیج فارس - میدان دریاچه - خیابان شهید جوزانی غربی - جنب شهرک شهید صیاد شیرازی (فاز2) - پاساژ خلیج فارس - انتهای طبقه اول - پلاک 70  تخت طاووس

شماره تلفن: 02155266112 _ 09129630185

فروشگاه اینترنتی تخت طاووس

فروشگاه تخت طاووس، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از دو دهه تجربه در فروش انواع محصولات چوبی به صورت آنلاین و حضوری در سه شعبه بزرگ واقع در تهران به دلیل استقبال وسیع شما مشتریان عزیز توانسته به یکی از بزرگترین فروشگاه های کشور تبدیل شود و محصول مورد نظر شما را به صورت سفارشی پذیرفته.همچنین فروشگاه تخت طاووس قابلیت ارسال محصول به سراسر کشور را برای رفاه شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

Top of Page